Називни падови за децу: упутство за употребу

Називин је познато фармацеутско средство које се широко користи у медицинске сврхе у случајевима болести ЕНТ и прехладе.

Главни активни састојак лека је оксиметазолин. Ова супстанца подстиче рецепторе а2-адренергични, доводи месту излагања, велика количина хормона адреналина и норадреналина, који смањују отока, сужава крвне судове, смањујући запремину крви у њему. Због оваквог ефекта, омогућено је носно дисање, омогућено је продирање ваздуха у синусе, смањена количина мука.

У ту сврху лекови се користе не само за одрасле, широко распрострањене и деценије Називина, које имају различите облике ослобађања, као што су Називин Баби, Називин Сенситив итд.

Клиничка и фармаколошка група

Васоконстриктивни лек за локалну примену у ЕНТ пракси.

Услови за одлазак из апотека

Објављен без лекарског рецепта.

Колико је Називин? Просечна цена у апотекама је на нивоу од 140 рубаља.

Облик издавања и састава

Активна супстанца лекова је оксиметазолин.

Дечји Низивин се пушта у раствор 0,025% и 0,01%. Основа раствора је водена. Садржи додатне компоненте: динатријум едетат, бензалконијум хлорид 50%, натријум хидрогенфосфат, натријум хидроксид 1 мл раствора. Произведено у бочицама тамног стакла од 5 мл или 10 мл са пипетом у поклопцу.

Када се примењује на децу до годину дана, капи се разблажују специјалном водом која се користи за ињекције у проценту од 1: 1 или дестилује у истој пропорци. Користи се за инстилацију у бочицу.

Фармаколошки ефекат

Када се именин удари на упаљену мукозну мембрану носа, отицање и запремина слузи се смањују. То је последица дејства лека на адреналин рецепторе, који су у крвним судовима (у мишићним влакнима). Рецептори су смањени, а пропустљивост судова се смањује због њихове констрикције.

Употреба именина побољшава носно дисање, елиминише отицање слузокоже. И такође лек смањује ризик од компликација у параназалним синусима и средњем уху (синуситис, синуситис и отитис). После уношења лекова у крв због апсорпције у мукозним мембранама, судови (артерије) се слажу у органима и ткивима, а срчана фреквенција такође повећава. Ово повећава крвни притисак и мења срчани утјецај.

Приликом примењивања Називин на мукозне мембране у препорученим дозама, не улази у циркулаторни систем и не изазива системске ефекте на тело. Називин не иритира слузницу носу и не изазива преплављење крвног суда (хиперемија).

Максимална изложеност леку се постиже након 15 минута након употребе. Акција траје 8 сати.

Индикације за употребу

Шта помаже? Називин се користи за:

  • АРИ, ако постоји млазни нос;
  • синуситис, еустахити, средњи отитис и упале параназалних синуса за олакшање одлива слузи;
  • припремање назалних пролазака у дијагностичке процедуре;
  • алергијски и вазомоторски ринитис.

Контраиндикације

Приликом примене производа важно је пратити правила која су наведена у инструкцијама, онда се супстанца може прерадити чак и на бебе до 1 године. Међутим, лек има бројне контраиндикације. У неким случајевима, његова употреба ће морати бити напуштена:

  • Деца млађа од 6 година (капљице и прскање носних 0.05%);
  • атрофични ринитис;
  • глауком затвореног угла;
  • преосјетљивост на компоненте лекова.

Препоручљиво је да се придржавате препоручених концентрација лека, намењених различитим категоријама узраста.

Уз опрез треба поставити приликом употребе инхибитора МАО и других лијекова који промовишу крвни притисак, а такође и до 10 дана након повлачења ових лијекова; са повећаним интраокуларним притиском; током трудноће и лактације; са тешким облицима кардиоваскуларних болести (артеријска хипертензија, ангина пекторис); са тиротоксикозом и дијабетес мелитусом.

Употреба у трудноћи и лактацији

Када се користи током трудноће или дојења, препоручена доза не сме бити прекорачена. Лек треба користити само након темељите процене односа ризика и користи за мајку и фетус.

Дозирање и начин примене

Упутства за употребу указују да су капи Називин намењени интраназалној употреби.

За децу млађој од 1 године прописани су падови од 0,01%.

  1. Новорођенчад (деца до 4 недеље) примењују се 1 капус у свакој ноздрви 2-3 пута дневно.
  2. Деца узраста од 1 месеца до 1 године прописују 1-2 капи у свакој ноздрви 2-3 пута дневно.
  3. Деца узраста од 1 до 6 година треба прописати капи од 0,025% 1-2 капи у свакој ноздрви 2-3 пута дневно.
  4. За одрасле и дјецу преко 6 година требају се прописати падови од 0,05% 1-2 капи у свакој ноздрви 2-3 пута дневно.

Да би се обезбедила тачност дозирања, бочица од капљице 0,01% има завршену пипету са бројем капљица. Ако је прописано 1 кап, пипета треба напунити раствором ознаке 1.

Ефикасност следеће процедуре је такође доказана: у зависности од старости од 1-2 капи 0.01% раствор се примјењује на вату и назални пролази се бришу.

Називин треба користити у року од 3-5 дана. Дозе изнад оних које се препоручују прописују се према лекарском нахођењу.

Нежељени ефекти

Нежељени ефекти приликом примене Називина се јављају ретко. Могућа сагоревање, сува носна слузокожа и кијање. Ретко се јавља реактивна хиперемија - озбиљна загушења назалне линије када је ефекат лека ослабљен.

Прекомерна доза

Преосетје оксиметазолина се јавља када велика количина супстанце улази у дигестивни тракт и крвоток. Ово се може десити када мали деца имају приступ капљицама и случајно их пију. Родитељима се савјетује да држе лекове ван домашаја дјетета.

