Африн

Африн: упутства за употребу и повратне информације

Латинско име: Африн

АТКС код: Р01АА05

Активни састојак: оксиметазолин (оксиметазолин)

Произвођач: МСД Цонсумер Царе, Инц. (САД)

Актуализација описа и фотографије: 01.02.2018

Цене у апотекама: од 141 рубља.

Африн је локални лек са антицоњугативном, алфа-адреномиметичком акцијом.

Облик издавања и састава

Дозни облик африн - 0,05% назални спреј: гел житка маса скоро беле или беле боје са карактеристичном мирисом цитруса (15 мл непрозирне пластичној бочици са мерног уређаја и фино заштитном капом распршивање, за сузбијање првог отварања у картонску кутију 1 бочица).

У 1 мл суспензије садржи:

  • активна супстанца: оксиметазолин хидрохлорид - 0,5 мг;
  • Помоћних састојака: Макрогол 1450 бензил алкохол, повидон К29-32, динатријум едетат дихидрата, раствора бензалконијум хлорида 17% натријум хидрогенфосфат, Авицел РЦ 591 (микрокристална целулоза и кармелоза натријум), натријум дихидроген фосфат монохидрат, Лемон Флавор, прочишћена вода.

Фармаколошка својства

Фармакодинамика

Оксиметазолин је алфа-адреностимулатор који је намењен локалној употреби и има вазоконстриктивни ефекат. Оксиметазолинских доводи до вазоконстрикције Еустахијеве тубе, параназалних синуса и назалне слузокоже, што изазива смањење њиховог бубрења и носну ринитиса растерећење (кијавица), инфективни и инфламаторни или алергијске природе.

Пошто композиција Африн укључују адјувансе, спреј не тече из носа и промашаја у грлу, јер после администрације у носне ходнике вискозитета повећава формулације [Повидон (К-29/32), кармелозу натријум и микрокристална целулоза], што му омогућава да буде задржан слузокожа носа је ефикаснији него у случају конвенционалног воденог раствора.

Резултати клиничких студија показују да деловање Африне почиње 1 минут након примене и траје 12 сати.

Фармакокинетика

Оксиметазолин у облику прскања за нос практично не продире у системски крвоток.

Индикације за употребу

  • синуситис;
  • симптоматска терапија ринитиса (ринитиса) инфективно-инфламаторне и / или алергијске етиологије;
  • сенена грозница;
  • еустацхите.

Контраиндикације

  • атрофични ринитис;
  • истовремена употреба инхибитора моноаминог оксидазе (МАО) и у року од 14 дана од њиховог отказивања;
  • старости до 6 година;
  • индивидуална нетолеранција компоненти лека.

Према упутствима, Африн са опрезом се препоручује код болести коронарних артерија, конгестивне срчане инсуфицијенције, аритмија, хипертензија, атеросклероза, дијабетес, хипертиреоза, тиротоксикоза, хронична бубрежна инсуфицијенција, хиперплазија простате са клиничким симптомима, угла-цлосуре глауцома.

Током трудноће и дојења Африн треба користити само након пажљиве процене ризика од лекара и користите апликацију, под условом да је потенцијална претња за фетус или дете испод очекиване користи од терапије за мајке.

Упутства за употребу Африна: метода и доза

Спраи Африн примењује интраназално ињектирањем у назални пролаз.

Садржај бочице мора се снажно претресати пре сваке употребе.

Након отварања паковања, прва примјена се препоручује након калибрације прскања, јер за то неколико пута притиснете прскалицу.

Препоручено дозирање: 2-3 прскања у сваком носном пролазу 2 пута дневно, после 10-12 сати. Одрасли се могу користити 3 пута дневно.

Не прекорачујте дози Африн и учесталост примјене.

Нежељени ефекти

  • локалне реакције: запаљење и сувоћа мукозне мембране носне шупљине пролазне природе, кихање, сува уста и грло; на позадини дуготрајне терапије - тахифилакса, реактивна хиперемија, иритација, атрофија назалне слузокоже;
  • Остало: мучнина, повишен крвни притисак (БП), палпитација, главобоља, вртоглавица, повећана анксиозност, поремећај сна, несаница.

Прекомерна доза

Када је велика предозирање спреј Африн или случајни орално ординирање, следећи нежељени ефекти: повишен крвни притисак, аритмија, тахикардија, менталних поремећаја, цијаноза, диспнеја, грозницу, мучнину, повраћање, ЦНС депресија (смањење крвног притиска, поспаност, брадикардија, смањење телесне температуре, респираторна инсуфицијенција и кома).

Када се појаве симптоми, препоручује се симптоматска терапија. Када случајно узимате Африну унутра, препоручује се да оперете желудац и узимате активни угаљ.

Посебна упутства

Пролонгирана (више од 7 дана) примена Африна може наставити симптоме загушења назалне линије, стога, у одсуству жељеног терапијског ефекта након 5 дана терапије, неопходно је консултовати са доктором о препоручљивости даље примјене прскања.

Не дозволите Африну да уђе у слузницу очију.

Употреба спреја у препорученом режиму дозирања не утиче на способност пацијента да вози возила и механизме. Али узимајући у обзир могућност стварања вртоглавице и других нежељених ефеката системске природе, треба водити рачуна и задржати се у периоду слабости са посла који захтијева концентрацију пажње и високу стопу психомоторних реакција.

Интеракције лекова

Истовремена употреба са МАО инхибиторима (иу року од 14 дана након њиховог отказивања), трициклични антидепресиви узрокују повећање крвног притиска.

Африн смањује стопу апсорпције локалних анестетика, продужујући период њиховог деловања.

Истовремена терапија са другим вазоконстриктивним лековима повећава вероватноћу нежељених ефеката.

Аналоги

Африн аналози су: Ксимелин, Ксимелин Ецо Фармазолин, Грипостад Рено Санорин, Галазолин, Називин, Лазорин, Тизин Ксило, Длианос, Риноспреи, ксилитол, нафазолин, Отривин ет ал.

Услови складиштења

Чувати на температури до 25 ° Ц. Држите се даље од дјеце.

