Халазолин

Опис је тренутно укључен 28.06.2013

  • Латинско име: Галазолин
  • АТКС код: Р01АА07
  • Активни састојак: Ксилометазолин (ксилометазолин)
  • Произвођач: Варшава Фармацеутски Рад Полфа (Пољска)

Састав

Галазолин назални гел - ксилометазолин хидрохлорид, натријум хлорид, натријум дихидроген фосфат, натријум хидрогенфосфат, бензалконијум хлорид, хидроксиетилцелулоза, сол етилендиаминететраацетатне киселине, сорбитол, глицерол, пречишћена вода.

Насалне капи галазолина - ксилометазолин хидрохлорид, натријум хидрогенфосфат, натријум хлорид, едетат динатријум, бензалконијум хлорид, сорбитол, натријум дихидрогенфосфат монохидрат, пречишћена вода.

Облик издавања

  • Насал гел 0,05% и 0,1% - безбојна, провидна дебела течност у бочици од полиетилена са апликатором и дозатор од 10 г у картону.
  • Насал капи 0,05% (Халазолинум за децу) и 1% - безбојна, бистра течност у полиетиленској бочици 10 мл са уграђеним капаљком у картонској кутији.

Фармаколошка акција

Васоконстриктивни, алфа-адреномиметски, антицигестивни.

Фармакодинамика и фармакокинетика

Фармакодинамика

Активна супстанца лекова је дериват имидазолин. Утицаји на адренергични рецептори крвни судови смештени у назофарингеалној слузокожи. Под утицајем припреме, крвни судови су уски, снижени хиперемија и као последица, едукација мукозара се смањује и количина пражњења из носа се смањује. Ово олакшава процес носног дисања код различитих болести (болести параназалних синуса, ринитис, алергијски услови). Ефекат се примећује након 10-20 минута и траје 10 сати.

Фармакокинетика

Са препорученим терапеутским дозама, лек се практично не абсорбује у системски крвоток, па стога не постоје подаци о фармакокинетици.

Индикације за употребу

  • ринитис вирусна, бактеријска, алергијска, трауматска етиологија;
  • отитис (средња),еустацхите;
  • ринопхарингитис;
  • синуситис (за побољшање евакуације секрета);
  • приликом обављања дијагностичких манипулација у назалним пролазима.

Контраиндикације

Висока осетљивост на лек, глауком затвореног угла, атеросклероза, ринитис атрофични, хипертироидизам (за назалне капи), артеријска хипертензија, до 6 година (капи за 0,1%) и до 2 године (капи 0.05%), старости 12 година (0.1% гел) и до 3 године (гел 0,05%).

Нежељени ефекти

Ретко се виде, манифестују се локални реакцији назозне слузокоже (иритација, запаљење, сувоћа, кијање). Ако је производ погрешно коришћен (ако се прогута) - сомноленце, тахикардија, главобоља, седативни ефекат.

Упутство за употребу Халазолине (Метода и дозирање)

Одрасли Галазолин у облику гела се администрира интранасално 1 прскањем у сваку ноздрву после 8-10 сати. Ток лекова није више од 5 дана.

Према упутствима за употребу, капљице Галазолина се препоручују одраслима интраназално у свакој ноздрви 2-3 капи сваких 8-10 сати.

Дјечији галазолин у облику капи од 0,05% се прописује у доби од 2-6 година два пута дневно за 1-2 капи у свакој носници. За старије од шест година, пређите до три пута дневно 0,1% раствором 2-3 капи.

У облику 0,05% гела за дјецу 3-6 година - у свакој ноздрви за 1 доза два пута дневно. У доби од 12 година поставите 0,1% гела 3 пута дневно.

Прекомерна доза

Ако се неправилно користи код деце и узимање лекова или узимање предуге дозе, може доћи до изразитог седативног ефекта, манифестираног поспаност, мучнина, дилатирани ученици, цијаноза, повраћање, тахикардија, аритмија, хипертензија, повреда дисања, менталних поремећаја, збуњеност, плућни едем, респираторна депресија.

Интеракција

Лек не треба узимати антидепресиви и МАО инхибитори.

Услови продаје

Услови складиштења

На температури не више од 25 ° Ц

Датум истека

Галазолин током трудноће

Употреба лека током трудноће је контраиндикована. Поуздане информације о додели ксилометазолин па мајчиним млеком није, дакле, у периоду лактације, лек преписати опрезно.

Аналоги

Коментари халазолина

Прегледи о леку у већини случајева, повољни. Пацијенти примећују високу ефикасност и трајање акције, што је посебно важно ако требате ићи на посао.

Међутим, понекад, на форумима не могу сви разумјети "за које су капали галазолина"Или од чега се капи користе и погрешно верују да Галазолин - каће за очи. Ово није тачно, Галазолин је пад у носу. Али ако сте их случајно капали у очима, онда не би требало да бринете, ништа се неће догодити из једне инстилације. Међутим, у случају црвенила или појављивања непријатних сензација, требало би да оперете очи или капнете Окомистин.

Треба напоменути да је галазолин у капљицама дозе релативно тешко, део раствора може проћи у грло, тако да је ризик од нежељених ефеката већи. Многи пацијенти пријављују нежељене реакције: несаница, неуроза, анксиозност. Такође, често заборављају краткорочну употребу лека и користе га више од времена наведеног у упутствима.

Ово доприноси развоју медицински ринитис, у којој сужавање крвних судова замењено повећаним снабдевањем слузокоже и поновним загревањем или загушењем носача, што је тешко третирати. Уз продужени унос лека развија се атрофија назалне слузокоже.

Цена Галазолина, где купить

Цена галазолина (назални пад 0.05%) варира између 30-32 рубаља по пакету; 0,1% - 36-38 рубаља; Гел назал 0,05% - 123-126; 0,1% - 162 -168 рубаља по пакирању.

Купите лек у било којој форми без икаквог отежавања у апотекарској мрежи у Москви и другим градовима.

Упутства за употребу лекова, аналогија, критике

Упутства из таблетс.рф

Главни мени

Само најновије званичне инструкције о употреби лекова! Упутства за лијекове на нашој веб страници објављују се у непромијењеној форми, у којој су везани за дрогу.

