Називни падови за децу: упутство за употребу

Називин је познато фармацеутско средство које се широко користи у медицинске сврхе у случајевима болести ЕНТ и прехладе.

Главни активни састојак лека је оксиметазолин. Ова супстанца подстиче рецепторе а2-адренергични, доводи месту излагања, велика количина хормона адреналина и норадреналина, који смањују отока, сужава крвне судове, смањујући запремину крви у њему. Због оваквог ефекта, омогућено је носно дисање, омогућено је продирање ваздуха у синусе, смањена количина мука.

У ту сврху лекови се користе не само за одрасле, широко распрострањене и деценије Називина, које имају различите облике ослобађања, као што су Називин Баби, Називин Сенситив итд.

Клиничка и фармаколошка група

Васоконстриктивни лек за локалну примену у ЕНТ пракси.

Услови за одлазак из апотека

Објављен без лекарског рецепта.

Колико је Називин? Просечна цена у апотекама је на нивоу од 140 рубаља.

Облик издавања и састава

Активна супстанца лекова је оксиметазолин.

Дечји Низивин се пушта у раствор 0,025% и 0,01%. Основа раствора је водена. Садржи додатне компоненте: динатријум едетат, бензалконијум хлорид 50%, натријум хидрогенфосфат, натријум хидроксид 1 мл раствора. Произведено у бочицама тамног стакла од 5 мл или 10 мл са пипетом у поклопцу.

Када се примењује на децу до годину дана, капи се разблажују специјалном водом која се користи за ињекције у проценту од 1: 1 или дестилује у истој пропорци. Користи се за инстилацију у бочицу.

Фармаколошки ефекат

Када се именин удари на упаљену мукозну мембрану носа, отицање и запремина слузи се смањују. То је последица дејства лека на адреналин рецепторе, који су у крвним судовима (у мишићним влакнима). Рецептори су смањени, а пропустљивост судова се смањује због њихове констрикције.

Употреба именина побољшава носно дисање, елиминише отицање слузокоже. И такође лек смањује ризик од компликација у параназалним синусима и средњем уху (синуситис, синуситис и отитис). После уношења лекова у крв због апсорпције у мукозним мембранама, судови (артерије) се слажу у органима и ткивима, а срчана фреквенција такође повећава. Ово повећава крвни притисак и мења срчани утјецај.

Приликом примењивања Називин на мукозне мембране у препорученим дозама, не улази у циркулаторни систем и не изазива системске ефекте на тело. Називин не иритира слузницу носу и не изазива преплављење крвног суда (хиперемија).

Максимална изложеност леку се постиже након 15 минута након употребе. Акција траје 8 сати.

Индикације за употребу

Шта помаже? Називин се користи за:

  • АРИ, ако постоји млазни нос;
  • синуситис, еустахити, средњи отитис и упале параназалних синуса за олакшање одлива слузи;
  • припремање назалних пролазака у дијагностичке процедуре;
  • алергијски и вазомоторски ринитис.

Контраиндикације

Приликом примене производа важно је пратити правила која су наведена у инструкцијама, онда се супстанца може прерадити чак и на бебе до 1 године. Међутим, лек има бројне контраиндикације. У неким случајевима, његова употреба ће морати бити напуштена:

  • Деца млађа од 6 година (капљице и прскање носних 0.05%);
  • атрофични ринитис;
  • глауком затвореног угла;
  • преосјетљивост на компоненте лекова.

Препоручљиво је да се придржавате препоручених концентрација лека, намењених различитим категоријама узраста.

Уз опрез треба поставити приликом употребе инхибитора МАО и других лијекова који промовишу крвни притисак, а такође и до 10 дана након повлачења ових лијекова; са повећаним интраокуларним притиском; током трудноће и лактације; са тешким облицима кардиоваскуларних болести (артеријска хипертензија, ангина пекторис); са тиротоксикозом и дијабетес мелитусом.

Употреба у трудноћи и лактацији

Када се користи током трудноће или дојења, препоручена доза не сме бити прекорачена. Лек треба користити само након темељите процене односа ризика и користи за мајку и фетус.

Дозирање и начин примене

Упутства за употребу указују да су капи Називин намењени интраназалној употреби.

За децу млађој од 1 године прописани су падови од 0,01%.

  1. Новорођенчад (деца до 4 недеље) примењују се 1 капус у свакој ноздрви 2-3 пута дневно.
  2. Деца узраста од 1 месеца до 1 године прописују 1-2 капи у свакој ноздрви 2-3 пута дневно.
  3. Деца узраста од 1 до 6 година треба прописати капи од 0,025% 1-2 капи у свакој ноздрви 2-3 пута дневно.
  4. За одрасле и дјецу преко 6 година требају се прописати падови од 0,05% 1-2 капи у свакој ноздрви 2-3 пута дневно.

Да би се обезбедила тачност дозирања, бочица од капљице 0,01% има завршену пипету са бројем капљица. Ако је прописано 1 кап, пипета треба напунити раствором ознаке 1.

Ефикасност следеће процедуре је такође доказана: у зависности од старости од 1-2 капи 0.01% раствор се примјењује на вату и назални пролази се бришу.

Називин треба користити у року од 3-5 дана. Дозе изнад оних које се препоручују прописују се према лекарском нахођењу.

Нежељени ефекти

Нежељени ефекти приликом примене Називина се јављају ретко. Могућа сагоревање, сува носна слузокожа и кијање. Ретко се јавља реактивна хиперемија - озбиљна загушења назалне линије када је ефекат лека ослабљен.

Прекомерна доза

Преосетје оксиметазолина се јавља када велика количина супстанце улази у дигестивни тракт и крвоток. Ово се може десити када мали деца имају приступ капљицама и случајно их пију. Родитељима се савјетује да држе лекове ван домашаја дјетета.

Када се локална примена капи према упутствима, прекомерна доза искључује. Али у исто време постоји ризик када користите лекове са високом концентрацијом активног састојка за лечење малишане деце.