Рок употребе - 2 године.

Услови за одлазак из апотека

Доступно без рецепта.

Отзиви о Африна

Тренутно постоје и позитивне и негативне критике о Африци, од чега 70% до 30%. Многи пацијенти су помагали лекови, па примећују високу ефикасност и брзину деловања. Међутим, они често пријављују краће трајање терапијске акције у поређењу са оним наведеним у упутствима.

Остали пацијенти се жале на недостатак олакшања стања болести или појављивања нежељених ефеката током лечења (палпитација, главобоља, запаљење или сувоћа назалне слузнице итд.). Претпоставља се да се такви услови објашњавају личним осетљивошћу на лек и / или на време, а нису откривене контраиндикације за његову употребу.

Цена Африна у апотекама

Приближна цена за Африн је 185-234 рубља (по 15 мл боца).

Африн чисти млијечни спреј за дјецу 20 мл

Африн Цлеар Сеа Спраи носни 20мл за децу

Африн чисти морски спреј. д / деца 20мл

Африн спреј 0.05% 15 мл

Афрински спреј је назван. 0.05% 15мл

Африн Ектра Спраи Насал 0.05% 15мл

Африн Спраи Насал 0.05% 15мл

Образовање: Ростов Стате Медицал Университи, специјалност "Медицина".

Информације о припреми су генерализоване, обезбеђене у информативне сврхе и не замењују службено упутство. Самотретање је опасно за здравље!

Особа која узима антидепресиве, у већини случајева, опет ће патити од депресије. Ако се особа сама суочила с депресијом, има сваку прилику заувек заборавити на ову државу.

Током живота, просечна особа производи два или више великих пљувачних зуба.

Људска крв "трчи" кроз пловила под огромним притиском, а ако је њихов интегритет повријеђен, може пуцати на удаљености до 10 метара.

Ако ваша јетра престане да ради, смрт би дошла у року од 24 сата.

Образована особа је мање подложна болестима мозга. Интелектуална активност доприноси формирању додатног ткива који компензује болесне.

У нашем цревима се рађају, живе и умиру милиони бактерија. Они се могу видети само уз јако повећање, али ако се окупљају, ухватили би се у редовну шољу за кафу.

Падајући се из дупета, вероватније је да ћете вратити врат него пасти са коња. Само не покушавајте да одбаците ову изјаву.

Стоматолози су се појавили релативно недавно. Још у 19. веку обичан фризер је био дужан да извуче болесне зубе.

Многи лекови су првобитно пласирани као лекови. Хероин, на пример, првобитно је уведен на тржиште као лек за дјечији кашаљ. А кокаин су препоручили лекари као анестезија и као средство за повећање издржљивости.

Стомак човека добро се бави страним предметима и без медицинске интервенције. Познато је да желудачки сок може растворити чак и новчиће.

Током рада, наш мозак троши количину енергије једнаку жаруљици од 10 вати. Дакле, слика истопљене сијалице у време занимљиве мисли није тако далеко од истине.

Према студијама СЗО, дневна пола сата разговора на мобилном телефону повећава вероватноћу развоја тумора на мозгу за 40%.

Са редовном посјетом соларијума шанса за развој кожног рака повећава се за 60%.

Амерички научници су вршили експерименте на мишевима и закључили да сок лубенице спречава развој артериосклерозе крвних судова. Једна група мишева пила је обичну воду, а другу - сок лубенице. Као посљедица тога, посуђе друге групе биле су без плочица холестерола.

Каријес је најчешћа заразна болест у свету, која чак ни грипу не може да се такмичи.

Салвисар је руски лек против болести различитих болести мишићно-скелетног система. Показује свима који активно тренирају и време од.

Африн: упутство за употребу

Африн инструкције за употребу

Лек Африн је вазоконстриктор за интраназалну употребу.

Главна активна супстанца лека је оксиметазолин, који припада алфа-адреномиметици.

Облик препарата

Африн је доступан у облику спреја намењеног интраназалној употреби. Лек је доступан у пластичним бочицама величине 15 и 20 мл 0,1% (за одрасле) и 0,05% (дојење дојенчади), упаковане у картонску кутију.

Фармаколошке акције лека

Лек у контакту са носном слузницом помаже у сузбијању посуда и елиминацији отока слузокоже. Побољшава носно дисање и смањује проток крви у венским судовима носне шупљине. Терапеутски ефекат се примећује само 5-10 минута након инстилације лека и задржава трајање 7 сати.

Као део комплексне терапије, овај лек се може користити као вазоконстриктор у запаљенским процесима еустахијеве цеви и средњег уха. Укључени у спреју Африн оксиметазолин помаже у смањењу едема око отварања Еустахијеве цеви и смањивања болова изазваног упалним процесом.

Такође, активна супстанца лекове Африн промовише одређено сушење слузнице носу и смањење секреције слузи.

Индикације за употребу лека

Главне индикације за употребу апранског спреја су следећа стања:

  • Акутна упала слузнице носне шупљине, у пратњи едема од носне ходнике, назална дисање тешко, раздвајање великих количина слузи - упала може бити узрокован вирусном природи и алергијске реакције (алергијски ринитис);
  • Васомоторски ринитис;
  • Еустахитис отитис медиа као део комплексне терапије;
  • Неопходност сужења слузокоже носне шупљине за дијагностичке сврхе, на пример, током риноскопије.

Контраиндикације које треба користити

Спраи Африн има низ озбиљних контраиндикација. То укључује:

  • Појединачна нетрпељивост до оксиметазолина;
  • Алергијске реакције на лекове из групе алфа-адреномиметика;
  • Затворени угао главобоља;
  • Атрофични инфламаторни процеси у носној шупљини;
  • Поремећаји срчаног ритма, срчана инсуфицијенција;
  • Висок крвни притисак;
  • Поремећаји штитасте жлезде;
  • Деца млађа од 6 година;
  • Атеросклеротски депозити на зидовима великих крвних судова.