Када се локална примена капи према упутствима, прекомерна доза искључује. Али у исто време постоји ризик када користите лекове са високом концентрацијом активног састојка за лечење малишане деце.

Манифестације озбиљне превелике дозе:

  • повећање температуре на субфебрилни;
  • повреда дисања због едема;
  • менталне и неуронске поремећаје;
  • повећан крвни притисак;
  • аритмија, тешкоћа дисања;
  • сужење ученика;
  • поспаност и смањена активност.

Када животна опасна количина супстанце улази у крв, дође до наглог пада телесне температуре, респираторне депресије и смањења фреквенције срчаних контракција. Ово може довести до заустављања дисања и развоја коми.

Третман: узимање активног угља и прање бубрежног стомака.

Посебна упутства

Избјегавајте дуготрајну употребу и предозирање лијека, посебно код дјеце.

Након дуготрајне употребе лекова који садрже оксиметазолин, у дозама које прелазе препоручене, немогуће је искључити укупни ефекат на кардиоваскуларни систем и централни нервни систем; у овим случајевима, способност вожње возила или опреме може се смањити.

Интеракције лекова

Код истовремене употребе Називин са блокаторима МАО или трицикличним антидепресивима, дошло је до повећања крвног притиска.

Истовремена примјена других вазоконстриктивних лијекова повећава ризик од нежељених ефеката.

Коментари

Подигли смо неке повратне информације од родитеља који су користили именин за децу:

  1. Настиа. Када је дете имало млазни нос, одмах сам почео да оперем нос с физиолошким раствором. Али дозвољавао је само брзо уклањање слузи, али да би се носио са назном загушењем, било је могуће само именин. Лијек сам користио само 3 дана и тако непријатан симптом као нестанак носа.
  2. Светлана. Моје бебе су третиране са именином око 5 година. Они су мали, тако да се често болесни, а те капи брзо враћају њихово носно дисање. Они не узрокују иритацију слузнице и запаљења, као и неки други лекови. Пипета је увек на бочици - погодна је, не морате га потражити, кувати, негдје чистити, тако да дјеца неће играти с њим.
  3. Вера. Насивинова деца савршено се суочавају са длакавим носем у мом унуку. Има 5 година, али путовање у башту у хладној сезони се увек завршава чињеницом да је болестан. Пробао сам пуно капи: Пиносол, Отривин, али нисмо могли имати такав ефекат као из именаин. Довољно је да гутамо 3-4 дана дјечији нос, док се хладноћа одмах одмара

Аналоги

Сваки лек има аналоге који имају исти активни састојак:

  1. Нокивин - састав садржи уље еукалиптуса, које се користи за све манифестације прехладе, за жене током трудноће - са опрезом;
  2. Нозакар беба - састав укључује хидратантна средства. За све облике обичне хладне дјеце од једне до три године се не препоручују, жене током трудноће - са опрезом;
  3. Насол је лек са сличним особинама, као што је именин. Једина разлика: произведена је само као спреј и за дјецу од једне до шест година, а жене се не могу примијенити од хладноће током трудноће;
  4. Оперил - излази као капљица и спреј. Примјењују се на дјецу од двије године и више, уколико дође до прехладе. Овај лек се примењује код жена током трудноће према упутствима.

Пре употребе аналогних средстава, консултујте свог лекара.

Услови складиштења и рок трајања

Држите лек на температури до +25 степени. Држите се даље од дјеце.

Називин Сенситив дечији

Опис је тренутно укључен 18.04.2016

  • Латинско име: Насивин Санситиве
  • АТКС код: Р01АА05
  • Активни састојак: Оксиметазолин (Оксиметазолин)
  • Произвођач: Урсапхарм Арзнеимиттел ГмбХ (Немачка), фармацеут (Француска)

Састав

  • У 1 мл агенса Називин Сенситив у облику капљица за децу садржи 100 μг оксиметазолин хидрохлорид. Додатне супстанце: монохидрат лимунске киселине, глицерол 85%, вода, натријум цитрат дихидрат.
  • У 1 мл агенса Називин Сенситив у облику прскања за децу садржи 250 μг оксиметазолин хидрохлорида. Једна доза укључује 11.25 μг оксиметазолин хидрохлорид. Додатне супстанце: монохидрат лимунске киселине, глицерол 85%, вода, натријум цитрат дихидрат.

Облик издавања

  • Капи у носу 0.01% - бистро раствор бледо жуте боје, 5 мл раствора у полиетиленској бочици са диспензером, једну бочицу у кутији од папира.
  • Спраи носа представљају бистар раствор бледо жуте боје, 10 мл раствора (укључујући 220 доза) у пластичној фиоли са дозатора боци у једној кутији папира.

Напомена: у бројним описима и референцама ових лекова на Интернету, можете пронаћи таква имена као "Називин за децу","Називин Баби","Називин за бебе","Називин за децу до годину дана". Званично нема дроге са таквим именима. Под именом пада оба описана облика лека: спреј за децу, 1-6 година и капи који се користе код деце испод једне године. И остала наведена имена, укључујући "Називин за бебе","Називин за децу до годину дана", Одговара само леку у облику капљица.

Фармаколошка акција

Антиконгестивна, алфа-адреномиметична акција.

Фармакодинамика и фармакокинетика

Фармакодинамика

Локални вазоконстриктор. Ако се упали у упалне слузнице у носу, значајно смањује отицање и запремину пражњења из носа. Нормализује носно дисање. Смањење едема носне слузокожице помаже у обнављању вентилације параназалних синуса и средњих ушију, што смањује вјероватноћу заразних компликација (синуситис, максиларни синуситис, отитис медиа). Са локалном интраназалном применом у терапеутским концентрацијама не узрокује се хиперемија и иритација слузокоже.