Манифестације озбиљне превелике дозе:

  • повећање температуре на субфебрилни;
  • повреда дисања због едема;
  • менталне и неуронске поремећаје;
  • повећан крвни притисак;
  • аритмија, тешкоћа дисања;
  • сужење ученика;
  • поспаност и смањена активност.

Када животна опасна количина супстанце улази у крв, дође до наглог пада телесне температуре, респираторне депресије и смањења фреквенције срчаних контракција. Ово може довести до заустављања дисања и развоја коми.

Третман: узимање активног угља и прање бубрежног стомака.

Посебна упутства

Избјегавајте дуготрајну употребу и предозирање лијека, посебно код дјеце.

Након дуготрајне употребе лекова који садрже оксиметазолин, у дозама које прелазе препоручене, немогуће је искључити укупни ефекат на кардиоваскуларни систем и централни нервни систем; у овим случајевима, способност вожње возила или опреме може се смањити.

Интеракције лекова

Код истовремене употребе Називин са блокаторима МАО или трицикличним антидепресивима, дошло је до повећања крвног притиска.

Истовремена примјена других вазоконстриктивних лијекова повећава ризик од нежељених ефеката.

Коментари

Подигли смо неке повратне информације од родитеља који су користили именин за децу:

  1. Настиа. Када је дете имало млазни нос, одмах сам почео да оперем нос с физиолошким раствором. Али дозвољавао је само брзо уклањање слузи, али да би се носио са назном загушењем, било је могуће само именин. Лијек сам користио само 3 дана и тако непријатан симптом као нестанак носа.
  2. Светлана. Моје бебе су третиране са именином око 5 година. Они су мали, тако да се често болесни, а те капи брзо враћају њихово носно дисање. Они не узрокују иритацију слузнице и запаљења, као и неки други лекови. Пипета је увек на бочици - погодна је, не морате га потражити, кувати, негдје чистити, тако да дјеца неће играти с њим.
  3. Вера. Насивинова деца савршено се суочавају са длакавим носем у мом унуку. Има 5 година, али путовање у башту у хладној сезони се увек завршава чињеницом да је болестан. Пробао сам пуно капи: Пиносол, Отривин, али нисмо могли имати такав ефекат као из именаин. Довољно је да гутамо 3-4 дана дјечији нос, док се хладноћа одмах одмара

Аналоги

Сваки лек има аналоге који имају исти активни састојак:

  1. Нокивин - састав садржи уље еукалиптуса, које се користи за све манифестације прехладе, за жене током трудноће - са опрезом;
  2. Нозакар беба - састав укључује хидратантна средства. За све облике обичне хладне дјеце од једне до три године се не препоручују, жене током трудноће - са опрезом;
  3. Насол је лек са сличним особинама, као што је именин. Једина разлика: произведена је само као спреј и за дјецу од једне до шест година, а жене се не могу примијенити од хладноће током трудноће;
  4. Оперил - излази као капљица и спреј. Примјењују се на дјецу од двије године и више, уколико дође до прехладе. Овај лек се примењује код жена током трудноће према упутствима.

Пре употребе аналогних средстава, консултујте свог лекара.

Услови складиштења и рок трајања

Држите лек на температури до +25 степени. Држите се даље од дјеце.

Називин за децу до 1 године: упутство за употребу

Називин за дјецу до годину дана је вазоконстриктор за топикално примјену са концентрацијом Окиметазолине хидроцхлориде 0.01%.

Облик издавања

Капљице за носну примену у облику бистре, безбојне или благо жућкастог раствора, бочице тамног стакла, капице капице, картонске туту;

Састав

Активни састојак:

Окиметазолине хидроцхлориде, 100 μг

Помоћни састојци:

50% раствор бензалконијум хлорид, натријум дихидроген фосфат дихидрата, динатријум фосфат дихидрата, натријум гидрокисда 1 М раствор динатријум едетат дихидрата, пречишћена вода

Фармакодинамика

Насивин 0.01% је вазоконстриктивни лек, алфа-2 адреномиметик, намењен за топикалну примену код деце од рођења до године.

Када се наноси на упаљене назалну мукозу, активна тренутна компонента (дериват имидозалина) спутава крвних судова на месту примене, смањује доток крви до вена синусима, елиминише едем горњег респираторног тракта, враћа за ваздух синусе, лакше дисање кроз нос. Акција вазоконстриктора почиње 15 минута након примене и траје 6-8 сати.

Када локална примена оксиметазолин хидрохлорида не иритише слузницу, не изазива црвенило ткива и развој системских реакција (када се користи у препорученим терапеутским концентрацијама).

Фармакокинетика

Код локалних примена, лек који се ослобађа у облику капи за нос, практично није подвргнут системској адсорпцији, концентрација активног састојка у крвној плазми је занемарљива. Називин се излучује непромењеном фекалијом и урином. Полувреме лека је 5-8 дана.

Индикације за употребу у педијатријској пракси

  • Акутне респираторне болести праћене ринитисом;
  • Алергијски ринитис;
  • Васомоторски ринитис;
  • Еустацхиитис;
  • Отитис медиа;
  • Запаљење параназалних синуса (за обнављање дренаже);
  • Снажење дилатираних судова слузокоже са дијагностичком сврхом.

Контраиндикације

  • Преосјетљивост, индивидуална нетолеранција компоненти лека;
  • Атрофични ринитис;
  • Затворени угао глаукома.

Дозирање и администрација

Називин 0.01% се прописује за децу до годину дана. Новорођенчад (до 4 недеље) се препоручује да убризгате у сваку ноздрву 1 капу лекова 2-3 пута дневно (у ту сврху користите посебну пипету за додир са флашом).

Од 1 месеца до 1 године - 1-2 капи у сваком носном пролазу 2-3 пута дневно. Такође можете нанијети медицинско рјешење на памучном брисачу и обрисати носне пролазе.

Трајање носног вазоконстриктивног лека - не више од 3-5 дана.

Интеракције лекова

Са комбинованом употребом именина са другим вазоконстрикторима за локалну примену, ризик од нежељених ефеката значајно се повећава.