ГАЛАЗОЛИН® гел нос

УПУТСТВА за употребу медицинских производа за медицинску употребу ГАЛАЗОЛИН®

Регистарски број: П Н014423 / 02-171017
Трговинско име: Галазолин®
Међународно неластично име: Ксилометазолин
Дозирање: Гел нос

Састав 1 г гела:
Активни састојак:
гел назал 0.05% - ксилометазолин хидрохлорид 0.5 мг;
гел назални 0,1% - ксилометазолин хидрохлорид 1,0 мг;
Помоћне супстанце: натријум дихидроген фосфат монохидрат 3,68 мг динатријум хидрогенфосфат додекахидрат 2.5 мг 3.3 мг натријум хлорид, 20,0 мг сорбитол, 0.2 мг едетат динатријум, бензалконијум хлорид, 50% раствор 0.2 мг, гиетхеллоза 14,0 мг, глицерол 40,0 мг, вода пречишћена до 1,0 г.

Опис
Безбојна или скоро безбојна, провидна или благо опалесцентна вискозна течност.

Фармакотерапијска група
Антагонистички агенс је алфа-адреномиметик.
АТКС код: Р01АА07

Фармаколошка својства

Фармакодинамика
Ксилометазолин је дериват имидазолина са алфа-адреномиметичким ефектом. Директно стимулише алфа-адренергичке рецепторе.
Када се примењује на назалну мукозу изазива сужавање крвних судова, смањују загушења и едем назалне мукозе, смањује количина назална секреција олакшава дисање кроз нос у ринитиса.
Фармакокинетика
Ефекат ксилометазолина почиње за 5-10 минута и одржава се 10 сати.
Код локалног наношења се практично не апсорбује, концентрације у плазми су тако мале да их не могу одредити савременим аналитичким методама.

Индикације за употребу

Симптоматски третман:
- акутни ринитис вирусног или бактеријског порекла;
- акутни синуситис или у фази погоршања хроничног синуситиса;
- алергијски ринитис;
- акутни медитиси отитиса - да би се обновила пролазност Еустахијеве цеви.

Контраиндикације

- преосетљивост на било коју од компоненти лека;
- хируршка интервенција на менингима (у анамнези);
- Атрофични ринитис;
- Дјеца испод 3 године (за 0,05% гела), дјеца до 12 година (за 0,1% гел);
- симултано примање инхибитора моноамин оксидазе (МАО) и трицикличних антидепресива;
- артеријска хипертензија;
- глауком;
- тахикардија;
Означена атеросклероза.

Са опрезом

- ангина пекторис;
- дијабетес мелитус;
- хиперплазија простате;
- период лактације;
Хипертироидизам.

Дозирање и администрација

Сваки пут пре примене лека уклоните заштитну капицу. Пре прве употребе новог контејнера, након уклањања млазнице, требало би да притиснете диспенсер 3-5 пута, док се не појави гел.
Насал гел 0,05%
Једна доза, када се примењује са дозирним уређајем, садржи 0.05 мг ксилометазолин хидрохлорида.
Деца узраста од 3 до 12 година: просечна доза је појединачна ињекција у сваки носни пролаз сваких 8-10 сати.
Не прелазите ове дозе.
Трајање лека - не више од 3-5 дана.
Насал гел 0,1%
Једна доза, када се примењује са дозирним уређајем, садржи 0.1 мг ксилометазолин хидрохлорида.
Одрасли и деца преко 12 година: просечна доза је појединачна ињекција у сваки носни пролаз сваких 8-10 сати.
Не прелазите ове дозе.
Трајање лека - не више од 3-5 дана.

Прекомерна доза

Није било случајева превелике дозе дрога код одраслих.
У ретким случајевима препознаје се превелико доза код деце.
Након случајног предозирања или узимања лека, нарочито код деце, може доћи следеће симптоме: брзо и неправилан рад срца, висок крвни притисак, поспаност, респираторна депресија или неправилна дисање, поремећаја свести.
Деца могу доживети прекомерну седацију.
Специфичан третман није. Препоручује се симптоматски третман.

Нежељени ефекат

Локалне реакције: сува слузокожа носа, иритација носне слузнице, пецкање у носу и грлу, кијање.
Врло ретко симптоми акцији широм система: мучнина, главобоља, слабост, малаксалост, поспаност, замућен вид, алергијске реакције (астма, вазомоторног отицања), лупање срца, палпитације, повишен крвни притисак (посебно код пацијената са крвотока болест).
Коришћење лекова дуже од препорученог и (или) у дозама које превазилазе препоручено може довести до развоја ланца ринитиса.

Интеракција са другим лековима

Постојали су случајеви интеракције ксилометазолина са трицикличним антидепресивима и МАО инхибитора, немојте користити лек током третмана овим лековима.
Требало би избјећи истовремену употребу ксилометазолина са другим симпатикомиметиком (на примјер: ефедрин, псеудоефедрин), с обзиром на појачање деловања.

Посебна упутства

Припрема Галазолин® гел носни 0.05% не треба давати деци млађој од 3 године старости, а галазолине® гел назални 0.1% не треба давати деци млађој од 12 година.
Галазолин® назални гел формулација 0,1% и 0,05%, као и друге симпатхомиметиц крајње опрезно треба примењивати код пацијената са преосетљивости на адраиномиметики манифестује несаницу, вртоглавицу, тремор, срчане аритмије и висок крвни притисак (БП).
То не би требало прописати да пацијената са хроничним или Вазомоторни ринитис, јер они имају тенденцију да користе лек дуже од 5 дана. Употреба лека дуже него што је препоручено може довести до секундарног вазодилатације и након тога средњом ринитис медицаментоса (ринитис медицаментоса). Узрок ове болести је вероватно Релеасе суспензија норадреналина из нервних завршетака стимулацијом пресинаптичким алфа-2 рецептора.
Не користите дозу изнад препоручене, посебно код деце и старијих особа.
Припрема Галазолин® назално гел 0,05% и 0,1% не треба давати током третмана са инхибиторима моноамино оксидазе, и трициклични антидепресиви.
Лек садржи бензалконијум хлорид, тако да може изазвати иритацију назозне слузокоже.