Са интраназалном локалном употребом оксиметазолин нема системског деловања.

Фармакокинетика

Активна супстанца почиње дјеловати за 1-2 минута. Трајање лека достиже 12 сати. Време полувремена оксиметазолин са локалном применом у носној шупљини је 34-36 сати. Око 2,1% дозе је евакуисано са урином, 1,1% - са фецесом.

Индикације за употребу

  • болести катаралног карактера или инфекције горњих респираторних тракта виралне природе, праћене издувним носем;
  • цинуситис;
  • ринитис без обзира на етиологију;
  • еустацхите;
  • Користи се пре дијагностичких процедура у носним пролазима ради елиминације едема;
  • отитис медиа.

Контраиндикације

  • глауком затвореног угла;
  • преосјетљивост на компоненте лијека;
  • атрофијски ринитис;
  • старости мање од 1 године (за све облике лијека, осим именин Сенситив у облику капљица);
  • старости мање од 6 година (за лек у облику спреја са дозом од 500 μг / мл).

Неопходно је са опрезом преписати лек са повећаним интраокуларним притиском, артеријска хипертензија, срчана инсуфицијенција или хронична бубрежна инсуфицијенција, ангина, феохромоцитома, изражено атеросклероза, аритмије, хиперплазија простате са знацима задржавања урина, дијабетес мелитус, хипертироидизам, као и они који су примили МАО инхибитори у последње две недеље (и још две недеље након прекида њиховог пријема), Бромокриптин, трициклични антидепресиви.

Нежељени ефекти

  • Локалне реакције: кијавица, назални слузи гори, замагљен вид случајног контакта са очима, сува слузокожа носа, осећај пуноће (реактивнохиперемија) након што је дејство лека нестало. Стална континуирана употреба вазоконстриктора може довести до тога атрофија мукозних мембрананосна шупљина, тахифилаксија, поновљено отицање назалне слузокожеринитис медицинска етиологија).
  • Реакције од циркулаторни систем: повећање крвног притиска, тахикардија, осећај срчаног срца.
  • Реакције од нервна активност: вртоглавица, поремећај сна, главобоља, анксиозност, несаница, раздражљивост.
  • Остале реакције: екантхема, мучнина.

Упутство за децу Називин Сенситив (Метода и дозирање)

Сви описани облици ослобађања лека примењују се интранзално.

Упутства за капљице за дјецу (Називин беба)

Старост примене лека у облику капи дјеца Називин - до годину дана.

Дјеца млађој од 4 недеље се препоручују да узимају 1 капу средстава у свакој ноздрви до три пута дневно. Деца пете седмице живота и завршавају се са дванаестомесечним узрастом, прописују се да убацују 1-2 капи лијека у сваку ноздрву до три пута дневно.

1 капљица припреме овог облика испуштања укључује 2,8 μг оксиметазолин хидрохлорид. Пре употребе бочице, морате преокренути и капћи производ, бацајући назад глава болесног детета.

ефикасности као и следеће апликације доказати: вата примењени Називин Сенситиве 1-2 капи (у зависности од старости пацијента) и утрљајте сваки назалног пролаза изнутра.

У препоручени дози без именовања лекара, лек се може користити до недеље. Уколико се симптоми болести погоршају или ако у року од 3 дана не постоје знаци побољшања, консултујте се са лекаром. У дозама које премашују препоручени лек дозвољено је користити само под надзором лекара који присјећа.

Упутства за употребу дечијег спреја

Један 45 мл спреј се састоји од 11.25 μг оксиметазолин хидрохлорид.

Дозирање прскања од 11.25 μг / доза се користи код дјеце од 1-6 година: прскати 1 доза лијека у сваком носном пролазу до три пута дневно. Лијек се користи 5-7 дана. Могуће је препоручити лек само након неколико дана.

Прекомерна доза

Знаци предозирања: потискивање нервне активности, мучнина, тахикардија, повећање притиска.

Лечење предозирања: симптоматска терапија.

Интеракција

Лек успорава апсорпцију локални анестетици, повећава трајање њиховог деловања.

Када користите Називин Сенситив 2 недеље пре употребе МАО инхибитори и 2 седмице након завршетка њихове употребе, као и на позадини терапије трициклични антидепресиви или други лекови који узрокују пораст крвног притиска, постоји значајно повећање крвног притиска.

Истовремена примјена других вазоконстриктора повећава ризик од нежељених реакција.

Услови продаје

Услови складиштења

Држите се даље од дјеце. Чувати на температурама до 30 ° Ц.

Датум истека

Посебна упутства

Избегавајте контакт са очима.

Препоручује се да се лек користи појединачно како би се избјегло ширење виралне или бактеријске инфекције.

Након продужене употребе лекова од обичне прехладе, укључујући оксиметазолин у великим дозама, немогуће је искључити појаву ефеката на кардиоваскуларну и нервну активност. У овим случајевима, пацијенти треба да буду опрезни када возе возила.

Аналоги

Вицкс активности Синекс, Африн Екстра, Напредна Назол, 4-Веи Назол бебе, Африн, Назол Кидс, Назоспреи, Несопин, оксиметазолинских, Нокспреи, Назол, Фасини, Саноринцхик, фервек.

Деца

Спраи 11.25 μг / доза се користи код деце од 1-6 година, а пада 0,01% - код деце млађих од 1 године.

За новорођенчад

Спраи 11.25 μг / доза је контраиндикована за употребу код деце млађе од 1 године.

Баби Називин током трудноће и дојења

Дозвољено је да се примени у присуству строгих индикација. Када трудноћа и дојење не смију прелазити препоручену дозу.