Истовремена употреба капља за носима са блокаторима МАО доводи до повећања крвног притиска.

Нежељени ефекти

  • Сушење, спаљивање слузнице;
  • Реактивна хиперемија (осећај загушења назалне линије);
  • Кијање;
  • Мучнина (ретко).

Прекомерна доза

  • Тахикардија, артеријска хипертензија;
  • Мучнина, повраћање;
  • Сужење ученика;
  • Поремећаји дисања;
  • Ментални поремећаји;
  • Угњетавање функције ЦНС-а (поспаност, брадикардија, спуштање телесне температуре, артеријска хипотензија, респираторни застој);
  • Плућни едем;
  • Срчана инсуфицијенција;
  • Уз дуготрајну неконтролисану употребу лекова, могућа је развој тахифилаксије и наркоманије.

Посебна упутства

У лечењу деце млађе од годину дана, требало би избјећи продужену употребу лијека и не би требало да прелази препоручене дозе.

Оставите услове

Лијек се односи на средства ОТЦ-а.

Услови складиштења

Чувати на сувом месту, заштићено од светлости, ван домашаја деце, на температури до 25 ° Ц. Рок употребе лека је 3 године. На крају овог периода забрањена је употреба медицинског производа.

Цена именине за децу до 1 године

Просечна цена дјетета Називин у апотекама у Москви је 140-175 рублеј.

Називин за децу

Аналоги

  • Африн;
  • Викс Ацтиве;
  • Насол;
  • Насосфера;
  • Несопин;
  • Кнокпреи;
  • Окифрин;
  • Сиаллор Рено;
  • Фазин.

Просечна цена на мрежи *, 170 р. (0.01% в / в 5 мл)

Где купити:

Упутства за употребу

Називин за децу је немачки лек за АРИ третман. Доступан у облику капљица. Производ има благо дејство и погодан је за лечење деце од рођења.

Индикације

Лек је намењен за лечење акутних респираторних обољења са млаким носем код деце.

Главне индикације за његову употребу:

  • вазомотор и алергијски ринитис;
  • запаљење параназалних синуса са средњим отитисом и еустахитисом (за обнављање дренаже);
  • припрема за испитивање назалних пролаза (за елиминацију едема).

Дозирање и администрација

Називин је сахрањен у назалним пролазима. Да бисте третирали бебе, можете да користите други метод: примените решење на вату и нанесите ноздрве.

Дјеца до 1 године се прописују лијеком концентрације од 0,01%. За тачност дозирања на бочици, постепена је пипета са ознакама броја капљица.

Дозирни режим: код дојенчади млађих од 4 недеље - 1 кап у свакој ноздрви 2-3 пута дневно, затим 1-2 капи.

Дјеца од 1 до 6 година старости су прописана у концентрацији 0,025%. Режим дозирања: 1-2 капи у свакој ноздрви 2-3 пута дневно.

Максимално трајање употребе алата је 3-5 дана. Даљи третман је могућ само на основу савета педијатра и под његовим надзором.

Контраиндикације

Апсолутне контраиндикације за употребу Називин:

  • атрофични ринитис;
  • нетолеранција компоненти лека;
  • глауком затвореног угла.

Уз опрез, лек је прописан за следеће болести:

  • висок интраокуларни притисак;
  • тешке болести срца и крвних судова (хипертензија, ангина пекторис);
  • дијабетес мелитус;
  • тиротоксикоза.

Трудноћа и лактемија

Ако је жена трудна или доје, она не смије прекорачити препоручену дозу. Користите лек само уз дозволу доктора - ако одлучи да ће користи за мајку премашити ризик од компликација за фетуса и бебу.

Прекомерна доза

Када је предоминантан код предоминате, симптоми као што су:

  • мучнина са повраћањем;
  • цијаноза коже;
  • сужење ученика;
  • повећање температуре и притиска;
  • аритмија;
  • колапс;
  • угњетавање срчане активности;
  • плућни едем;
  • респираторни поремећај.

Постоје и менталне поремећаји и ЦНС депресија, што је праћено заспаност, нижа телесна температура и притисак, брадикардија, заустављање дисања, чак и кома.

Ако је предозирање узроковано уношењем лека, неопходно је испирање погођене особе са стомаку и дати активни угаљ.

Нежељени ефекти

Нежељени ефекти приликом примене Називина се јављају ретко. Могућа сагоревање, сува носна слузокожа и кијање. Ретко се јавља реактивна хиперемија - озбиљна загушења назалне линије када је ефекат лека ослабљен.

Састав

Садржај флашице је скоро прозирна текућина, безбојна или жућкаста. Активна супстанца у препарату је оксиметазолин у концентрацији од 0,01% (одговара 0,1 мг у смислу чисте материје) или 0,025% (0,25 мг).

  • раствор бензалконијум хлорида 50%;
  • дихидрат едетат дихидрат;
  • натријум дихидроген фосфат дихидрат;
  • натријум хидрогенфосфат дихидрат;
  • раствор натријум хидроксида;
  • вода за ињекције.

Фармакологија и фармакокинетика

Називин припада групи алфа-адреномиметика. Лек има вазоконстриктивни ефекат. Примјењује се локално на упаљену носну слузницу, због чега се њен едем смањује. Такође, запремина пражњења из носа се смањује, па почиње да дише.

Како пролази мукозна мембрана под утицајем Називина, обновљена је зрачење параназалних синуса и средњих ушних шупљина.

Ово елиминише ризик од бактеријских компликација - синуситис, отитис медиа, максиларни синуситис.

Када се узме у обзир режим дозирања, лек не иритише слузницу и не изазива хиперемију. Акција лекова почиње неколико минута након наношења. Ефекат траје до 12 сати.

Интеракција са другим лековима

Насивинске капи се не смеју користити истовремено са инхибиторима МАО и трицикличним антидепресивима. Такве комбинације изазивају повећање притиска.

Треба пажљиво користити када комбинујете називин са другим вазоконстрикторима.

У таквим случајевима повећава се ризик од нежељених ефеката.