Користите током трудноће и током дојења

Немојте користити лек током трудноће.
Не постоје подаци о изолацији ксилометазолина са мајчино млеко. Потребно је опрезно препоручити лијек женама током лактације.

Утицај на способност управљања возилима и машинама за покретање услуга

Лек не утиче на способност вожње возила и механизама за померање сервиса, ако се користи у препоручени дози и за кратко вријеме.
Уз дуготрајну употребу или употребу у великим дозама могу се јавити нежељени ефекти циркулаторног система и централног нервног система. У случају нежељених ефеката, лек може утицати на способност управљања возилима и механизмима.

Облик издавања
Насал гел 0,05% и 0,1%.
10 г формулације је стављен у белим бочицама од полиетилена високе густине, запечаћене са алуминијумском капом са распршивачем са полиетилен, полипропилен, еластомера и апликатором са сигурносним везивања полиетилена и полипропилена.
1 бочица са упутством за употребу ставља се у картонску кутију.

Услови складиштења
На температури до 25 ° Ц.
Чувајте ван домашаја деце.

Датум истека
3 године.
Рок употребе након првог отварања бочице је 12 недеља.
Немојте користити након истека рока.

Оставите услове
Без рецепта.

Власник сертификата о регистрацији
Варшава фармацеутска фабрика Полфа
ул. Каролкова 22/24, 01-207 Варшава, Пољска

Произвођач
Варшава фармацеутска фабрика Полфа
ул. Каролкова 22/24, 01-207 Варшава, Пољска
или
Медан Пхарма Акционарско друштво
98-200 Сиерадз, Пољска организација војске 57, Пољска
Пакер (примарно паковање):
Варшава фармацеутска фабрика Полфа
ул. Каролкова 22/24, 01-207 Варшава, Пољска
или
Медан Пхарма Акционарско друштво
98-200 Сиерадз, Пољска организација војске 57, Пољска
Пакер (секундарна (потрошачка) амбалажа) / Питање контроле квалитета
Варшава фармацеутска фабрика Полфа
ул. Каролкова 22/24, 01-207 Варшава, Пољска
или
Медан Пхарма Акционарско друштво
98-200 Сиерадз, Пољска организација војске 57, Пољска
или
Акционарско друштво "Хемијско-фармацеутски производ" Акрихин "(ЈСЦ" Акрихин "), Русија
142450, Московскаа область, Ногинскиј рајон, Стараиа Купавна, ул. Кирова, 29

Организација која прихвата потраживања потрошача
Акционарско друштво "Хемијско-фармацеутски производ" Акрихин "(ЈСЦ" Акрихин "), Русија
142450, Московскаа область, Ногинскиј рајон, Стараиа Купавна, ул. Кирова, 29
Телефон / Факс: +7 (495) 702-95-03

Галазолин - упутства за употребу, аналоги, прегледи и облици ослобађања (назална капи и назални гел 0,05% и 0,1%, спреј) за лечење обичне прехладе, синузитиса, поллинозе код одраслих, деце и трудноће. Састав и навика

У овом чланку можете прочитати упутства за коришћење лека Халазолин. Приказани су прегледи посетиоца сајта - потрошача овог лекова, као и мишљења лекара специјалаца о употреби Галазолина у њиховој пракси. Велики захтев је да активно додају своје повратне информације о леку: лек је помогао или није помогао да се отараси болест, на којој су примећене компликације и нежељени ефекти, који произвођач можда није изјавио у напомени. Аналоги Халазолина у присуству постојећих структурних аналога. Користите за лечење обичне прехладе, синуситиса, сенфере код одраслих, деце, као и током трудноће и лактације. Састав и зависност од дроге.

Халазолин - вазоконстриктивна припрема за локалну примену у ЕНТ-пракси.

Алфа-адреномиметик из групе деривата имидазола. У малим концентрацијама делује на алфа2-адренергичне рецепторе, у високим концентрацијама има ефекат на алфа-адренорецепторе. Код локалних примена узрокује сужење крвних судова, што доводи до смањења едема и хиперемије слузокоже нозофаринкса и смањења количине пражњења, како би се олакшало носно дисање.

Лек почиње за 5-10 минута и траје 5-6 сати.

Састав

Ксилометазолин хидрохлорид + ексципијенти.

Фармакокинетика

Када се лек користи у препорученим дозама, ксилометазолин практично није подложан системској апсорпцији, тако да нема података о фармакокинетици галазолина.

Индикације

  • акутни ринитис вирусног или бактеријског порекла;
  • алергијски ринитис;
  • акутни и хронични синузитис;
  • Поллиноза;
  • отитис медиа (да смањи отицање назофарингеалне слузнице).

Облици ослобађања

Капљице у носу су 0,05% и 0,1%.

Насал гел 0,05% и 0,1%.

Остали облици дозе, било спречавање, аеросол или маст, не постоје.

Упутства за употребу и како их користити

Галазолин у облику капљица 0,05% прописан за дјецу од 2 до 6 година 1-2 капи у свакој ноздрви 1-2 пута дневно.

Галазолин у облику капи 0,1% је прописан за одрасле и децу преко 6 година 2-3 капи у свакој ноздрви 2-3 пута дневно.

Халазолин у облику назалног гела 0,05% се администрира давањем дјеце узраста од 3 до 6 година, 1 доза (1 ињекција) у сваку ноздрву 1-2 пута дневно. Деца узраста од 6 до 12 година су прописана у просеку од 1-2 дозе (1-2 ињекције) у свакој ноздрви 2-3 пута дневно.

Када се администрира са дозирним уређајем 1, доза од 0,05% назални гел садржи 50 μг ксилометазолина.

Галазолин у облику назалног гела 0,1% се примјењује примјеном одраслих и дјеце старијих од 12 година 1 доза (1 увод) на сваку носницу 2-3 пута дневно.

Када се администрира са дозирним уређајем 1, 0,1% дозирање назалног гела садржи 100 μг ксилометазолина.

Пре наношења носног гела сваки пут уклоните млазницу, а затим притисните диспензер 3-5 пута док се не појави лек.

Немојте користити лек у виду назалног гела или пада више од 3 пута дневно. Ток третмана није више од 3-5 дана. Максимално трајање примене је 2 недеље, у противном се може развити тахифилакса (зависност) или јатрогени ринитис.