Примена лека током трудноће и дојења

Многе оцекиване мајке се дијагнозирају као труднице са ринитисом. Едем и длачни нос у већини случајева нису повезани са вирусном инфекцијом или алергијским реакцијама. Цурење из носа, и кратак дисање кроз нос труднице због озбиљних хормонске промене, а убрзо након рођења све непријатне симптоми нестају саме од себе без икакве медицинске интервенције. Употреба вазоконстриктором капи за нос током трудноће се не препоручује у једној од триместра, јер то може негативно утицати на развој фетуса. Изгледа како капи у носу могу утицати на материцу, али однос је огроман. Оксиметазолин након контакта са носном слузницом се брзо апсорбује и улази у значајну количину у заједничку крвоток. Вазоконстриктивни ефекат проширује се не само на носне судове, већ и на посуде плаценте! За продужено и неконтролисане употребе заразне лека развија организму да оксиметазолинских да сваки пут пратњи потребом да се повећа дозу спреј за постизање жељеног терапеутског ефекта. Користећи африн назалног спреја у трудноћи доводи до честих сужења крвних судова плаценте, узрокујући фетус недостаје кисеоник. Ово заузврат може довести до кашњења интраутериног развоја детета и других озбиљних одступања.

Пре него што узмете спреј Африн, очекивана мајка треба да се консултује са лекаром. Да би се олакшало носно дисање и смањило отицање назалне слузокоже, лекар ће сигурно добити алтернативни лек који неће бити тако агресиван са фетусом.

Употреба лека током периода дојења је могућа само за озбиљне индикације под строгим надзором лекара.

Нежељени ефекти

У већини случајева лекови Африн добро се толеришу од стране пацијената, али уз дуготрајну употребу и самопоштовање доза наведених у упутствима, пацијент има висок ризик од нежељених дејстава:

  • Спаљивање у нос и озбиљну сувоћу мукозних мембрана;
  • Поспаност;
  • Психомоторна агитација;
  • Анксиозност или апатија;
  • Повећан артеријски и интраокуларни притисак;
  • Палпитације срца;
  • Главобоља и вртоглавица;
  • Персхинг у грлу, кијање;
  • Одузење слузнице носа и његова атрофија уз дуготрајну употребу лека.

Уколико дође до ових нежељених ефеката, одмах треба зауставити употребу спреја и обратити се лекару!

Начин примене и дозирање

Лек Африн је индикован за интраназалну употребу. Одраслима и адолесцентима се прописују 2 ињекције лијека двапут дневно. Деца старија од 6 година препоручује 1 убризгавањем спреја у сваку ноздрву 1-2 пута дневно, у зависности од озбиљности симптома ринореју и ринитис. Трајање третмана одређује лекар, али не би требало да пређе 5 дана, тако да у овом случају пацијент развије отпорност на оксиметазолинских и смањени терапеутски ефекат спреја. Ако кроз 5 дана није прошло симптоми, онда алтернатива третман прописан за пацијенте на другом приземљу активног састојка како би се спречило предозирања и зависност од Африн.

Прекомерно знојење лека

Међу пацијентима постоје ретки случајеви превеликије дозе дроге са апреном. Типично, ово се дешава након значајног вишка ових доза или случајног уноса лека унутар. Прекомерна доза лека изражава се следећим симптомима:

  • Мучнина и повраћање;
  • Цијаноза коже и мукозних мембрана усне шупљине;
  • Сужење ученика;
  • Повећана телесна температура;
  • Повећање индикатора крвног притиска;
  • Симптоми васкуларне инсуфицијенције су изненадна вртоглавица, све до губитка свести;
  • Поремећаји респираторне функције;
  • Угњетавање централног нервног система или обрнуто прекомерна ексцитабилност;
  • Плућни едем;
  • Кршење срчаног ритма, праћено тахикардијом или брадикардијом;
  • У тешким случајевима, развој коми или срчаног застоја је могућ.

Уколико се појави било који симптом предозирања, пацијент треба одмах да се обратите лекару! Лечење је симптоматично, пацијент се опере желуцом, дати да узме активни угаљ или други сорбент.

Интеракција са другим лековима

Спраи Африн уз истовремену примену са локалним анестетици може узроковати дугорочни ефекат. Са истовременом употребом спреја са другим лековима из групе алфа-адреномиметика, ризик од нежељених ефеката значајно се повећава.

Посебна упутства

Употреба лека у педијатријској пракси за децу старију од 6 година повећава апсорпцију главне активне супстанце у крв, што може проузроковати низ горе наведених нежељених ефеката. Због тога, за лечење ринитиса и других патологија код деце, потребно је пажљиво пратити усаглашеност са овим дозама.

Током примене овог лијека могуће је благи депресија централног нервног система или успоравање брзине одзива код пацијената, што је важно за возаче аутомобила и друге пацијенте чији је рад повезан са механизмима.

Услови складиштења и издавања у апотекама

Спраи Африн се пушта у апотеке без рецепта. Након отварања бочице, лек треба користити у року од 6 месеци, након чега се спречава распршивање. Држите бочицу отворену у фрижидеру или другом тамном, хладном месту ван домашаја деце.

Аналоги Африне

Аналоги за активне састојке:

Вицкс Ацтиве Синек, Називин, Назол, Назозпреј, Несопин, Кнокпреи

Аналоги на пољопривредној групи:

Грипостад Рино Галазолин, Длианос, ксилитол, Отривин, Напхтхизинум, Ксимелин, Риноспреи, Тизин ксилитол, Санорин, Фармазолин.

Африн® (Африн®)

Активни састојак:

Садржај

Фармаколошке групе

Носолоска класификација (ИЦД-10)

Састав

Опис дозног облика

Спраи: Бела или готово бела геластична суспензија са карактеристичним мирисом цитруса.

Фармаколошка акција

Фармакодинамика

Алфа адреностимулируиусцхее средство за топикалну примену. Има вазоконстриктивни ефекат. Оксиметазолинских изазива сужавање крвних судова слузнице носа, параназалних синуса и Еустахијеве тубе, што доводи до смањења отока и ослобађања назалног дисања у алергијских и / или инфламаторног-инфективни ринитис (обичну прехладу).