Датум истека

Услови складиштења

Држите лек на температури до +25 степени. Држите се даље од дјеце.

Услови за одлазак из апотека

Лекарски рецепт није потребан.

Коментари

(Оставите повратне информације у коментарима)

[су_куоте ците = "Инга, Ужно-Сахалинск"] Од 11 месеци користимо дечији назив. Неколико минута након инстилације удара малим млазом. Бочица лекова је врло згодна - испада да се брзо капље. Ово је важно - моје дијете је немирно. У последње време, сам сам почео да га третира именин. У почетку сам помислио да би за одрасле особе имао слаб ефекат, али није било могућности да одлазе у апотеку, а капи су већ били у кабинету за кућну медицину. Испоставило се да сам погрешио. Помогао ми је и дечији именин - он је скинуо опуштеност и олакшао бол у носу. [/ су_куоте]

[су_куоте ците = "Света, Чељабинск"] Моје бебе су третиране са именином око 5 година. Они су мали, тако да се често болесни, а те капи брзо враћају њихово носно дисање. Они не узрокују иритацију слузнице и запаљења, као и неки други лекови. Пипета је увек на бочици - погодна је, не морате га потражити, кувати, негдје чистити, тако да дјеца неће играти с њим. [/ су_куоте]

* - Просјечна вриједност међу неколико продаваца у вријеме праћења није јавна понуда

Оставите повратне информације о леку Откажи одговор

Популарно:

Конзултација доктора је бесплатна.

Без прљавог трика. Само оставите своје питање у коментарима и специјалиста ће одговорити на то.

Комплетна листа (више од 150 комада) са ценама се редовно ажурира.

Идентификујте гљивицу по фотографији

Када одлазити код доктора? Предлажемо да сазнате како глисте на ноктију гледају у различите фазе.

Могу ли да излечим 1 дан? Врсте како се избегавати инфекција, путеви преноса, лекови.

Могу ли да излечим 1 дан? Врсте како се избегавати инфекција, путеви преноса, лекови.

Како уклонити брадавице?

Брадавице код деце, папилома и кондилома код одраслих, шта је опасно да их уклоните код куће?

Дрога код жена

Поремећај или вагинална кандидоза није позната свакој другој жени.

Дерматитис: фотографија и опис

Могуће је да мрље на кожи уопште није гљива. Успоредите фотографију да бисте се уверили.

Ако постоји карактеристичан осип, онда треба да се обратите лекару, или бар апотекама.

Кандидиаза код мушкараца

Представници снажне половине човечанства из неког разлога верују да је дршек прерогатив жена, али није.

Од третирања гљивице

Списак лекова за различите врсте гљивица. Масти, креме, лакови, супозиторије, таблете - упоређивање, прегледи, трошкови.

Тест за докторе

Проверите своје знање о дерматологији, ако сте стручњак или студент.

Упутство за употребу капи и прскања Називин за дјецу

Капљице и прскање Називин (Насивин, оксиметазолин) доступни су као топикално рјешење концентрације од 0,05%, 0,01%, 0,025%. То је вазоконстриктивни лек са анти-едематозном и слабом антиинфламаторном акцијом за лечење ринитиса са слузокожом, мукозитисом и загушењем носа. Одређена деца су дозвољена већ од рођења, пуштена је у компактној бочици са капуљачом поклопца од 5, 10 мл са концентрацијом активне супстанце од 0,01%, 0,025%, респективно. Насалски спреј и капи од 0,05% се показују деци после 6 година живота.

Има облик провидне течности са жућкастом бојом. Објављује се у апотекама без рецепта, али за лечење дјетета до годину дана захтева дозвола лекара.

Називин за лечење ринитиса

Насивин капљице су лек за примену на слузницу. Главна активна компонента се односи на адреномиметике, што доводи до сужавања судова. У различитим концентрацијама, супстанца делује на адренергичне рецепторе алфа-2 и алфа-1.

Називин за бебе и старију децу ослобађа загушење носа, уклања инфламаторни процес и смањује едем ткива, стварајући услове за слободно дисање. Лијек нема иритативно дејство на носну слузницу, а ако је концентрација примећена, то не доводи до нежељених ефеката, синдрома повлачења и зависности.

Именовано дијете је дозвољено користити од првог мјесеца живота како је прописао лекар иу назначеном дозирању.

Капљице и спреј

Називин Баби 0,01% у облику раствора за инстилацију у нос помоћу пипете је индициран за новорођенчад и дјецу до 1 године.

Остали облици ослобађања:

  • пада 0,025% - за децу из године;
  • 0,05% - за децу од 6 година;
  • Спраи Сенситиве - за децу од 6 година.

Лек у облику прскања одликује прецизна доза без потребе за пипетом, економичним трошковима и лакоћом употребе. Спраи се користи за дјецу старију од 6 година према упутствима.

Називна деца (0,025%) су доступна у бочици са погодном поклопцем поклопца. Пре сахрањивања носа, дете треба да се увери да када притиснете пипету, отпусти се само једна капа раствора. Инсталација се изводи у свакој носи и један клик на пипету одговара једној капи.

Називин Баби (0.01%) је именован за доктора за новорођенчад и дојенчад до 1 године. У неким случајевима препарат се додатно разблажује са физиолошким раствором.

Састав

Главни активни састојак Насивина је оксиметазолин (оксиметазолин).

Помоћни елементи који се састоје од:

  • натријум хидроксид;
  • натријум дихидроген фосфат;
  • бензалконијум хлорид.

Дјечији назив до годину дана, а за старију децу је антикестивна дрога, вазоконстриктивни лек локалног деловања.

Средство приликом наношења на погодну слузницу уклања упални процес и отицање ткива. Констрикција посуда смањује производњу слузи, што олакшава повратак слободног дисања код новорођенчади, дојенчади и старије деце. Употреба лекова смањује ризик од компликација на околним ткивима, спречава настанак синуситиса, упала максиларних синуса других бактеријских инфекција органа ЕНТ.