Коментари

Прегледи за децу Називин Сенситив сведочи о високој ефикасности лека у лечењу обичне прехладе. Лијек помаже за неколико минута да се поврати пролазност назалних пролаза. Прегледи скоро не извештавају о честој појави нежељених ефеката.

Цена за децу Називин Сенситив, где купити

У Русији, цена лекова у облику капљица 0.01% је 155-195 рубаља, а спреј 11.25 μг / доза 180-205 рубаља.

У Украјини, просјечна цијена пада 0,01% за дјецу приближава 57 гривна, цијена распршених распона од 50-80 гривна.

Образовање: Дипломирао је на Витебскском државном медицинском универзитету са дипломом из области хирургије. На универзитету је предводио Савјет Студентског научног друштва. Даља обука у 2010. години - у специјалности "Онкологија" и 2011. - у специјалности "Мамологија, визуелне форме онкологије".

Радно искуство: Рад у општем здравственом мрежи 3, хирург (Витебска хитна болница, Лиозно ЦРХ) и скраћеним радним временом округ онколог и трауматологију. Радити као представник фармације годину дана у компанији "Рубицон".

Представљен је 3 предлога рационализације на тему "Оптимизација антибиотске терапије и зависно од састава микрофлора", 2 дела су освојиле награде на републичком такмичењу - преглед студентских научних радова (категорија 1 и 3).

Насивинске капи носача: упутство за употребу деце

Данас, апотеке су једноставно пренатрпане различитим једињењима која помажу да се носи са назном загушњом код деце. Али није лако одабрати, јер је неопходно исцртати капљице узимајући у обзир индивидуалне карактеристике организма детета и ток болести. Најбоља опција за данас је Називин, чије особине ћемо размотрити у овом чланку, док су инструкције за употребу за дјецу обавезне да родитељи студирају.

Која је цена дечијих капи, можете научити из овог чланка.

Ефекат

Као део лека, постоји оксиметазолин. Због тога, Називин има вазоконстриктивни ефекат. Зато користите лек локално, могуће је смањити запаљен процес назалне слузокоже, уклањајући оток и испуст из носне шупљине. Ако се прате упутства и дозирања, може се обновити дисање дискова.

Враћање аерације параназалних синуса помаже у елиминацији едема, као и на спречавању развоја бактеријских компликација. Најопаснији су синуситис, синуситис и отитис медиа.

Ако користите лек локално у дозама од ових инструкција, слузница није иритира, и нема црвенило на њу. Поред тога, Називин нема системски утицај. Позитивни ефекат се примећује након неколико минута. Ефекат ће трајати 12 сати.

Потребна дозирања и правила коришћења

Употреба Називин је потребна само локално у носу. Због јединственог састава и безбедног дејства, лек је прописан не само за одрасле, већ и за децу.

За бебе до 1 године

За пацијенте до 4 недеље старости, лек треба применити 1 кап у сваком прозору 3 пута дневно. Када се мрвице од 5 недеља до годину дана, онда можете капати 1-2 капи у свакој носници 3 пута дневно.

Од године

Ако је дете већ окренуо годину, онда користите Називин у количини 1-2 капи 3 пута дневно.

На слици - Н азивин Сенситив:

Колико дана капи

Увијек се поставља питање колико дана можете да капирате Називин дјетету. Да би се одржала тачна дозација коришћеног медикамента, постепено се појавио дроппер на којем је забележен број капљица. Ако је дијете старости 1 кап, онда лијека треба узети на 1 знак.

Из овог чланка можете сазнати како се кожа јавља код дјеце од 2 године.

Који ефективни лек за обично хладно код куће се најчешће користи. могу се наћи овде: хттп://пролор.ру/н/лецхение-н/еффективное-средство-от-насморка.хтмл

Неопходно је третман са називом 3ин дана. Истовремено, потребно је стриктно пратити дозу која је наведена горе. Не прелазите норму без знања доктора. Ако користите капи дуже од наведеног камена, онда добијате зависност и не можете добити позитиван ефекат од Називин.

Видео показује колико дана можете да капирате капи у носу:

Примјена прскања

Овај облик лека може се користити за лијечење обичног прехлада код пацијената чија старост није достигла годину дана. Ако ваша беба још није стара 4 недеље, једна ињекција треба примијенити на сваку ноздрву 2-3 пута дневно. У узрасту од 5 недеља до године, 2 ињекције треба обављати 2-3 пута дневно.

Да бисте купили лек који смањује загушење носа, можете у било којој љекарни и без рецепта. Вреди дијете Називин само 165 рубаља.
165

Коментари

  • Маргарита, 34 године: "Када је дете имало млазни нос, одмах сам почео да оперем нос с физиолошким раствором. Али дозвољавао је само брзо уклањање слузи, али да би се носио са назном загушењем, било је могуће само именин. Лијек сам користио само 3 дана и нестао је један непријатан симптом док је носећи нос. "
  • Елена, 25 лет: "Дуго користим именин за лечење прехладе у ћерки. За све ово време, није постојао никакав нежељени ефекат. Иако је ситуација моје девојке обрнута. Када су узимали дрогу, њен син је имао веома лошу главобољу и осећао се пулсно осећање. "
  • Вероника, 45 година: "Насивинова деца савршено се суочавају са заглављеним носом у мом унуку. Има 5 година, али путовање у башту у хладној сезони се увек завршава чињеницом да је болестан. Пробао сам пуно капи: Пиносол, Отривин, али нисмо могли имати такав ефекат као из именаин. Довољно је да гутамо нос од бебе 3-4 дана, док се хладноћа одмах одмара. "

Поређење са другим лековима

Са назоломом

Насол је назални препарат који има благо вазоконстриктивно дејство. Произведено је посебно за лечење прехладе код малих пацијената. Са таквим третманом могуће је врло брзо елиминисати обичну прехладу, чији узрок су алергије, прехладе или вируси. У случају да дијете има душевни нос, нациста не помаже, онда можете пробати овај лек.