Због присуства у леку ексципијената (МЦЦ, кармелозу натријум и повидон К29-32) Африн ® назални спреј не тече из носа и не разлије доле у ​​грло, ас након увођења у носне ходнике спреј постаје вискозан и задржавају на носна слузница је ефикаснији од стандардног раствора.

Према клиничким студијама, лек почиње да делује 1 минут, а ефекат траје и до 12 сати.

Фармакокинетика

Када се користи као носни спреј, оксиметазолин практично није откривен у крвној плазми.

Индикације Африн ®

симптоматска терапија ринитиса (ринитиса) алергијске и / или инфективно-инфламаторне етиологије;

Контраиндикације

истовремена употреба инхибитора МАО (укључујући период од 14 дана након њиховог отказивања);

деца до 6 година.

Са опрезом: болест коронарне артерије; аритмије; хронична срчана инсуфицијенција; тешка атеросклероза; артеријска хипертензија; хипертироидизам; тиротоксикоза; дијабетес мелитус; хронична бубрежна инсуфицијенција; глауком затвореног угла; хиперплазија простате са клиничким симптомима; трудноћа; период лактације.

Примена у трудноћи и лактацији

Безбедност лека код трудница и током лактације није утврђено, тако да лек треба давати трудноће или дојења само ако су очекиване користи од лека за мајку превазилази потенцијални ризик за фетус или детета.

Нежељени ефекти

Прелазна сува и горња слузокожа у носној шупљини, суха уста и грло, кијање; повишен крвни притисак, повећане поремећаји анксиозност, мучнина, вртоглавица, главобоља, несаница, лупање срца, спавања. Уз дуготрајну примену - тахифилаксију, реактивну хиперемију и атрофију слузнице мокре мембране носне шупљине. Бензалконијум хлорид, који је део лека, може изазвати иритацију слузокоже у носној шупљини.

Интеракција

Успорава апсорпцију локално анестетичких лекова, продужава њихову акцију.

Заједничка употреба са другим вазоконстриктивним лековима повећава ризик од нежељених ефеката.

Уз истовремену употребу инхибитора МАО (укључујући року од 14 дана после њиховог повлачења), и трициклични антидепресиви - повећање крвног притиска.

Дозирање и администрација

Интранасално. Пре сваке употребе снажно протресите бочицу за прскање. Прије првог наношења прскања за нос, потребно је калибрирати притиском на прскалицу неколико пута.

Одрасли и деца старија од 6 година. - 2-3 ињекција у сваку ноздрву у интервалима од 10-12 сати мноштвом апликација може да се повећа до 3 пута дневно за одрасле. Не прекорачите одређену дозу.

Прекомерна доза

Симптоми: када је велика предозирање или случајно гутање могуће мучнина, повраћање, цијаноза, грозница, тахикардија, аритмија, повишен крвни притисак, вртоглавица, менталних поремећаја, депресија ЦНС (поспаност, смањење телесне температуре, брадикардија, смањења крвног притиска, дисање и кома стоп).

Третман: симптоматски; са случајним гутањем - испирање желуца, активни угаљ.

Посебна упутства

Са продуженом употребом (више од једне недеље), могуће је наставити симптоме назалне конгестије. Ако требате наставити лијечење више од 5 дана, потребно је да се обратите лекару.

Избегавајте контакт са очима.

Утицај на способност вожње возила и рад са машинама. Лек када се правилно користи и на препорученим дозама нема ефекта на управљање возилима и рад са машинама, али у случају нежељених ефеката као што су вртоглавица, уздржите се од ових активности.

Облик издавања

Спрејни нос, 0,05%. У запечаћеном непровидној пластичној бочици са капацитетом од 23 мл фине спреј мерење уређаја и заштитном капом, термички умотана да контролишу отварање првог са логом фирме, 15 мл. 1 ф. у картонској кутији.

Произвођач

ЦЈСЦ Баиер, Русија.

Продуцент: Цонтрацт Пхармацеутицалс Лимитед. 7600 Дунбро Црессент Миссиссауга, ОХ, Канада, Л5Н 6Л6.

Додатне информације се могу добити на адреси: 107113, Москва, Рибинскиј 3 ул, 18, страна 2...

Телефон: (495) 231-12-00; факс: (495) 231-12-02.

Услови за одлазак из апотека

Услови складиштења Африн ®

Чувајте ван домашаја деце.

Рок трајања Африн ®

Немојте користити након истека рока употребе који се штампа на паковању.

АФРИН

◊ Спраи назал 0.05% у облику геластичне суспензије беле или готово беле боје, са карактеристичним мирисом цитруса.

Помоћне супстанце: динатријум едетат дихидрат - 300 г натријум хидроген фосфата - 975 г, натријум дихидроген фосфат монохидрат - 5.525 мг повидон К29-32 - 30 мг, бензалконијум хлорида 17% - 1,471 мг Макрогол 1450 - 50 мг бензил алкохола - 2.5 мг, микрокристална целулоза и кармелоза натријум (Авицел РЦ-591) - 30 мг арома лимуна - 1,5 мг пречишћена вода - кс до 1 мл.

15 мл - пластичне боце са дозирним уређајем (1) - паковање од картона.

Васоконстриктивни лек за локалну примену, алфа-адреностимулатор. Оксиметазолинских изазива сужавање крвних судова слузнице носа, параназалних синуса и Еустахијеве тубе, што доводи до смањења едема и ублажавање назалног застој у алергијских и / или инфламаторног-инфективни ринитис.

Због присуства у ексципијенсима Назални спреј (микрокристалне целулозе и натријум кармелоза, повидон К29-32) лек не цури из носа и не тече доле у ​​грло, ас након примене у носне пролазе, спреја постаје вискознија и задржава се на носној слузници ефикасније од стандардног воденог раствора.

Према клиничким студијама, лек почиње да делује 1 минут, ефекат траје до 12 сати.

Када се користи као носни спреј, оксиметазолин практично није откривен у крвној плазми.