Са локалном применом капи не утичу на функцију унутрашњих органа и улазе у крв у малој количини, што елиминише компликације. Састав љекове је сигуран и не надражује мукозу. Након инстилације, лек почиње да делује од првих минута, а резултат остаје 8-12 сати.

Називне капи се такође користе у лечењу очних болести изазваних инфекцијама, укључујући коњунктивитис.

Фармакокинетика

Главна активна компонента лека делује на рецепторе, који се налазе у дебљини слузнице. Супстанца проузрокује њихово смањење, сужење судова и смањење њихове пропусности. То доводи до отклањања едема слузнице и супресије запаљења.

Лек се апсорбује у слузокожу, а онда у малој количини улази у крвоток. У високим концентрацијама то доводи до аритмије и повећаног крвног притиска. У вези са таквом акцијом, лек се примењује према строго дефинисаним дозама за сваку старосну групу.

Максимални ефекат лека се примећује 15 минута након инстилације.

Инструкције

Упутство за употребу Називин Баби и Сенситиве:

  • примењено интраназално, закопано у нос;
  • испоручена специјалном пипетом;
  • примијењен према дозама које је назначио лекар;
  • је сахрањен у свакој ноздрви за 1-2 капи;
  • поновљена инстилација се врши интервалом од неколико сати;
  • период лечења одређује лекар (просечно 5 дана), зависи од облика болести.

Називин Баби за новорођенчад именује искључиво лекар након откривања узрока загушења носа и пратећих симптома. Лек има контраиндикације, па је самотретање дјеце строго контраиндиковано.

Просјечан терапијски третман може бити од 3 до 7 дана, у зависности од тежине болести и његовог узрока. Бактеријски ринитис је тешко третирати, допуњен је употребом других лијекова.

Дозирање

Сљедеће режиме дозирања прописује лекар (може се разликовати):

  • од месец дана до године - 1 кап 2 пута (0,01%);
  • од године до шест - 2 капи 3 пута (0,025%);
  • од шест - 2 капи или 2 ињекције 3 пута дневно (спреј, пада 0,025% и 0,5%).

Дозирање Насивин капи за новорођенчад се одређује појединачно и стално га прати лекар који присуствује.

Индикације

Капљице и прскање Називин Сенситив имају следеће индикације:

  • лечење патологија горњих респираторних тракта уз истовремени млијечени нос;
  • вазомотор и алергијски ринитис;
  • упале у параназалним синусима;
  • запуштеност, запаљење слузокоже;
  • еустахитис и синуситис.

Носни агент се може дати детету пре него што изврши хируршки третман и током опоравка од операције.

Називин Баби се користи за уклањање симптома прехладе код детета од рођења под надзором лекара. Индикација за новорођенче је смањена способност дисања због назалне конгестије, загушења на мукозним мембранама и секрету слузи. Безбедност лека за новорођенчад је због ниске концентрације главног активног састојка (0,01%).

Контраиндикације

Свака Називна дозна форма има следеће контраиндикације:

  • атрофични процеси назалне слузокоже;
  • глауком затвореног угла;
  • старост до 6 година (што се тиче капи и прскања 0,05%);
  • алергија и преосетљивост на одређене супстанце у медицини.

Обавезно стање лечења је поштовање назначене дозе за сваку старосну групу. Неопходно је имати додатну допуну доктора прије примјене капи у исто вријеме као и лекови који повећавају крвни притисак. Са опрезним падовима се користе кардиоваскуларне, ендокрине болести код детета.

Да би се спречиле нежељене реакције на страну, препоручује се ограничити време примене капи до 7 дана (максимум).

Нежељене реакције

Неуспех да прати дозе и упутства лекара који долазе може довести до нежељених ефеката. Често су непожељне локалне реакције у облику сувоће носа, иритације и сагоревања. Прекорачење дозе доводи до супротног ефекта, постоји још већа акумулација слузи. Веома ретко, нежељене реакције се тичу гастроинтестиналног тракта, централног нервног система и кардиоваскуларног система.

Нежељене реакције коришћења дечијих капи:

  • ЦНС - апатија, раздражљивост, лош сан;
  • Гастроинтестинална - мучнина;
  • ЦЦЦ - брадикардија, повишен крвни притисак.

Неконтролисано дуготрајно лечење може довести до оштрог едукација мукозе, атрофичних процеса и тахифилаксије. Развија лек ринитис.

Прекомерна доза

Преосетје оксиметазолина се јавља када велика количина супстанце улази у дигестивни тракт и крвоток. Ово се може десити када мали деца имају приступ капљицама и случајно их пију. Родитељима се савјетује да држе лекове ван домашаја дјетета.

Када се локална примена капи према упутствима, прекомерна доза искључује. Али у исто време постоји ризик када користите лекове са високом концентрацијом активног састојка за лечење малишане деце.

Манифестације озбиљне превелике дозе:

  • повећан крвни притисак;
  • аритмија, тешкоћа дисања;
  • сужење ученика;
  • повећање температуре на субфебрилни;
  • повреда дисања због едема;
  • менталне и неуронске поремећаје;
  • поспаност и смањена активност.

Када животна опасна количина супстанце улази у крв, дође до наглог пада телесне температуре, респираторне депресије и смањења фреквенције срчаних контракција. Ово може довести до заустављања дисања и развоја коме.

Третман: узимање активног угља и прање бубрежног стомака.

Посебна упутства

Дуготрајно лечење лековима на бази оксиметазолина у високим концентрацијама утиче на стање НС, срца и респираторних органа. Са хроничном запаљеношћу максиларних синуса и трајним загушењем носне слузнице, веома је обесхрабрено користити један лек са сличним базама. Биће ефикасније да се кап носи у средствима различитих група (то је због ризика од нежељене реакције са комбинацијом аналога).

Ако је неопходно рутински третирати обично хладно, препоручује се комбиновање антиинфламаторних, антибактеријских, хидратантних, аналгетика и деконгестива. Дрип Насивин је ефикасан у обиљу алокације слузи и назалне конгестије. Када се повећа сувоћа слузокоже, акумулација кракова и тешка иритација, препоручује се третман са хидратантима са антиинфламаторним дејством.