Ако говоримо о Називин, она такође има ефекат вазоконстриктора, али и активно бори оток носне слузнице, омогућавајући једноставност дисање. У улози главне компоненте је хидроксиметазолин хидрохлорид. Он уклања отицање слузнице и, за разлику од Назоле, ефикасно уклања акумулиран слуз. Назол или назин дјеца да је боље копати у воду.

Са Виброзиллом

Прво размислите о Виброзиллу. Овај спреј врло ефикасно и брзо излечује назалне загушење. Дозвољено је да га користи за било коју прехладу. Употреба Виброцила може бити у облику капи за новорођенчад и у облику прскања за старију децу. Да би се отклонила прехлада деце, овај лек се сматра најоптималнијим. Немојте га користити дјеци која имају тенденцију на алергије. Одговорите на питање да ли је боље вибрирати виброцил или називин за дјецу тек након покушаја оба метода.

Називин утиче веома брзо и снажно, снажно делује на деликатну мукозну мембрану носа. Ако бирате између ова два лекова, пратите дијете.

Са Отривином

Називин, за разлику од Отривина, у свом саставу има мањи проценат главне компоненте. Из тог разлога, Називин има сигуран утјецај на дјецу, али то на било који начин не утиче на његову ефикасност.

Шта урадити ако средство не помаже

Као што је већ наведено, трајање терапије које представља лек не сме бити веће од 5 дана. Ако током овог периода олакшање није дошло, онда је вредно видети доктора. Након прегледа детета, он ће моћи да извуче закључак о томе да ли је даље могуће користити именин или именовати још један лек. У овом случају доносити независне одлуке није неопходно, иначе можете повредити бебу.

Који је најефикаснији лек за уобичајену прехладу за дјецу, је назначен у овом чланку.

Из овог чланка можете сазнати шта узрокује загушење носорога код деце без прехладе.

Како је третман носне загушења у деце народним лековима, могу се наћи овде из чланка: хттп://пролор.ру/г/лецхение/народние-средства-от-залозхенности-носа-у-детеј.хтмл

Шта ће се догодити ако је дете напило препоруцима за одрасле

Адулт Називин примењује за лечење прехладе се не препоручује деци, добро, ако постоји таква ситуација, треба разблажити пре примене капи пречишћене воде у односу 1: 1.

Јефтини аналоги

Аналоги - ово је одличан начин да уштедите новац и истовремено добијете жељени резултат. Најјефтинији аналоги именина укључују:

  1. Несопин - 84 руб.
  2. Ксилен - 28 рубаља.
  3. Рхиностоп - 17 рубаља.
  4. Ринонорм - 89 руб.
  5. Форнос - 120 руб.
  6. Назол - 140 рублеј.
  7. Фазин - 102 руб.

Називин је лек за брзо елиминацију прехладе код детета. Ефикасност његове употребе доказана је годинама, а многе мајке су задовољне овим третманом. Ако стриктно пратите упутства и не прекорачите трајање терапије, цео процес лечења ће проћи брзо и нежељени ефекти ће бити одсутни.

Називин за децу

Аналоги

  • Африн;
  • Викс Ацтиве;
  • Насол;
  • Насосфера;
  • Несопин;
  • Кнокпреи;
  • Окифрин;
  • Сиаллор Рено;
  • Фазин.

Просечна цена на мрежи *, 170 р. (0.01% в / в 5 мл)

Где купити:

Упутства за употребу

Називин за децу је немачки лек за АРИ третман. Доступан у облику капљица. Производ има благо дејство и погодан је за лечење деце од рођења.

Индикације

Лек је намењен за лечење акутних респираторних обољења са млаким носем код деце.

Главне индикације за његову употребу:

  • вазомотор и алергијски ринитис;
  • запаљење параназалних синуса са средњим отитисом и еустахитисом (за обнављање дренаже);
  • припрема за испитивање назалних пролаза (за елиминацију едема).

Дозирање и администрација

Називин је сахрањен у назалним пролазима. Да бисте третирали бебе, можете да користите други метод: примените решење на вату и нанесите ноздрве.

Дјеца до 1 године се прописују лијеком концентрације од 0,01%. За тачност дозирања на бочици, постепена је пипета са ознакама броја капљица.

Дозирни режим: код дојенчади млађих од 4 недеље - 1 кап у свакој ноздрви 2-3 пута дневно, затим 1-2 капи.

Дјеца од 1 до 6 година старости су прописана у концентрацији 0,025%. Режим дозирања: 1-2 капи у свакој ноздрви 2-3 пута дневно.

Максимално трајање употребе алата је 3-5 дана. Даљи третман је могућ само на основу савета педијатра и под његовим надзором.

Контраиндикације

Апсолутне контраиндикације за употребу Називин:

  • атрофични ринитис;
  • нетолеранција компоненти лека;
  • глауком затвореног угла.

Уз опрез, лек је прописан за следеће болести:

  • висок интраокуларни притисак;
  • тешке болести срца и крвних судова (хипертензија, ангина пекторис);
  • дијабетес мелитус;
  • тиротоксикоза.

Трудноћа и лактемија

Ако је жена трудна или доје, она не смије прекорачити препоручену дозу. Користите лек само уз дозволу доктора - ако одлучи да ће користи за мајку премашити ризик од компликација за фетуса и бебу.

Прекомерна доза

Када је предоминантан код предоминате, симптоми као што су:

  • мучнина са повраћањем;
  • цијаноза коже;
  • сужење ученика;
  • повећање температуре и притиска;
  • аритмија;
  • колапс;
  • угњетавање срчане активности;
  • плућни едем;
  • респираторни поремећај.