Нежељени ефекат

  • иритација и / или сувоћа назофаринкса слузокоже;
  • запаљење и парестезија слузнице мокре мембране носне шупљине;
  • кијање;
  • хиперсекретија слузнице мокре мембране носне шупљине;
  • едем носне слузнице;
  • палпитатион;
  • тахикардија;
  • аритмија;
  • повећан крвни притисак;
  • главобоља;
  • повраћање;
  • несаница;
  • оштећен вид;
  • депресија.

Контраиндикације

  • атрофични ринитис;
  • глауком затвореног угла;
  • артеријска хипертензија;
  • тешка атеросклероза;
  • тахикардија;
  • хипертироидизам;
  • хируршке интервенције на менингима (у анамнези);
  • истовремена примјена инхибитора МАО и период од 14 дана након завршетка њихове употребе;
  • трудноћа;
  • Деца млађа од 6 година (за 0,1% од назалних капљица) и до 2 године (за 0,05% капи за нос);
  • Деца млађа од 12 година (за 0,1% носног гела) и до 3 године (за 0,05% носног гела);
  • преосјетљивост на компоненте лекова.

Примена у трудноћи и лактацији

Лек треба користити само након процене односа ризика и користи за фетус и мајку.

Не прелазите препоручене дозе током трудноће и лактације (дојење).

Употреба код деце

Контраиндикације: деца млађа од 6 година (за 0,1% од назалних капи) и до 2 године (за 0,05% носних капи); Деца млађа од 12 година (за 0,1% носног гела) и до 3 године (за 0,05% назалног гела).

Посебна упутства

Пре наношења, неопходно је очистити назалне пролазе.

Немојте користити лек у пацијентима са хроничним или вазомоторним ринитисом, јер имају тенденцију да користе лека више од 2 недеље.

Продужена употреба лека (више од 2 недеље) може довести до секундарног ширења крвних судова, а потом и до иатрогеног ринитиса. Узрок ове болести је инхибиција ослобађања норепинефрина из нервних завршетка узимањем преинаптаптних алфа 2 рецептора.

Утицај на способност управљања возилом и управљање механизмима

Не утиче на способност управљања возилима и машинама које се мењају.

Интеракције лекова

Уз истовремену употребу галазолина (са превеликим дозирањем или случајним уносом) са трицикличним антидепресивима или МАО инхибиторима (укључујући и пре примене ксилометазолина), дошло је до повећања крвног притиска.

Аналоги лека Галазолине

Структурни аналоги за активну супстанцу:

  • Бриисолин;
  • Гриппостад Рино;
  • Форнос;
  • Др. Тхисс Назолин;
  • Др. Тхеисс Ринотхеисс;
  • Астериск;
  • Инфлурин;
  • Ксилен;
  • Ксилобене;
  • Ксилометазолин;
  • Ксимелин;
  • Ксимелин Ецо са ментолом;
  • Носолине;
  • Балзам за балзам;
  • Олинт;
  • Отривин;
  • Рхиномарис;
  • Ринонорм;
  • Рхинорус;
  • Рхиностоп;
  • Санорин Ксило;
  • Сиалер;
  • Снооп;
  • Супрема;
  • Тизин Ксило;
  • Тизин Ксило Био;
  • Фармазолин;
  • Еуказолине Акуа;
  • Еспазолин.

ГАЛАЗОЛИНЕ

◊ Насалне капи 0,05% у облику безбојне или готово безбојне, провидне течности.

Помоћне супстанце: натријум хидроген фосфат додекахидрат - 2.5 мг Натријум дихидроген фосфат монохидрат - 3,68 мг натријум хлорид - 3.3 мг динатријум едетат - 0,2 мг бензалконијум хлорид, 50% - 0,2 мг Сорбитол - 20 мг пречишћене воде - до 1 мл.

10 мл - полиетиленске боце (1) са уграђеним капом и завртњом - паковања од картона.
10 мл - полиетиленске боце (1) са уграђеним капилицама и завртањима са контролом првог отвора - паковања картона.

◊ Насалски падови 0,1% у облику безбојне или готово безбојне, провидне течности.

Помоћне супстанце: натријум хидроген фосфат додекахидрат - 2.5 мг Натријум дихидроген фосфат монохидрат - 3,68 мг натријум хлорид - 3.3 мг динатријум едетат - 0,2 мг бензалконијум хлорид, 50% - 0,2 мг Сорбитол - 20 мг пречишћене воде - до 1 мл.

10 мл - полиетиленске боце (1) са уграђеним капом и завртњом - паковања од картона.
10 мл - полиетиленске боце (1) са уграђеним капилицама и завртањима са контролом првог отвора - паковања картона.

◊ Насал гел 0,05% у облику безбојне или готово безбојне, прозирне или благо опалесцентне, вискозне течности.

Помоћне супстанце: натријум дихидроген фосфат монохидрат - 3.68 мг, динатријум хидрогенфосфат додекахидрат - 2,5 мг Натријум хлорид - 3.3 мг Сорбитол - 20 мг динатријум едетат - 0,2 мг бензалконијум хлорида (раствор 50%) - 0,2 мг, гиетеллоза - 14 мг, Глицерол - 40 мг, пречишћена вода - до 1 г.

10 г - полиетиленске боце (1), затворене алуминијумским поклопцем са пумпом, са диспензером и апликатором са заштитним паковањем - паковања од картона.

◊ Насал гел 0,1% у облику безбојне или готово безбојне, прозирне или благо опалесцентне, вискозне течности.

Помоћне супстанце: натријум дихидроген фосфат монохидрат - 3.68 мг, динатријум хидрогенфосфат додекахидрат - 2,5 мг Натријум хлорид - 3.3 мг Сорбитол - 20 мг динатријум едетат - 0,2 мг бензалконијум хлорида (раствор 50%) - 0,2 мг, гиетеллоза - 14 мг, Глицерол - 40 мг, пречишћена вода - до 1 г.

10 г - полиетиленске боце (1), затворене алуминијумским поклопцем са пумпом, са диспензером и апликатором са заштитним паковањем - паковања од картона.