Потреба за комбинацијом различитих лекова такође је последица смањења активности оксиметазолина у његовој дуготрајној употреби.

Интеракција

Деца Називин до 1 године, од године и спреј за децу од 6 година није прописан другим вазоконстрикторима. Комбинација лекова једне групе повећава концентрацију активне супстанце, која већ супротставља назначену безбедну дозу за различите узрасте.

Супстанца оксиметазолин повећава деловање локалних анестетика.

Комбинација Насивин капи са МАО инхибиторима и тетрациклични антидепресиви доприносе повећаном крвном притиску и тахикардији.

Цена и аналогија

Просечна цена дечијих капи и прскања Називин:

  • капи од 0,05% до 160 рубаља;
  • 0,025% - 170 рубаља;
  • 0,01% - 180 рубаља (осетљиво - 210 рубаља);
  • спраи 200 рубаља.

Јефтини аналоги - Несолин, Сиаллор Рено, њихова цена варира од 90 до 110 рубаља. Цена других лекова почиње од 115 рубаља и више.

Међу познатим аналогама лека, можемо разликовати капи Назол Адванце, Кнокпреи и Фазин (различите активне компоненте, али ефекат је један). Капи Називин и Назол боље се боре са спуштеним носом у најмању. Лекови у облику спреја су погоднији за старију децу.

Називин дропс за дјецу брзо и трајно уклања проблем назалне загушења чак иу најмању. Пре третмана, увек консултујте педијатра да бисте утврдили узрок ринитиса. Дјетету је можда потребно додатно испитивање и постављање свеобухватног третмана.

Називин за лечење ринитиса код новорођенчади

На први поглед, обична прехлада или хладноћа представљају нешкодљиву болест, али понекад могу довести до озбиљних посљедица. Појављују се због нетачног или неблаговременог третмана. За максимални и брзи ефекат, кориса у новорођенчади треба лијечити употребом вазоконстрикцијских капи. Најпопуларнији и ефикаснији у овом погледу су падови Називин. Могу ли их користити за новорођене бебе? О овоме сада детаљније.

Овај чланак показује колика је цијена дјеце капља Називин.

Како лек делује?

Пошто су новорођенчади веома ограничене у дисању кроз уста, онда због едема назофаринкса, беба веома лоше једе и постаје немирна. Ако постоји акутни ринитис, лекар ће саветовати овај лек, јер има благ учинак. Није неопходно користити за лечење обичног прехлада код дјеце Насивин. У овом препарату постоји велика концентрација активне супстанце, због чега може доћи до тровања.

Ако педијатар додељује мале пацијенте именину, он мора рећи својим родитељима о ефекту овог лекова и компоненти које га чине да би могли знати о могућим нежељеним ефектима.

Како исправно користити имеин за децу, можете сазнати читајући овај чланак.

Називин је врста алфа-адреномиметике. То је медицински производ за локалну употребу. Изражен вазоконстриктивни ефекат. Код ниских концентрација може имати адреномиметички ефекат.

Активне компоненте именина сузе сузите и тиме уклањају постојећи оток назалне слузокоже. Ако користите интраназалне капи, можете спречити иритацију слузнице, развој нежељених ефеката и зависности.

Називин за новорођенчад се често прописује у следећим случајевима:

  • акутни ринитис;
  • вазомоторски ринитис;
  • синуситис;
  • еустахити;
  • отитис медиа.

Састав

У улози активне компоненте лека је активни састојак, као што је оксиметазолин. Такође, композиција именина за новорођенчад богата је следећим супстанцама:

  • 50% раствор безалкохолног хлорида;
  • пречишћена вода;
  • натријум дихидрогенфосфат дихидрат.

Форма за ослобађање је мрачна стаклена бочица. Да би се погодно користиле капи, обезбеђена је капица за капање на којој је обезбеђена пипета. Коришћење капи је дозвољено дјеци од првих дана живота. Немојте користити називин, као и све вазоконстрикцијске капи дуже од 5 дана. У супротном, појавит ће се зависност и неће бити могуће постићи ефикасност од таквог третмана.

Како правилно користити Лазолван у млазном носу кроз небулизатор је назначен у овом чланку.

Како нанијети небулизатор хладним, можете сазнати из чланка.

Називин Баби има сигуран ефекат, пошто је главна супстанца у свом саставу садржана у малим дозама. Истовремено, ефикасност лека уопште није смањена и Називин савршено савладава задатак, чинећи дисањем слободним и чистим.

Како узети: упутства за употребу

Пријем именина за дојенчад се спроводи у количини од једне капи у свакој носници. Број таквих догађаја треба да буде 3 дневно. Немојте вежбати са овим леком више од 5 дана. У супротном, не може се избјећи атрофија носне слузокоже.

Прекомерна доза и нежељени ефекти

Прекомерно знојење са овим леком може доћи само када је беба случајно узео Називин унутра. Због тога, морате оставити капљице на местима која су њима неприступачна.

Главни симптоми предозирања укључују:

  • сужење ученика;
  • раст температуре;
  • мучнина и повраћање;
  • респираторни поремећај;
  • палпитације срца;
  • тахикардија;
  • плућни едем;
  • цијаноза;
  • низак крвни притисак;
  • неадекватно функционисање крвних судова.

Поред тога, мали пацијент може имати различите менталне поремећаје, угњетавање природних функција нервног система. Као резултат тога, беба стално жели да спава, смањује телесну температуру и примећује артеријску хипотензију. Изузетно је ретко зауставити дисање, срце и кому.

Ако приметите прве знаке превелике дозе, одмах се обратите лекару. У болници је пацијент повраћен, проводи се гастрично лаваге, а активни угаљ се користи у великим количинама. Даљи третман се врши узимајући у обзир симптоме.

Да би се избегле такве последице од употребе именина, потребно је придржавати се једног основног правила: не узимајте предуго за коришћење лијека.