Постоје и менталне поремећаји и ЦНС депресија, што је праћено заспаност, нижа телесна температура и притисак, брадикардија, заустављање дисања, чак и кома.

Ако је предозирање узроковано уношењем лека, неопходно је испирање погођене особе са стомаку и дати активни угаљ.

Нежељени ефекти

Нежељени ефекти приликом примене Називина се јављају ретко. Могућа сагоревање, сува носна слузокожа и кијање. Ретко се јавља реактивна хиперемија - озбиљна загушења назалне линије када је ефекат лека ослабљен.

Састав

Садржај флашице је скоро прозирна текућина, безбојна или жућкаста. Активна супстанца у препарату је оксиметазолин у концентрацији од 0,01% (одговара 0,1 мг у смислу чисте материје) или 0,025% (0,25 мг).

  • раствор бензалконијум хлорида 50%;
  • дихидрат едетат дихидрат;
  • натријум дихидроген фосфат дихидрат;
  • натријум хидрогенфосфат дихидрат;
  • раствор натријум хидроксида;
  • вода за ињекције.

Фармакологија и фармакокинетика

Називин припада групи алфа-адреномиметика. Лек има вазоконстриктивни ефекат. Примјењује се локално на упаљену носну слузницу, због чега се њен едем смањује. Такође, запремина пражњења из носа се смањује, па почиње да дише.

Како пролази мукозна мембрана под утицајем Називина, обновљена је зрачење параназалних синуса и средњих ушних шупљина.

Ово елиминише ризик од бактеријских компликација - синуситис, отитис медиа, максиларни синуситис.

Када се узме у обзир режим дозирања, лек не иритише слузницу и не изазива хиперемију. Акција лекова почиње неколико минута након наношења. Ефекат траје до 12 сати.

Интеракција са другим лековима

Насивинске капи се не смеју користити истовремено са инхибиторима МАО и трицикличним антидепресивима. Такве комбинације изазивају повећање притиска.

Треба пажљиво користити када комбинујете називин са другим вазоконстрикторима.

У таквим случајевима повећава се ризик од нежељених ефеката.

Датум истека

Услови складиштења

Држите лек на температури до +25 степени. Држите се даље од дјеце.

Услови за одлазак из апотека

Лекарски рецепт није потребан.

Коментари

(Оставите повратне информације у коментарима)

[су_куоте ците = "Инга, Ужно-Сахалинск"] Од 11 месеци користимо дечији назив. Неколико минута након инстилације удара малим млазом. Бочица лекова је врло згодна - испада да се брзо капље. Ово је важно - моје дијете је немирно. У последње време, сам сам почео да га третира именин. У почетку сам помислио да би за одрасле особе имао слаб ефекат, али није било могућности да одлазе у апотеку, а капи су већ били у кабинету за кућну медицину. Испоставило се да сам погрешио. Помогао ми је и дечији именин - он је скинуо опуштеност и олакшао бол у носу. [/ су_куоте]

[су_куоте ците = "Света, Чељабинск"] Моје бебе су третиране са именином око 5 година. Они су мали, тако да се често болесни, а те капи брзо враћају њихово носно дисање. Они не узрокују иритацију слузнице и запаљења, као и неки други лекови. Пипета је увек на бочици - погодна је, не морате га потражити, кувати, негдје чистити, тако да дјеца неће играти с њим. [/ су_куоте]

* - Просјечна вриједност међу неколико продаваца у вријеме праћења није јавна понуда

Оставите повратне информације о леку Откажи одговор

Популарно:

Конзултација доктора је бесплатна.

Без прљавог трика. Само оставите своје питање у коментарима и специјалиста ће одговорити на то.

Комплетна листа (више од 150 комада) са ценама се редовно ажурира.

Идентификујте гљивицу по фотографији

Када одлазити код доктора? Предлажемо да сазнате како глисте на ноктију гледају у различите фазе.

Могу ли да излечим 1 дан? Врсте како се избегавати инфекција, путеви преноса, лекови.

Могу ли да излечим 1 дан? Врсте како се избегавати инфекција, путеви преноса, лекови.

Како уклонити брадавице?

Брадавице код деце, папилома и кондилома код одраслих, шта је опасно да их уклоните код куће?

Дрога код жена

Поремећај или вагинална кандидоза није позната свакој другој жени.

Дерматитис: фотографија и опис

Могуће је да мрље на кожи уопште није гљива. Успоредите фотографију да бисте се уверили.

Ако постоји карактеристичан осип, онда треба да се обратите лекару, или бар апотекама.

Кандидиаза код мушкараца

Представници снажне половине човечанства из неког разлога верују да је дршек прерогатив жена, али није.

Од третирања гљивице

Списак лекова за различите врсте гљивица. Масти, креме, лакови, супозиторије, таблете - упоређивање, прегледи, трошкови.

Тест за докторе

Проверите своје знање о дерматологији, ако сте стручњак или студент.

"Називин Детски" за бебе

Узројени нос може изазвати различити фактори, међу којима се најчешће сматрају вирусне инфекције, алергијске реакције или инфекције бактеријама. Такви фактори често утичу на дјецу, па чак и мајке беба суочавају се са потребом лијечења ринитиса.

Деца до годину дана ринитис спречава да једу и спавају, због чега се за лијекове за елиминацију често изаберу. Најпопуларнији су вазоконстриктивни лекови, од којих је један Називин. Да ли је могуће користити у лечењу новорођенчета, како такав лек функционише и у којој дози се даје дојенчадима у ринитису?