- симптоматска терапија алергијске и / или заразне инфламаторне етиологије ринитиса;

- истовремена употреба инхибитора МАО (укључујући период од 14 дана након њиховог отказивања);

- Деца млађа од 6 година.

- преосетљивост на компоненте лекова.

Ц опрез Треба уређен коронарне артеријске болести, аритмија, конгестивне срчане инсуфицијенције, атеросклероза, хипертензија, хипертиреозе, диабетес меллитус, хроничне бубрежне инсуфицијенције, угао-цлосуре глауком, хиперплазије простате, клиничких симптома, трудноћа, дојење.

Лијек се примјењује интраназално.

Пре сваке употребе снажно протресите бочицу.

Прије првог наношења прскања за нокте потребно је "калибрирати" притиском на прскалицу неколико пута.

Одрасли и деца преко 6 година - 2-3 ињекције у сваком носном пролазу са интервалом од 10-12 сати. одраслих учесталост пријаве може се повећати до 3 пута дневно. Не прекорачите одређену дозу.

Локалне реакције: прелазна сува и сагоревање слузокоже мокре мембране носне шупљине, суха уста и грла, кијање. Уз дуготрајну примену - тахифилаксију, реактивну хиперемију и атрофију слузнице мокре мембране носне шупљине. Бензалконијум хлорид, који је део лека, може изазвати иритацију слузнице мокраћне слузнице.

Системске реакције: повећан крвни притисак, повећана анксиозност, мучнина, вртоглавица, главобоља, несаница, палпитације, поремећаји спавања.

Симптоми: када је велика предозирање или случајно гутање могуће мучнина, повраћање, цијаноза, грозница, тахикардија, аритмија, повишен крвни притисак, вртоглавица, менталних поремећаја, депресија ЦНС (поспаност, смањење телесне температуре, брадикардија, смањења крвног притиска, дисање и кома стоп).

Третман: симптоматски; са случајним гутањем - испирање желуца, активни угаљ.

Лек успорава апсорпцију локалних анестетичких лекова, продужава време њиховог деловања.

Заједничка употреба са другим вазоконстриктивним лековима повећава ризик од нежељених ефеката.

Уз истовремену употребу инхибитора МАО (укључујући период од 14 дана након њиховог повлачења), мапротилин и трициклични антидепресиви - повећање крвног притиска.

Са продуженом употребом (више од једне недеље), могуће је наставити симптоме назалне конгестије.

Ако је неопходно наставити лечење више од 5 дана, пацијент треба консултовати лекара.

Избегавајте контакт са очима.

Утицај на способност управљања возилом и управљање механизмима

Препарат се нанесе исправно иу препорученим дозама нема ефекта на управља возилом и радне механизме, али у случају нежељених ефеката као што су вртоглавица, пацијент треба да се уздржи од ових активности.

Безбедност лека код трудница и током лактације није утврђено, па се лек треба користити током трудноће и дојења само ако су очекиване користи од лека за мајку превазилази потенцијални ризик за фетус или детета.

Африн

  • Баиер Пхарма АГ, Немачка
  • Рок употребе: до 01.02.2020
  • Баиер Пхарма АГ, Немачка
  • Рок употребе: до 01.03.2019
  • Баиер Пхарма АГ, Немачка
  • Рок употребе: до 01.05.2020
  • Баиер Пхарма АГ, Немачка
  • Рок употребе: до 01.09.2019
  • Баиер Пхарма АГ, Немачка
  • Рок употребе: до 01.07.2020

Африн инструкције за употребу

Купци који су купили овај производ

Облик издавања

Састав

    1 мл садржи:
    Активна супстанца: оксиметазолин хидрохлорид 0,5 мг;
    Помоћни састојци: Динатријум едетат дихидрат - 300 г натријум хидроген фосфат - 975 г, натријум дихидроген фосфат монохидрат - 5.525 мг повидон К29-32 - 30 мг, бензалконијум хлорида 17% - 1,471 мг Макрогол 1450 - 50 мг бензил алкохола - 2.5 мг микрокристална целулоза и кармелоза натријум (Авицел РЦ-591) - 30 мг арома лимуна - 1,5 мг пречишћена вода - кс до 1 мл.

Паковање

Фармаколошка акција

Алфа-адреномиметик за топикалну примену. Ужима артериоле назозне слузнице, смањује отицање, испирање, ексудацију слузнице.

Африн, индикације за употребу

  • симптоматска терапија ринитиса (ринитис) алергијске и / или инфективно-инфламаторне етиологије4
  • синуситис;
  • еустацхиитис;
  • сијена грозница.

Контраиндикације

  • атрофични ринитис;
  • истовремена употреба инхибитора МАО (укључујући период од 14 дана након њиховог отказивања);
  • деца до 6 година.
  • преосјетљивост на компоненте лијека;
  • повећана осетљивост на симпатикомиметичке лекове.

Са опрезом: коронарна артеријска болест, аритмије, конгестивна срчана инсуфицијенција, изразио атеросклерозу, хипертензију, хипертиреоза, диабетес меллитус, хроничне бубрежне инсуфицијенције, англе-затварање глауком, хиперплазије простате са клиничким симптомима, трудноћа, дојење.

Дозирање и администрација

Пре сваке употребе снажно протресите бочицу.

Прије првог наношења прскања за нокте потребно је "калибрирати" притиском на прскалицу неколико пута.

Одрасли и деца преко 6 година - 2-3 ињекције у сваком носном пролазу са интервалом од 10-12 часова. Код одраслих особа, учесталост примјене може се повећати до 3 пута дневно код одраслих. Не прекорачите одређену дозу.

Примена у трудноћи и лактацији

Безбедност лека код трудница и током лактације није утврђено, тако да би требало да се користи лек током трудноће и дојења само по савету лекара ако очекиване користи од лека за мајку превазилази потенцијални ризик за фетус или детета.

Нежељени ефекти

Локалне реакције: прелазна сува и сагоревање слузокоже мокре мембране носне шупљине, суха уста и грла, кијање. Уз дуготрајну примену - тахифилаксију, реактивну хиперемију и атрофију слузнице мокре мембране носне шупљине. Бензалконијум хлорид, који је део лека, може изазвати локалне реакције на кожи.