Ток лечења је назначен у упутству, који се мора поштовати. Ако дуже време капирате носом уз лек, онда је његова ефикасност знатно смањена. Као резултат тога долази до мукозне атрофије, која се карактерише оштећењем слузног епитела и супресијом његових природних функција.

Са којим интеракцијама лекови

Способност именина када се сарађује са анестетиком за локалну употребу манифестује се у повећању времена утицаја другог. Због тога је дозвољено да се користи заједно са Лидокаином.

Како инхалацију врши небулизатор са уобичајеном прехладом за децу, можете сазнати читајући овај чланак.

Која је цијена инхалатора од кашља и прехладе, можете научити из чланка.

Који инхалатор за уобичајену прехладу код деце треба изабрати, можете наћи овде из чланка: хттп://пролор.ру/г/лецхение/ингалиатор-длиа-детеј-от-касхлиа-насморка.хтмл

Не користите са таквим вазоконстрикторним лековима као Отривин и Тизин. Ако се не придржавате овог правила, као резултат, беба ће повећати крвни притисак, а срце ће почети да се бори чешће.

Такође, употреба Насивина се не препоручује у комбинацији са лековима МАО инхибитора, антидепресивима из трицикличне групе.

Имате Баби Баби у било којој љекарни и без рецепта. Цена лека је 130-150 рубаља.

Коментари

  • Марина, 23 године: "Када моја ћерка има млазни нос, одмах почињем да користим две врсте капи: физиолошки и вазоконстриктивни. Што се тиче другог, Називин ми помаже овде. Веома ефикасан лек. Када се користи, могуће је уклонити слуз из назалних пролаза, како би се дисање учинило слободним. Слично радим три пута дневно. Али, веома је важно да не премашите дозу и трајање лечења. Онда је гарантован позитиван ефекат лечења. "
  • Светлана, 32 года: "Мој нећак је стар 7 месеци. Чим идемо на шетњу и мало ветра на улици, гарантовано је да ће сутра имати прехладу. Али нарочито сестра не доживљава, јер именин увек долази до ње. Користи га 3 пута дневно, а затим испере носом соли. После таквих активности, слуз из носа почиње да одлази у великим количинама, а после 3-4 дана све симптоми прехладе нестају. "
  • Цхристина, 47 година стар: "Мој унук има млазни нос - ово је посебан симптом. Доктор нам је саветовао да користимо Називин за дисање. Није тако скупо, а ефекат његове примене је позитиван. За један дан капирамо два пута од овог лека, док се осећа сјајно, а ефекат се постиже дуго времена. "

Називин за бебе је најефикаснији и најсигурнији лек који долази код свих родитеља како би им помогао у прехладу код своје бебе. Због јединствене композиције на тијелу, дијете нема негативан ефекат, јер се све компоненте именина не абсорбују у лимфу. Али можете добити максимални ефекат од капљица с комплексном терапијом ринитиса.

Дјечији назив у капљицама и спреј за бебе до 1 године и више: упутство за употребу и аналоги

Дечији ринитис је стање које узрокује много непријатности за бебу и родитеље. Млетица не спава добро, губи апетит. Ако не можете да се носите са ноктом, болест ће утицати на грло, појавит ће се кашаљ. Тумачни нос прети медијима отитиса.

Савремена медицина нуди велики избор лекова за обичну прехладу. Међутим, како би пронашли праву лекову, морамо схватити да ли је погодна за дијете, иу којем је добу препоручљиво је примијенити. Једно од најуспешнијих средстава је Називин.

Састав медицинског производа и облик ослобађања

Дечје имеин долази на тржиште у облику капљица и прскања. Ефекат лека је последица деловања оксиметазолин хидрохлорида. Помоћне супстанце су представљене бензалконијум хлоридом, натријум дихидроген фосфат дихидратом, етилендиаминететраоцетном киселином, натријум хидроксидом. Састав овог лекова укључује и воду.

Прскање карактерише већа концентрација активне супстанце. У погледу 1 мл у спреју садржи 2,5 пута више него у капљицама.

Принцип деловања дроге

Имеин има вазоконстриктивни и анти-едематозни ефекат. Препоручује се за лечење ринитиса код деце, примењује се чак и до 1 године. Лијек се даје бебама у зависности од њиховог узраста и концентрације активне супстанце.

Максимални ефекат употребе лека долази за 15 минута. Трајање дејства капи достиже 8 сати, што им омогућава да се користе како би се обезбедио нормалан ноћни сан. Прскање има ефекат у трајању од 10 сати, што се постиже тачношћу дозирања и равномерне покривености носне слузокоже.

Употреба овог лијека штити од инфекције горњих дисајних путева. Засићеност ваздуха средњег уха смањује вероватноћу отитиса. Средство не иритише и не изазива црвенило слузокоже, нема системски ефекат. Пошто се лек издаје без лекарског рецепта, родитељи су одговорни за тачну пријаву.

Индикације за употребу назива

Васоконстрикторске и анти-едематозне акције узрокују назнаке именовања именима на дјецу. Препоручује се за лечење:

  • инфламаторне болести носне шупљине изазване инфекцијом;
  • алергијски ринитис праћен едемом мукозе;
  • вазомоторски ринитис, што је реакција тела на рефлексне стимулусе, као што су оштро мирисне супстанце, хладни ваздух, цветање биљака, прашина;
  • синузитис, синуситис, еустахитиитис, медитин отитиса, у којима је важно утврдити потпуно одвод параназалних синуса;
  • припрема за хируршки третман.

Контраиндикације за пријем

Приликом примене производа важно је пратити правила која су наведена у инструкцијама, онда се супстанца може прерадити чак и на бебе до 1 године. Међутим, лек има бројне контраиндикације. У неким случајевима, његова употреба ће морати бити напуштена:

  • ако дете има алергијску реакцију на било коју од компоненти лека;
  • са атрофичним ринитисом - упалним процесом носне слузнице, праћен деградацијом слузнице и умирањем нервних завршетка у њему;
  • са глаукомом који затвара угао, повећан очни притисак;
Због присутности одређених контраиндикација, назалне капи могу се користити само на основу савјета лекара
  • са дијабетес мелитусом;
  • са тиротоксикозом;
  • у случају тешких кардиолошких и васкуларних патологија;
  • ако постојећа дрога не одговара доби детета.