Облик издавања и састава

Називин се производи у течном облику и практично је транспарентно решење. Има жућкаст нијансе или нема боје. Главна компонента лека је хидроксиметазолин хидрохлорид. У зависности од његове концентрације и паковања, постоје варијанте назива:

  • 0.01% капљице у носу (садржи 100 μг активног једињења у 1 милилитру).
  • Капи у носу са концентрацијом од 0,025%.
  • Насилне капи садрже 0,05% активног састојка.
  • 0.05% назални спреј.

Лек у облику капљица налази се у стакленим флашама, које имају посебну капалицу. Запремина лека са најнижим дозама (0,01%) је 5 мл, а бочице са 0,025% и 0,05% медикаментом садрже 10 мл раствора. Спраи се пакује у пластичне боце опремљене прскањем. У једној боци постоји 10 мл раствора.

Поред именаин у апотекама, такође можете наћи лек који се зове Називин Сенситив, ослобађају се у капима (0,01%) и спреј у две дозе. Он је, такође, као есенцијални састојак, оксиметазолинских, али помаже у свом саставу је другачија. Ако у нормалном Називин као капи видимо бензалконијум хлорид, натријум хидроксид, натријум фосфат, пречишћену воду, натријум дихидроген-фосфат и динатријум едетат, поред оксиметазолинских Сенситиве капи и воде је глицерол, лимунска киселина и натријум цитрат.

Дјечији назив у капљицама и спреј за бебе до 1 године и више: упутство за употребу и аналоги

Дечији ринитис је стање које узрокује много непријатности за бебу и родитеље. Млетица не спава добро, губи апетит. Ако не можете да се носите са ноктом, болест ће утицати на грло, појавит ће се кашаљ. Тумачни нос прети медијима отитиса.

Савремена медицина нуди велики избор лекова за обичну прехладу. Међутим, како би пронашли праву лекову, морамо схватити да ли је погодна за дијете, иу којем је добу препоручљиво је примијенити. Једно од најуспешнијих средстава је Називин.

Састав медицинског производа и облик ослобађања

Дечје имеин долази на тржиште у облику капљица и прскања. Ефекат лека је последица деловања оксиметазолин хидрохлорида. Помоћне супстанце су представљене бензалконијум хлоридом, натријум дихидроген фосфат дихидратом, етилендиаминететраоцетном киселином, натријум хидроксидом. Састав овог лекова укључује и воду.

Прскање карактерише већа концентрација активне супстанце. У погледу 1 мл у спреју садржи 2,5 пута више него у капљицама.

Принцип деловања дроге

Имеин има вазоконстриктивни и анти-едематозни ефекат. Препоручује се за лечење ринитиса код деце, примењује се чак и до 1 године. Лијек се даје бебама у зависности од њиховог узраста и концентрације активне супстанце.

Максимални ефекат употребе лека долази за 15 минута. Трајање дејства капи достиже 8 сати, што им омогућава да се користе како би се обезбедио нормалан ноћни сан. Прскање има ефекат у трајању од 10 сати, што се постиже тачношћу дозирања и равномерне покривености носне слузокоже.

Употреба овог лијека штити од инфекције горњих дисајних путева. Засићеност ваздуха средњег уха смањује вероватноћу отитиса. Средство не иритише и не изазива црвенило слузокоже, нема системски ефекат. Пошто се лек издаје без лекарског рецепта, родитељи су одговорни за тачну пријаву.

Индикације за употребу назива

Васоконстрикторске и анти-едематозне акције узрокују назнаке именовања именима на дјецу. Препоручује се за лечење:

  • инфламаторне болести носне шупљине изазване инфекцијом;
  • алергијски ринитис праћен едемом мукозе;
  • вазомоторски ринитис, што је реакција тела на рефлексне стимулусе, као што су оштро мирисне супстанце, хладни ваздух, цветање биљака, прашина;
  • синузитис, синуситис, еустахитиитис, медитин отитиса, у којима је важно утврдити потпуно одвод параназалних синуса;
  • припрема за хируршки третман.

Контраиндикације за пријем

Приликом примене производа важно је пратити правила која су наведена у инструкцијама, онда се супстанца може прерадити чак и на бебе до 1 године. Међутим, лек има бројне контраиндикације. У неким случајевима, његова употреба ће морати бити напуштена:

  • ако дете има алергијску реакцију на било коју од компоненти лека;
  • са атрофичним ринитисом - упалним процесом носне слузнице, праћен деградацијом слузнице и умирањем нервних завршетка у њему;
  • са глаукомом који затвара угао, повећан очни притисак;
Због присутности одређених контраиндикација, назалне капи могу се користити само на основу савјета лекара
  • са дијабетес мелитусом;
  • са тиротоксикозом;
  • у случају тешких кардиолошких и васкуларних патологија;
  • ако постојећа дрога не одговара доби детета.

Такође би требало осигурати да употреба назива код деце није комбинована са употребом лекова који повлаче крвни притисак, МАО инхибитора - антидепресива, који спречавају подијељеност моноаминске оксидазе. Пре употребе, препоручљиво је консултовати педијатра.

Упутство за употребу: дозирање и правила употребе

Називин је доступан у обе капљице и спрејеви, има различите концентрације активног састојка. Дозирање зависи од облика ослобађања и садржаја оксиметазолина. Употреба лека у повишеним дозама се врши само према лекарском рецепту.

Капи за децу испод 1 године

У многим описима ове дроге на Интернету, пронађено је име Називин Баби. Званично, нема дроге са овим именом. Према концепту "Називин Баби" је лек који се користи за новорођенчад - капи Називин Сенситив са концентрацијом активне супстанце од 0,01%.

Називин за новорођенчад млађе од 1 године користи се према следећој схеми:

  • До 4 недеље, применити 1 капус 2-3 пута дневно. За тачност дозирања, користите дипломирану пипету причвршћену за бочицу лекова.
  • Дјеца старија од мјесец дана, по потреби, повећавају дозе до 2 капи. Одојчад не треба лекове капље нос, али уместо тога може да се обрише ноздрве турунди памук натопљен дроге (препоручују читање: наношење капљице у хладним Сиалор за одојчад).