Системске реакције: повећан крвни притисак, повећана анксиозност, мучнина, вртоглавица, главобоља, несаница, палпитације, поремећаји спавања.

Посебна упутства

Са продуженом употребом (више од једне недеље), могуће је наставити симптоме назалне конгестије.

Ако требате наставити лијечење више од 5 дана, обратите се свом лекару.

Избегавајте контакт са очима.

Утицај на способност управљања возилом и управљање механизмима

Друг када се користе исправно иу препорученим дозама нема ефекта на управљање возилима и рад са машинама, али у случају нежељених ефеката као што су вртоглавица, пацијент треба да се уздржи од ових активности.

Интеракције лекова

Лек успорава апсорпцију локалних анестетичких лекова, продужава време њиховог деловања.

Заједничка употреба са другим вазоконстриктивним лековима повећава ризик од нежељених ефеката.

Уз истовремену употребу инхибитора МАО (укључујући период од 14 дана након њиховог повлачења), мапротилин и трициклични антидепресиви - повећање крвног притиска.

Африн

Опис је тренутно укључен 24.08.2015

  • Латинско име: Африн
  • АТКС код: Р01АА05
  • Активни састојак: Окиметазолине
  • Произвођач: МСД Цонсумер Каре, Инц (САД)

Састав

1 мл Афринског спреја укључује 500 μг оксиметазолин Је активни састојак.

Додатни састојци: кармелоза натријум, динатријум едетат дихидрата, натријум хидрогенфосфат, натријум дихидроген-фосфат монохидрата, бензил алкохол, повидон, бензалконијум хлорид, макрогол, микрокристална целулоза, Лемон Флавор, прочишћена вода.

1 мл Афринске хидратантне спреј садржи 500 μг оксиметазолин Је активни састојак.

Додатни састојци: натријум кармелоза, микрокристална целулоза, бензалконијум хлорид, натријум хидрогенфосфат, глицерол, натријум дихидроген фосфат монохидрат, динатријум едетат дихидрат, макрогол, бензил алкохол, повидон, арома лимуна, пречишћена вода.

1 мл спреја Африн Ектра укључује 500 мцг оксиметазолин Је активни састојак.

Додатни састојци: кармелоза натријум, микрокристална целулоза, натријум хидрогенфосфат, натријум дихидроген-фосфат монохидрата, бензалконијум хлорид, динатријум едетат дихидрат, повидон, Макрогол, бензил алкохол, камфор, полипропилен, цинеол, левоментхол, пречишћена вода.

Облик издавања

Сва три препарата Африн доступна су у облику прскања за нос, по 15 мл у бочици.

Фармаколошка акција

Васоконстриктивно.

Фармакодинамика и фармакокинетика

Африн је алфа-адреностимулација локални медицински производ са вазоконстриктивно ефикасност. Локална апликација оксиметазолин (интраназално наводњавање) вазоконстрикција нос, еустахијева цев и аднекални синуси, што се изражава њиховим смањењем загушеност и ослобађање носног дисања током млазни нос (заразно-инфламаторна и / или алергична ринитис).

Укључивање додатних састојака у спреј Африн-аповидоне, кармелоза натријум и микрокристална целулоза) му даје додатни вискозност, да је увођење раствора лека у назалних путева не даје да се испразнити у грло или теку из носа, као и због дуже проведено слузнице промовише максималну апсорпцију лека.

Помоћне супстанце хидратантне Афринове хидратантне (макрогол и глицерол) доприносе очувању влаге у слузницама назна, што помаже у њиховој иритација или сувоће.

На основу налаза текућих клиничких испитивања, интраназална примена арома композиције, идентично у композицији са спрејом Африн Ектра, укључујући кампора, цинеоле (еукалиптус), левоментол (ментол), због иритације хладни рецептори тригеминални нерв, који се налази на површини слузокоже носа, доводи до привременог сензације њиховог хлађење.

Ефекат било које од три лекова се развија у трајању од 60 секунди, постиже максималну ефикасност у року од 15 минута и траје до 12 сати.

У случају интраназалне употребе оксиметазолин практично није пронађен крвна плазма.

Индикације за употребу

Примена Африне је приказана када:

  • акутни ринитис (укључујући алергијска етиологија);
  • параназални синуситис;
  • вазомоторски ринитис;
  • просечан отитис;
  • еустацхите;
  • дијагностичке процедуре сужење посуда слузнице.

Контраиндикације

Апсолутно забрањена употреба лека када:

  • атрофијски ринитис;
  • преосјетљивостна састојке (један или више) лекова или симпатикомиметичких лекова;
  • паралелни третман са МАО инхибитори, као и још 14 дана након укидања терапије;
  • у доби до 6 година.

Уз поштовање повећаних мера предострожности, могуће је користити:

  • патологије коронарних артерија;
  • срчана инсуфицијенција (хронично);
  • аритмије;
  • изражено атеросклероза;
  • хипертироидизам;
  • трудноће;
  • артеријска хипертензија;
  • дијабетес мелитус;
  • лактација;
  • бубрежна инсуфицијенција (хронично);
  • хиперплазија простате;
  • глауком затвореног угла.

Нежељени ефекти

Опћенито, нежељени ефекти лека су се ретко примјећивали и били су лагани и пролазни. Већина пацијената толерише терапију без икаквих компликација.

Локалне реакције:

  • сувоће/горењемукозни носни пролази;
  • кијање;
  • сувоће у грлу и усне шупљине.

Реакције системске природе:

  • анксиозност;
  • повећање крвног притиска;
  • мучнина;
  • несаница;
  • главобоље;
  • палпитатион;
  • гломазност;
  • поремећаји спавања.

За продужену употребу:

  • реактивно хиперемија;
  • тахифилаксија;
  • атрофија мукозних мембрана носна шупљина.

Остало:

  • локалне кожне реакције (због изложености бензалконијум хлорид).

Африн, упутства за употребу

Спраи Африн је индикован за интраназалну употребу.