Васоконстриктивни лек за локалну примену у ЕНТ пракси. Алфа-адреномиметик из групе деривата имидазола. У малим концентрацијама делује на α2-Адренергични рецептори у високим концентрацијама имају утицај на α1-адренергични рецептори.

Када се примењује локално изазивају сужавање крвних судова, што доводи до смањења едема и загушења на слузокоже назофаринкса, смањује количина назална секреција олакшава дисање кроз нос у ринитиса.

Лијек започиње за 5-10 минута и опстане 5-6 сати када се примјењује у облику назалних капљица и 10 сати када се примјењује у облику назалног гела.

Када се лек користи у препорученим дозама, ксилометазолин практично не пролази кроз системску апсорпцију, концентрације у плазми су тако мале да се не могу одредити савременим аналитичким методама.

- акутни ринитис вирусног или бактеријског порекла;

- хронични синузитис у фази погоршања;

- отитис медиа (смањити едем слузнице слузокоже и обновити пролазност Еустахијеве цеви).

- преосетљивост на компоненте лекова;

- хипертироидизам (за капљице назала);

- хируршка интервенција на менингима (у анамнези);

- истовремена примена инхибитора МАО и период од 14 дана након завршетка њихове употребе;

- истовремени пријем трицикличних антидепресива;

- деца млађа од 6 година (за 0,1% од назалних капљица) и до 2 године (за 0,05% носних капи);

- Дјеца испод 12 година (за 0,1% носног гела) и до 3 године (за 0,05% назалног гела).

Ц опрез треба да користе дрогу током лактације, дијабетес, ангину ИИИ-ИВ функционална класе, хиперплазије простате, феохромоцитом (фор назалне капи) у хипертиреоза (носној гел).

Халазолин у облику пада 0,05% именовати деца узраста од 2 до 6 година 1-2 капи за сваку ноздрву 1-2 пута дневно.

Халазолин у облику пада 0,1% именовати одраслих и деце старијих од 6 година 2-3 капи за сваку ноздрву 2-3 пута дневно.

Галазолин у облику капи за нос мора се користити више од 3 пута дневно.

Халазолин у облику гел назал 0.05%: деца узраста од 3 до 12 година просечно 1 ињекцију у сваку ноздрву сваких 8-10 сати.

Када се администрира са дозирним уређајем 1, доза од 0,05% назални гел садржи 50 μг ксилометазолина.

Халазолин у облику гел назал 0.1%: одрасли и деца преко 12 година просечно 1 ињекцију у сваку ноздрву сваких 8-10 сати.

Када се администрира са дозирним уређајем 1, 0,1% дозирање назалног гела садржи 100 μг ксилометазолина.

Пре наношења носног гела сваки пут уклоните млазницу, а затим притисните диспенсер 3-5 пута док се не појави гел.

Не прелазите ове дозе. Ток третмана није више од 3-5 дана. Максимално трајање апликације је 2 недеље.

Локалне реакције: ат честом и / или дуготрајне употребе - иритација и / или сушења назалне мукозе, горућег и парестезија назалне мукозне мембране, кијањем хиперсекрецију слузокоже носне шупљине; ретко - едем мукозне мембране носне шупљине.

Системске реакције: ретко - палпитације, тахикардија, палпитације, аритмије, повишен крвни притисак (посебно код пацијената са обољењима кардиоваскуларног система), главобоља, мучнина, повраћање, несаница, слабост, умор, поспаност, замућен вид, алергијске реакције (астма, вазомоторног едем) ; лонг-терм усе и / или када се користи у високим дозама - депресију, ринитис медицаментоса.

Није било случајева предозирања код одраслих. У случају примене превелике дозе или неправилне примјене, може доћи до гутања капљица и апсорпције активне супстанце из дигестивног тракта. То се дешава углавном код деце. У овом случају се примећује изразит седативни ефекат.

Симптоми: Аццидентал уношење лека (више деце), постоји тахикардија, аритмија, повишен крвни притисак, поспаност, конфузија, респираторна депресија или нерегуларно дисање.

Третман: спроводите симптоматску терапију.

Некомпатибилно са МАО инхибиторима и трицикличним антидепресивима.

Уз истовремену употребу ксилометазолина са другим симпатикомиметиком (на пример, ефедрин, псеудоефедрин), појави се потенција акције. Користите ову комбинацију са опрезом.

Пре наношења, неопходно је очистити назалне пролазе.

Галазолин лике отхер симпатхомиметиц крајње опрезно треба примењивати код пацијената са преосетљивости на адреноцептора, манифестују несаница, вртоглавица, потреса, срчане ритма и повишеног крвног притиска.

Немојте користити лек у пацијентима са хроничним или вазомоторним ринитисом, јер имају тенденцију да користе лека више од 5 дана.

Продужена употреба лека (више од 2 недеље) може довести до секундарне дилатације крвних судова, а потом и секундарног медицинског ринитиса. Узрок ове болести је инхибиција ослобађања норепинефрина од нервних завршетака узбуђивањем пресинаптичног α2-рецептори.

Не прелазите препоручену дозу, посебно код деце и старијих пацијената.

Лек садржи бензалконијум хлорид, тако да може изазвати иритацију назозне слузокоже.

Утицај на способност управљања возилом и управљање механизмима

Лек не утиче на способност вожње возила и механизама за померање сервиса, ако се користи у препоручени дози и за кратко вријеме.

Уз дуготрајну употребу или примену у великим дозама могу се јавити нежељени ефекти кардиоваскуларног система и централног нервног система. У случају нежељених ефеката, лек може утицати на способност управљања возилима и механизмима.

Контраиндикована у трудноћи.

Подаци о изолацији ксилометазолина са мајчиним млеком нису доступни. Потребно је опрезно препоручити лијек женама током лактације (дојење).

Лек мора бити ускладиштен ван домашаја деце, заштићен од свјетлости на температури до 25 ° Ц. Рок употребе назалних капљица је 4 године, назални гел је 3 године.

Рок трајања након првог отварања флаше са гелним носом - 12 недеља.