Такође би требало осигурати да употреба назива код деце није комбинована са употребом лекова који повлаче крвни притисак, МАО инхибитора - антидепресива, који спречавају подијељеност моноаминске оксидазе. Пре употребе, препоручљиво је консултовати педијатра.

Упутство за употребу: дозирање и правила употребе

Називин је доступан у обе капљице и спрејеви, има различите концентрације активног састојка. Дозирање зависи од облика ослобађања и садржаја оксиметазолина. Употреба лека у повишеним дозама се врши само према лекарском рецепту.

Капи за децу испод 1 године

У многим описима ове дроге на Интернету, пронађено је име Називин Баби. Званично, нема дроге са овим именом. Према концепту "Називин Баби" је лек који се користи за новорођенчад - капи Називин Сенситив са концентрацијом активне супстанце од 0,01%.

Називин за новорођенчад млађе од 1 године користи се према следећој схеми:

  • До 4 недеље, применити 1 капус 2-3 пута дневно. За тачност дозирања, користите дипломирану пипету причвршћену за бочицу лекова.
  • Дјеца старија од мјесец дана, по потреби, повећавају дозе до 2 капи. Одојчад не треба лекове капље нос, али уместо тога може да се обрише ноздрве турунди памук натопљен дроге (препоручују читање: наношење капљице у хладним Сиалор за одојчад).

Капи за децу преко 1 године

Дијете након годину дана и до 6 година прописују лек у концентрацији од 0,025%. Они копају у носу 1-2 капи раствора у свакој носници не чешће 3 пута дневно.

Предшколцима старијим од 6 година, као и одраслима, препоручују се капи са концентрацијом од 0,05%. Убризгавају се 2 капи у сваку ноздрву 3 пута дневно. Препоручује се употреба капи од капсула не више од 3-5 дана, могућност даље употребе је само у сврху лијечника.

Примјена прскања

Врло погодан облик ослобађања је спреј, који се производи са концентрацијом оксиметазолина 0,025 и 0,05%. За бебе није препоручљиво користити средства од 0,025%, они могу третирати дјецу од године до 6 година.

Спраи Називин Сенситив 0,05% погодан за децу преко 6 година. Јединствена дистрибуција лека дуж мукозне мембране назалног пролаза обезбеђује брзи почетак ефекта. Дјеца се прописују 1 ињекцијом 2 до 3 пута дневно.

Да бисте добили резултат, приликом употребе било каквог спреја, потребно је уложити 1 ињекцију у сваку ноздрву, поновите поступак не више од 3 пута дневно. Као и капљице, аеросол се не сме користити више од 5-7 дана, како не би оштетили слузницу.

Нежељени ефекти и симптоми предозирања

Употреба производа је безбедна само ако се строго поштују препоручене дозе. Лијек чак иу облицима Баби или Сенситиве може изазвати негативну реакцију.

Деца која су осетљива на компоненте лекова имају нежељене ефекте када користе дијете Називин. Можда настанак главобоље, поспаност или повећана ексцитабилност повећава крвни притисак. Дуготрајно лечење (дуже од препорученог времена) може довести до ринитиса изазваног лијеком, који ће отоларинголог морати да лечи.

Употреба лека без узимања у обзир контраиндикација, као и превеликог зрачења доведе до појаве осипа, пулсног осјећаја, црвенила слузнице, свраб. Мучнина, кијање су могући. Прекомерно знојење са капима Називин узрокује отицање слузнице, тахикардију, сужење ученика. Велике дозе могу довести до крварења у раду срца, атрофије мукозне мембране, повраћања и менталних поремећаја.

Лек треба користити стриктно у складу са упутствима, с обзиром да је предозирање оптерећено неугодним посљедицама

Као и сваки лек, Називин треба заштитити од деце. Ако је беба случајно пила капљице, то ће довести до истих резултата као и јако предозирање. Може доћи до следећих реакција:

  • сужење ученика;
  • повећана телесна температура;
  • мучнина и повраћање;
  • респираторни поремећај;
  • поремећаји срчане активности (аритмија, тахикардија);
  • повећан крвни притисак;
  • посебно плућни едем је посебно опасан;
  • могућа цијаноза - плава кожа и мукозне мембране;
  • поремећаји циркулације узроковани инсуфицијенцијом функције крвних судова.

Оштећена активност срца, респираторни поремећаји могу довести до кома, па чак и зауставити дисање. Да би избегли опасне посљедице, дете које је пило падне одмах треба позвати хитну помоћ. Пре свега, мрвица ће се испрати, онда ће лекар прописати третман.

Цена Номина и његових аналога

Колико је лек за хладноћу и може ли се заменити? Називин беба у капи се продаје по цени од 120 до 170 рубаља. Цена прскања варира у истом опсегу. Називин Сенситив је нешто скупљи, његов трошак варира од 150 до 170 рубаља. Наведене цене су релевантне за Москву.

У Санкт Петербургу, капи за децу преко шест година могу се купити за 103 рубле и више. Мало више је лек за бебе - цене почињу на 134 рубља. У Новосибирску, цена лекова, зависно од концентрације активне супстанце, износи од 116 до 130 рубаља.

Лек за дијете се производи у Њемачкој. У нашој земљи се производи аналог са истом активном супстанцом - Ксилен. Много је јефтиније: цена у Москви почиње од 25 рубаља. Међутим, овај лек је погодан само за децу преко 6 година и одрасле особе. Такође можете купити и друге лекове са оксиметазолином:

  • Насол;
  • Африн;
  • Кнокпреи;
  • Фазин.

Насивин малој деци после 2 године може бити замењен пољским леком Галазолин. Активни састојак је ксилометазолин хидрохлорид. Цене за лек почињу на 33 рубља.