Пре употребе лекова, сваки пут треба снажно протресати бочицу за дозирање.

Када први пут користите треба да спроведе "калибрације" спреј, више пута притиснути главу прскалица, нагоре.

Након 6 година, са интервалом од 10-12 сати, препоручљиво је да се произведе 2-3 ињекција у десно и лево носни пролаз.

Множљивост употребе дроге код одраслих пацијената дневно може се подићи до 3 пута.

Користити лек је боље ограничен на 5 дана.

Прекорачити прописане дозне режиме не препоручује се.

Прекомерна доза

У случају значајног превелике дозе или случајне оралне примене лека, примећено је: тахикардија, мучнина, цијаноза, повраћање, грозница, аритмија, диспнеа, повећан крвни притисак, менталне поремећаје, поремећаји централног нервног система (снижавање крвног притиска и температуре, сомноленце, брадикардија, респираторни застој, коме).

Извести третман који одговара симптомима пацијента. Ако се производ прогута - гастрична лаваге и пријем сорбента (активни угљен). Користите вазопресор ЛС је контраиндикована.

Интеракција

Комбинована апликација са МАО инхибитори, трициклични антидепресиви и мапротилине доводи до повећања крвног притиска.

Африн може инхибирати апсорпцију лекова за локална анестезија и повећати трајање њиховог деловања.

Паралелна примена са другима вазоконстрикторни лекови повећава могућност стварања нежељених ефеката.

Услови продаје

Африн се односи на лекове без рецепта.

Услови складиштења

Складиштење спрејом (сва три производа) захтева температуру до 25 ° Ц.

Датум истека

За све лекове - 2 године.

Посебна упутства

У случају продужене употребе (више од 7 дана), могуће је релапсе симптоми назални загушења.

Неопходно је предузети све мере предострожности како бисте избегли добивање лекова у очима.

Наставак терапије дуже од 5 дана је могућ само након консултовања са лекаром.

Аналоги

  • Гриллпостад Рено;
  • Халазолин;
  • Транснон;
  • Ксиленес;
  • Отривин;
  • Напхтхисине;
  • Ксимелин;
  • Риноспреса;
  • Тисин килот;
  • Санорин;
  • Пхармазолине и тако даље.

Синоними

  • Називин;
  • Кнокпреи;
  • Саноринцхик;
  • Назол;
  • Окиметазолине;
  • Назосфера;
  • Сиаллор Рхино.

На фармацеутском тржишту постоји бројна средства од морске воде за чишћење носа са идентичним називом и облику ослобађања "Африн Цлеар Сеа", Што укључује три дроге - Африн дете, изотонични и хипертензивна. Такође, у европским земљама се користе Капи Африн, на нашем тржишту нису представљени.

Деца

Не користи се за терапију деце испод 6 година.

Током трудноће (и лактације)

Од безбедности лекова трудноће, као и лактација није проучавана, његова употреба је могућа само уз препоруку лекара након процене свих могућих ризика за фетус или новорођенчад.

Коментари

Позитивне / негативне оцене о африн проценат поделити 70/30%. Ови пацијенти који помаже лек, кажу своју брзу акцију и високу ефикасност, али често наглашавају краће трајање ефеката лекова у односу на прописане упутствима.

Остали пацијенти у примени Африн није добио жељени рељеф своје државе болести или гледали на развој појединих споредних ефеката (главобоље, сувоће/горење слузокожа, палпитација и тако даље). Можда су ове државе проузроковале личности осетљивост на лек или претходно идентификоване контраиндикације за његову употребу.

У сваком случају, проблем назални загушења са постојећим скупом сличних лекова о дејству дроге на тржиште лекова, не може остати нерешено. Слушајте савјет лекара који вам је присутан и наћи ћете одговарајући лек за вас.

Цена, где купити

Цена Африн-а (сва три дрога) варира око 200 рубаља.

Капљице и спреј Африн: упутства за употребу

Африн је алфа-адреностимулатор који се користи за топикалну примену.

Има вазоконстрикторску имовину. Лијек се примјењује насално. Помоћу ње се смањује отапање у слузницама носних дисајних путева, коњунктивно отицање се смањује када се лек узима. Активност лека почиње 15 минута након употребе и траје око 8 сати

На овој страници ћете пронаћи све информације о Африн-у: пуна упутства о апликацији за овај лек, просјечне цијене у апотекама, потпуне и непотпуне аналоге лијекова, као и свједочанства људи који су већ користили прскање Африн-а. Желите ли да напишете коментар? Молим вас, напишите коментаре.

Клиничка и фармаколошка група

Васоконстриктивни лек за локалну примену у ЕНТ пракси.

Услови за одлазак из апотека

Доступно без рецепта.

Колико кошта Африн? Просечна цена у апотекама је на нивоу од 270 рубаља.

Облик издавања и састава

Лек "Африн" се производи у два облика. Можете купити спреј за назални синус или капљице за апликацију на површини ока. Када примите лекарско заказивање, дефинитивно дефинишите који је облик препоручен за вас.

  • Садржај бочице је бела геластична суспензија са цитрусом аромом. Активна супстанца је оксиметазолин.
  • Помоћне компоненте: динатријум едетат дихидрат, натријум дихидроген фосфат монохидрат, натријум хидроген фосфата, повидон К29-32, бензалконијум хлорид, макрогол 1450 бензил алкохол, МЦЦ и кармелозу натријума (Авицел РЦ 591), лимун арому, вода за ињекцију.

У саставу Африна Ектро постоје и пропилен гликол, камхор и ментол.

Фармаколошки ефекат

Одмах након увођења композиције у назалне пролазе почиње активна акција. Спреј се једнако распоређује преко слузокоже зидова синуса. Пролазећи кроз ткива, супстанца делује на оближња пловила. Постоји сужење капилара и смањење едема.

Композиција такође има анти-алергијски ефекат. То олакшава свраб, запаљује и спречава нагон да кихне. Рад лакрмалних канала и мукозних мембрана је потиснут. Као последица тога, количина секрецијума се смањује и пролази лацримација.