Халазолин

  • Полфа, Пољска
  • Рок употребе: до 01.11.2020
  • Полфа, Пољска
  • Рок употребе: до 01.10.2021
  • Полфа
  • Рок употребе: до 01.02.2019
  • Полфа
  • Рок употребе: до 01.02.2019
  • Полфа
  • Рок употребе: до 01.09.2018

Упутство за употребу Галазолина

Купци који су купили овај производ

Облик издавања

Насалне капи, гел нос

Састав

    Халазолин капи назал
    1 мл капљица садржи:
    Активна супстанца: ксилометазолин хидрохлорид;
    Помоћни састојци: динатријум хидрогенфосфат додекахидрат, натријум дихидроген-фосфат монохидрат, натријум хлорид, едетат динатријум, бензалконијум хлорид, 50%, сорбитол, пречишћена вода - до 1 мл.
  • Халазолин Гел нос
    1 г гела садржи:
    Активна супстанца: ксилометазолин хидрохлорид 500 μг и 1 мг.

Паковање

Капи у боци 10 мл.

Гел у боци 10 г.

Фармаколошка акција

Галазолин је вазоконстриктивни лек за локалну примену у ЕНТ-пракси.

Алпха-адреномиметиц из групе деривата имидазолина. У ниским концентрацијама делује на α2-адренорецепторе, у високим концентрацијама има ефекат на α1-адренорецепторе. Када се нанесе локално изазове сужавање крвних судова, што доводи до смањења едема и загушења на слузокоже назофаринкса и смањити број пражњења.

У контексту употребе Галазолина, обновљена је пролазност назалних пролаза, синуса и еустахијеве цеви.

Када локална примена у терапијским концентрацијама не иритише назозну слузницу, не изазива испирање.

Халазолин, индикације за употребу

  • акутни ринитис (вирусни, бактеријски, алергични);
  • синуситис;
  • еустацхиитис;
  • отитис медиа.

Контраиндикације

  • повећан интраокуларни притисак;
  • глауком затвореног угла;
  • атрофични ринитис;
  • артеријска хипертензија;
  • тешка атеросклероза;
  • тахикардија;
  • хипертироидизам;
  • дијабетес мелитус;
  • феохромоцитом;
  • истовремена примјена инхибитора МАО и период од 14 дана након завршетка њихове употребе;
  • преосјетљивост на лек.

Дозирање и администрација

Халазолин у облику пада 0,05% преписати деци узраста од 2 до 6 година 1-2 капи у свакој ноздрви 1-2 пута дневно.

Халазолин у облику пада 0,1% поставити одрасле и децу преко 6 година 2-3 капи у свакој ноздрви 2-3 пута дневно.

Галазолин у облику капи за нос мора се користити више од 3 пута дневно.

Халазолин у облику гел назал 0.05%: деца узраста од 3 до 12 година, у просјеку, 1 ињекција у сваку ноздрву сваких 8-10 сати.

Када се администрира са дозирним уређајем 1, доза од 0,05% назални гел садржи 50 μг ксилометазолина.

Халазолин у облику гел назал 0.1%: одраслих и деце старијих од 12 година, у просеку 1 ињекцију у сваку ноздрву сваких 8-10 сати.

Када се администрира са дозирним уређајем 1, 0,1% дозирање назалног гела садржи 100 μг ксилометазолина.

Пре наношења носног гела сваки пут уклоните млазницу, а затим притисните диспенсер 3-5 пута док се не појави гел.

Не прелазите ове дозе. Ток третмана није више од 3-5 дана. Максимално трајање апликације је 2 недеље.

Примена у трудноћи и лактацији

Халазолин треба користити само након процене односа ризика и користи за фетус и мајку. Не прелазите препоручене дозе током трудноће и лактације (дојење).

Нежељени ефекти

Локалне реакције: понекад - запаљење, сувоће назалне слузокоже, кијање; ретко - реактивна хиперемија (јак осећај загушења назалне линије после дејства лека).

Остало: понекад са локалном превеликом дозом - тахикардијом, повишеним крвним притиском; врло ретко - анксиозност, несаница, умор, главобоља, мучнина.

Посебна упутства

Дуже коришћење галазолин доводи до слабљења њеног деловања, развој атрофије назалне мукозе и реактивног хиперемијом са ринитиса лека.

Услови складиштења

Лек треба да се складишти на месту заштићено од светлости, које није доступно деци на температури од 15 ° до 25 ° Ц.

Галазолин (гел): упутство за употребу

Дозирање

Гел за нос 0.05% и 0.1%

Састав

Један грам гела садржи

Активна супстанца: ксилометазолин хидрохлорид 0,5 мг или 1,0 мг

вспомогателние супстанце: натријум гидрофосфата додекахидрат, натријум дихидроген фосфат монохидрат, натријум хлорид, едетат динатријум, бензалконијум хлорид, сорбитол, хидроксиетил целулоза, глицерин, пречишћена вода.

Опис

Безбојна или скоро безбојна, провидна или благо опалесцентна дебела течност.

Фармакотерапијска група

Анти-конвоестанти и други назални препарати за локалну употребу. Симпатхомиметицс. Ксилометазолин.

АТКС код Р01АА07

Фармаколошка својства

Утицај лека почиње после 5-10 минута након наношења и траје 5-6 сати, спазам крвних судова је одржавана до 8-12 сати. Локални примена на препорученим дозама, лек се практично не апсорбује и нема системско деловање.

Ксилометазолин, дериват имидазолина који поседује симпатикомицетску активност, је директни агонист рецептора алфа2. Код локалног наношења, лек изазива затезање крвних судова, смањује отицање и испирање слузокоже нозофаринкса, чиме се побољшава носно дисање у ринитису.

Индикације за употребу

Код комплексне терапије:

- акутни ринитис вирусног или бактеријског порекла

- акутни или уз погоршање хроничног синуситиса

- акутни отитис медиа (смањити едем слузокоже Еустахијеве цеви и вратити његову пролазност)

Дозирање и администрација

Пре сваке употребе лека потребно је уклонити заштитну млазницу.

Пре прве употребе нове бочице након уклањања млазнице, требало би да притиснете диспенсер 3-5 пута - све док се не појави лек (гел).

Гел за нос 0.05%

1 доза садржи 0.05 мг ксилометазолин хидрохлорида.

Дјеца од 3 до 12 година: примијенити једну дозу лијека сваком носном пролазу сваких 8-10 сати.