Индикације за употребу

Ова комбинација активне супстанце и додатне, помоћне компоненте вам омогућавају да узимате лекове у следећим случајевима:

  1. Болест у параназалним синусима, која се појавила на позадини претходних упала ЕНТ органа.
  2. Болест слузоког дела средњег дела уха.
  3. Запаљење назалних синуса са гнојним пражњењем.
  4. Алергијски ринитис.
  5. Мучни пражњење изазвано инфекцијом носа.
  6. Поремећај Еустахијеве цеви.

Лечење било које запаљености треба под сталним надзором лекара. Свака употреба лекова без претходне консултације може довести до нежељених посљедица, укључујући и оштећење слуха или вида.

Контраиндикације

Спраи Африн има низ контраиндикација. То укључује:

  • старости до 6 година;
  • атрофични ринитис;
  • истовремена употреба инхибитора моноаминог оксидазе (МАО) и у року од 14 дана од њиховог отказивања;
  • индивидуална нетолеранција компоненти лека.

Опрез се препоручује африн са коронарне артеријске болести, хроничне срчане инсуфицијенције, аритмија, хипертензије, атеросклероза, дијабетес, хипертиреозе, тиротоксикозе, хроничне бубрежне инсуфицијенције, бенигне хиперплазије простате са клиничким симптомима, угао затварања глаукомом.

Примена у трудноћи и лактацији

Безбедност лека код трудница и током лактације није утврђено, па се лек треба користити током трудноће и дојења само ако су очекиване користи од лека за мајку превазилази потенцијални ризик за фетус или детета

Упутства за употребу

Упутства за употребу указују на то да се Африн даје интраназално. Прије првог наношења прскања за нокте потребно је "калибрирати" притиском на прскалицу неколико пута. Пре сваке употребе снажно протресите бочицу.

  • Одрасли и дјеца старија од 6 година - 2-3 ињекције у сваком носном пролазу са интервалом од 10-12 сати. У одраслима, фреквенција примјене може се повећати до 3 пута дневно.

Не прекорачите одређену дозу.

Нежељени ефекти

Кориштење лека повремено прати:

  • повећан притисак;
  • повећана анксиозност, несаница;
  • суво или сагоријевање у носној шупљини или назофаринксу;
  • напади кихања;
  • алергијске реакције у облику црвенила на кожи или побољшање симптома ринитиса;
  • вртоглавица и главобоља.

Уколико дође до било каквих абнормалности, обратите се лекару и престаните да користите производ.

Прекомерна доза

Према упутствима за употребу, Африн и његови аналоги веома ретко узрокују превелико дозирање. Ово се дешава само у оним случајевима када је терапијска доза значајно прекорачена или када се лек узима у заблуду.

  1. Поремећена респираторна функција.
  2. Снажење ученика.
  3. Повећана ексцитабилност.
  4. Вртоглавица, све до потпуног губитка свести.
  5. Повраћање и мучнина.
  6. Повећана телесна температура.
  7. Повећање броја крвног притиска.
  8. Различите повреде срчаног ритма.
  9. У најтежим случајевима, могуће је зауставити срчану активност, кому.

Лечење: симптоматски; са случајним гутањем - испирање желуца, активни угаљ. Лијекови против васопресора су контраиндиковани.

Посебна упутства

  1. Ако се прати препоручени режим дозирања, Африн не негативно утиче на способност управљања возилима и другим механизмима. Међутим, ако се употребом лека праћава развој вртоглавице или других нежељених ефеката системске природе, препоручује се да се уздрже од активности које захтевају високе реакције и концентрацију пажње.
  2. Симптоми назалне конгестије могу се наставити након терапије дуже од 7 дана. Стога, ако је потребно користити спреј за више од 5 дана, консултујте специјалисте.
  3. Пазите да не добијете производ на слузницу очију.

Интеракције лекова

Употреба лека Африн Спраи и његових аналога успорава апсорпцију различитих локалних анестетичких лекова, а такође продужава период њиховог деловања.

Администрација лекова Африн истовремено са лековима који инхибирају МАО, а такође и 14 дана од момента њиховог отказивања, са тетрацикличним антидепресантима и мапротилином доприноси значајном повећању крвног притиска код пацијента.

Употреба оксиметазолин хидрохлорида са сличним вазоконстриктивним лековима значајно повећава ризик од нежељених ефеката.

Коментари

Добили смо неке повратне информације од људи о леку Африн:

  1. Елена. Ја сам мајка двоје деце, вирусне инфекције у нашој кући нису неуобичајене. Када су деца још једном пукнула, узео је облик млијека чистог мора. Привлачила ме је композиција и адекватна цена. Као што се испоставило, алат је веома ефикасан. Не иритира крила носа и делује брзо. Понекад сам га употребљавам зими како бих навлажио слузницу, када је стан веома сувим ваздухом.
  2. Снежана. Цориза - ово је скоро моја нормална држава, али су сви спрејеви и капи помогли пар сати. Ефрин ефрин траје целу ноћ, не морате се пробудити из чињенице да вам је нос поново поставио, немогуће је дишати. Лек је сигуран, погодан чак и за децу од 6 година. Нисам опазио никакве нежељене ефекте.
  3. Татиана. Од детињства патим од алергијског ринитиса. Пробао сам пуно капи, помажу неко вријеме и осушим нос. Спраи Ектра уклања довођење за само један минут и ефикасно је у наредних 8 сати. И добро мирише и добро освежава.

Аналоги

Данас многе фармацеутске компаније производе вазоконстриктивне капи засноване на оксиметазолину. Због тога, у било којој апотеци можете одабрати јефтинији аналог Африне, на пример:

  • Несопин;
  • Називин;
  • Сиаллор Рено;
  • Кнокпреи;
  • Окифрин и други.

Пре употребе аналогних средстава, консултујте свог лекара.

Услови складиштења и рок трајања

Након отварања бочице, лек треба користити у року од 6 месеци, након чега се спречава распршивање. Држите бочицу отворену у фрижидеру или другом тамном, хладном месту ван домашаја деце.