Гел за нос 0.1%

1 доза садржи 0.1 мг ксилометазолин хидрохлорида.

Одрасли и дјеца старија од 12 година: примијенити једну дозу лијека сваком носном пролазу сваких 8-10 сати.

Немојте користити лек више од 3 пута дневно.

Без консултације са доктором, третман не би требало да траје више од 3-5 дана.

Лек се не сме користити више од 7 дана.

Нежељени ефекти

- са честим или продуженим коришћењем, иритације или сувошћу носне слузокоже, атрофијом носне слузнице, сагоревањем, кијањем, зависношћу, хиперсекретијом, хроничним ринитисом

- алергијске реакције (диспнеја, Куинцкеов едем)

Веома ретко, системске реакције

- мучнина, главобоља, слабост, умор, поспаност

- тахикардија, повишен крвни притисак (нарочито код људи са болестима кардиоваскуларног система)

Контраиндикације

- преосетљивост на компоненте лекова

- деца испод 3 године (за гел 0,05%)

- деца до 12 година (за гел 0,1%)

- стање после хипофизектомије

- хируршке интервенције на церебралне мембране мозга (у анамнези)

Интеракције лекова

Због чињенице да је лек минимално упаљен у системску циркулацију, мало је вероватно да ће интеракције са другим лековима који се користе.

Некомпатибилно са МАО инхибиторима и трицикличним антидепресивима (постоји повећање крвног притиска).

Посебна упутства

Бочица са гелом је дизајнирана за индивидуалну употребу; Немојте га пренети на другу да бисте спречили могуће ширење инфекције.

Лек не треба дуго користити, са хроничним или вазомоторним ринитисом.

Користите опрезно код пацијената са хипертироидизмом, дијабетес мелитусом, артеријском хипертензијом, ангином пекторисом, хипертрофијом простате, феохромоцитомом.

Немојте користити лек истовремено са МАО инхибиторима и трицикличним антидепресивима.

Продужена употреба лека (више од 2 недеље) може довести до секундарне експанзије крвних судова и појаве ринитиса медицаментоса. Узрок ове болести је инхибиција ослобађања норепинефрина из нервних завршетка, узимањем пре-синаптичних рецептора алфа-2.

Трудноћа и лактемија

Лек се може користити током трудноће само ако користи за мајку превладавају потенцијални ризик за фетус.

Не постоје подаци о изолацији ксилометазолина са млеком дојке мајке. Међутим, треба пазити на примену лека током лактације.

Карактеристике ефекта лека на способност вожње возила или потенцијално опасних механизама

Лек не утиче на способност вожње возила и рад са покретним механизмима.

Прекомерна доза

У случају предозирања или случајног оралну примену, нарочито деци ПРЕПА-стопи, може доћи до прекомерног ретардација, визуелне сметње, главобоље, нервозе, неправилан рад срца, и несаницу.

У случају превелике дозе лека, обратите се лекару.

Облик производње и паковања

За 10 грама у полиетиленским бочицама са дозирном пумпом. Једна бочица заједно са упутствима за медицинску употребу у држави и руском језику смештена је у пакет од картона.

Услови складиштења

На тамном месту на температури од 15 до 25 ° Ц.

Чувајте ван домашаја деце!

Рок трајања

Рок трајања након отварања оригиналног паковања 12 недеља.

Упутства за употребу лекова, аналогија, критике

Упутства из таблетс.рф

Главни мени

Само најновије званичне инструкције о употреби лекова! Упутства за лијекове на нашој веб страници објављују се у непромијењеној форми, у којој су везани за дрогу.

ГАЛАЗОЛИН® гел нос

УПУТСТВА за употребу медицинских производа за медицинску употребу ГАЛАЗОЛИН®

Регистарски број: П Н014423 / 02-171017
Трговинско име: Галазолин®
Међународно неластично име: Ксилометазолин
Дозирање: Гел нос

Састав 1 г гела:
Активни састојак:
гел назал 0.05% - ксилометазолин хидрохлорид 0.5 мг;
гел назални 0,1% - ксилометазолин хидрохлорид 1,0 мг;
Помоћне супстанце: натријум дихидроген фосфат монохидрат 3,68 мг динатријум хидрогенфосфат додекахидрат 2.5 мг 3.3 мг натријум хлорид, 20,0 мг сорбитол, 0.2 мг едетат динатријум, бензалконијум хлорид, 50% раствор 0.2 мг, гиетхеллоза 14,0 мг, глицерол 40,0 мг, вода пречишћена до 1,0 г.

Опис
Безбојна или скоро безбојна, провидна или благо опалесцентна вискозна течност.

Фармакотерапијска група
Антагонистички агенс је алфа-адреномиметик.
АТКС код: Р01АА07

Фармаколошка својства

Фармакодинамика
Ксилометазолин је дериват имидазолина са алфа-адреномиметичким ефектом. Директно стимулише алфа-адренергичке рецепторе.
Када се примењује на назалну мукозу изазива сужавање крвних судова, смањују загушења и едем назалне мукозе, смањује количина назална секреција олакшава дисање кроз нос у ринитиса.
Фармакокинетика
Ефекат ксилометазолина почиње за 5-10 минута и одржава се 10 сати.
Код локалног наношења се практично не апсорбује, концентрације у плазми су тако мале да их не могу одредити савременим аналитичким методама.

Индикације за употребу

Симптоматски третман:
- акутни ринитис вирусног или бактеријског порекла;
- акутни синуситис или у фази погоршања хроничног синуситиса;
- алергијски ринитис;
- акутни медитиси отитиса - да би се обновила пролазност Еустахијеве цеви.

Контраиндикације

- преосетљивост на било коју од компоненти лека;
- хируршка интервенција на менингима (у анамнези);
- Атрофични ринитис;
- Дјеца испод 3 године (за 0,05% гела), дјеца до 12 година (за 0,1% гел);
- симултано примање инхибитора моноамин оксидазе (МАО) и трицикличних антидепресива;
- артеријска хипертензија;
- глауком;
- тахикардија;
Означена атеросклероза.

Са опрезом

- ангина пекторис;
- дијабетес мелитус;
- хиперплазија простате;
- период лактације;
Хипертироидизам.

Дозирање и администрација

Сваки пут пре примене лека уклоните заштитну капицу. Пре прве употребе новог контејнера, након уклањања млазнице, требало би да притиснете диспенсер 3-5 пута, док се не појави гел.
Насал гел 0,05%
Једна доза, када се примењује са дозирним уређајем, садржи 0.05 мг ксилометазолин хидрохлорида.
Деца узраста од 3 до 12 година: просечна доза је појединачна ињекција у сваки носни пролаз сваких 8-10 сати.
Не прелазите ове дозе.
Трајање лека - не више од 3-5 дана.
Насал гел 0,1%
Једна доза, када се примењује са дозирним уређајем, садржи 0.1 мг ксилометазолин хидрохлорида.
Одрасли и деца преко 12 година: просечна доза је појединачна ињекција у сваки носни пролаз сваких 8-10 сати.
Не прелазите ове дозе.
Трајање лека - не више од 3-5 дана.

Прекомерна доза

Није било случајева превелике дозе дрога код одраслих.
У ретким случајевима препознаје се превелико доза код деце.
Након случајног предозирања или узимања лека, нарочито код деце, може доћи следеће симптоме: брзо и неправилан рад срца, висок крвни притисак, поспаност, респираторна депресија или неправилна дисање, поремећаја свести.
Деца могу доживети прекомерну седацију.
Специфичан третман није. Препоручује се симптоматски третман.

Нежељени ефекат

Локалне реакције: сува слузокожа носа, иритација носне слузнице, пецкање у носу и грлу, кијање.
Врло ретко симптоми акцији широм система: мучнина, главобоља, слабост, малаксалост, поспаност, замућен вид, алергијске реакције (астма, вазомоторног отицања), лупање срца, палпитације, повишен крвни притисак (посебно код пацијената са крвотока болест).
Коришћење лекова дуже од препорученог и (или) у дозама које превазилазе препоручено може довести до развоја ланца ринитиса.

Интеракција са другим лековима

Постојали су случајеви интеракције ксилометазолина са трицикличним антидепресивима и МАО инхибитора, немојте користити лек током третмана овим лековима.
Требало би избјећи истовремену употребу ксилометазолина са другим симпатикомиметиком (на примјер: ефедрин, псеудоефедрин), с обзиром на појачање деловања.

Посебна упутства

Припрема Галазолин® гел носни 0.05% не треба давати деци млађој од 3 године старости, а галазолине® гел назални 0.1% не треба давати деци млађој од 12 година.
Галазолин® назални гел формулација 0,1% и 0,05%, као и друге симпатхомиметиц крајње опрезно треба примењивати код пацијената са преосетљивости на адраиномиметики манифестује несаницу, вртоглавицу, тремор, срчане аритмије и висок крвни притисак (БП).
То не би требало прописати да пацијената са хроничним или Вазомоторни ринитис, јер они имају тенденцију да користе лек дуже од 5 дана. Употреба лека дуже него што је препоручено може довести до секундарног вазодилатације и након тога средњом ринитис медицаментоса (ринитис медицаментоса). Узрок ове болести је вероватно Релеасе суспензија норадреналина из нервних завршетака стимулацијом пресинаптичким алфа-2 рецептора.
Не користите дозу изнад препоручене, посебно код деце и старијих особа.
Припрема Галазолин® назално гел 0,05% и 0,1% не треба давати током третмана са инхибиторима моноамино оксидазе, и трициклични антидепресиви.
Лек садржи бензалконијум хлорид, тако да може изазвати иритацију назозне слузокоже.

Користите током трудноће и током дојења

Немојте користити лек током трудноће.
Не постоје подаци о изолацији ксилометазолина са мајчино млеко. Потребно је опрезно препоручити лијек женама током лактације.

Утицај на способност управљања возилима и машинама за покретање услуга

Лек не утиче на способност вожње возила и механизама за померање сервиса, ако се користи у препоручени дози и за кратко вријеме.
Уз дуготрајну употребу или употребу у великим дозама могу се јавити нежељени ефекти циркулаторног система и централног нервног система. У случају нежељених ефеката, лек може утицати на способност управљања возилима и механизмима.

Облик издавања
Насал гел 0,05% и 0,1%.
10 г формулације је стављен у белим бочицама од полиетилена високе густине, запечаћене са алуминијумском капом са распршивачем са полиетилен, полипропилен, еластомера и апликатором са сигурносним везивања полиетилена и полипропилена.
1 бочица са упутством за употребу ставља се у картонску кутију.

Услови складиштења
На температури до 25 ° Ц.
Чувајте ван домашаја деце.

Датум истека
3 године.
Рок употребе након првог отварања бочице је 12 недеља.
Немојте користити након истека рока.

Оставите услове
Без рецепта.

Власник сертификата о регистрацији
Варшава фармацеутска фабрика Полфа
ул. Каролкова 22/24, 01-207 Варшава, Пољска

Произвођач
Варшава фармацеутска фабрика Полфа
ул. Каролкова 22/24, 01-207 Варшава, Пољска
или
Медан Пхарма Акционарско друштво
98-200 Сиерадз, Пољска организација војске 57, Пољска
Пакер (примарно паковање):
Варшава фармацеутска фабрика Полфа
ул. Каролкова 22/24, 01-207 Варшава, Пољска
или
Медан Пхарма Акционарско друштво
98-200 Сиерадз, Пољска организација војске 57, Пољска
Пакер (секундарна (потрошачка) амбалажа) / Питање контроле квалитета
Варшава фармацеутска фабрика Полфа
ул. Каролкова 22/24, 01-207 Варшава, Пољска
или
Медан Пхарма Акционарско друштво
98-200 Сиерадз, Пољска организација војске 57, Пољска
или
Акционарско друштво "Хемијско-фармацеутски производ" Акрихин "(ЈСЦ" Акрихин "), Русија
142450, Московскаа область, Ногинскиј рајон, Стараиа Купавна, ул. Кирова, 29

Организација која прихвата потраживања потрошача
Акционарско друштво "Хемијско-фармацеутски производ" Акрихин "(ЈСЦ" Акрихин "), Русија
142450, Московскаа область, Ногинскиј рајон, Стараиа Купавна, ул. Кирова, 29
Телефон / Факс: +7 (495) 702-95-03