Капи за децу преко 1 године

Дијете након годину дана и до 6 година прописују лек у концентрацији од 0,025%. Они копају у носу 1-2 капи раствора у свакој носници не чешће 3 пута дневно.

Предшколцима старијим од 6 година, као и одраслима, препоручују се капи са концентрацијом од 0,05%. Убризгавају се 2 капи у сваку ноздрву 3 пута дневно. Препоручује се употреба капи од капсула не више од 3-5 дана, могућност даље употребе је само у сврху лијечника.

Примјена прскања

Врло погодан облик ослобађања је спреј, који се производи са концентрацијом оксиметазолина 0,025 и 0,05%. За бебе није препоручљиво користити средства од 0,025%, они могу третирати дјецу од године до 6 година.

Спраи Називин Сенситив 0,05% погодан за децу преко 6 година. Јединствена дистрибуција лека дуж мукозне мембране назалног пролаза обезбеђује брзи почетак ефекта. Дјеца се прописују 1 ињекцијом 2 до 3 пута дневно.

Да бисте добили резултат, приликом употребе било каквог спреја, потребно је уложити 1 ињекцију у сваку ноздрву, поновите поступак не више од 3 пута дневно. Као и капљице, аеросол се не сме користити више од 5-7 дана, како не би оштетили слузницу.

Нежељени ефекти и симптоми предозирања

Употреба производа је безбедна само ако се строго поштују препоручене дозе. Лијек чак иу облицима Баби или Сенситиве може изазвати негативну реакцију.

Деца која су осетљива на компоненте лекова имају нежељене ефекте када користе дијете Називин. Можда настанак главобоље, поспаност или повећана ексцитабилност повећава крвни притисак. Дуготрајно лечење (дуже од препорученог времена) може довести до ринитиса изазваног лијеком, који ће отоларинголог морати да лечи.

Употреба лека без узимања у обзир контраиндикација, као и превеликог зрачења доведе до појаве осипа, пулсног осјећаја, црвенила слузнице, свраб. Мучнина, кијање су могући. Прекомерно знојење са капима Називин узрокује отицање слузнице, тахикардију, сужење ученика. Велике дозе могу довести до крварења у раду срца, атрофије мукозне мембране, повраћања и менталних поремећаја.

Лек треба користити стриктно у складу са упутствима, с обзиром да је предозирање оптерећено неугодним посљедицама

Као и сваки лек, Називин треба заштитити од деце. Ако је беба случајно пила капљице, то ће довести до истих резултата као и јако предозирање. Може доћи до следећих реакција:

  • сужење ученика;
  • повећана телесна температура;
  • мучнина и повраћање;
  • респираторни поремећај;
  • поремећаји срчане активности (аритмија, тахикардија);
  • повећан крвни притисак;
  • посебно плућни едем је посебно опасан;
  • могућа цијаноза - плава кожа и мукозне мембране;
  • поремећаји циркулације узроковани инсуфицијенцијом функције крвних судова.

Оштећена активност срца, респираторни поремећаји могу довести до кома, па чак и зауставити дисање. Да би избегли опасне посљедице, дете које је пило падне одмах треба позвати хитну помоћ. Пре свега, мрвица ће се испрати, онда ће лекар прописати третман.

Цена Номина и његових аналога

Колико је лек за хладноћу и може ли се заменити? Називин беба у капи се продаје по цени од 120 до 170 рубаља. Цена прскања варира у истом опсегу. Називин Сенситив је нешто скупљи, његов трошак варира од 150 до 170 рубаља. Наведене цене су релевантне за Москву.

У Санкт Петербургу, капи за децу преко шест година могу се купити за 103 рубле и више. Мало више је лек за бебе - цене почињу на 134 рубља. У Новосибирску, цена лекова, зависно од концентрације активне супстанце, износи од 116 до 130 рубаља.

Лек за дијете се производи у Њемачкој. У нашој земљи се производи аналог са истом активном супстанцом - Ксилен. Много је јефтиније: цена у Москви почиње од 25 рубаља. Међутим, овај лек је погодан само за децу преко 6 година и одрасле особе. Такође можете купити и друге лекове са оксиметазолином:

  • Насол;
  • Африн;
  • Кнокпреи;
  • Фазин.

Насивин малој деци после 2 године може бити замењен пољским леком Галазолин. Активни састојак је ксилометазолин хидрохлорид. Цене за лек почињу на 33 рубља.

Називин за децу млађу годину дана: како и колико дана се може капати

Дјечак носеци нос је проблем познат свима мајкама, али је нарочито непријатан када се то деси код дојенчади. Беба има тешкоћа да дише, не спава добро, не може јести, је каприциозна, а обична прехлада претвара у стварно мучење. Насивин је назални пад који може помоћи у ублажавању страдања чак и најмањих пацијената, тако да барем следи упутства за употребу лека. Али да ли је стварно могуће користити такав уређај без страха, у којим случајевима и за који период - све ово је разлог за озбиљан разговор.

Састав и фармаколошка својства

Активна супстанца лека је оксиметазолин. Паметно име, генерално, мало ће рећи особи која нема медицинско образовање. Ипак, свака мама је корисно знати да је то релативно нова генерација васопрессорс (на домаћем тржишту, они су били пре десетак година) и познато је да млађе генерације лекова, боље и сигурније да ради, са доње стране узроци ефеката, итд.

Дакле, ако упоредите Називин са свима нама познат из детињства "нафтизина", која је штетна по слузокоже, чак и одрасле, а камоли новорођенчета, то је отприлике исто као старе "Запорозхетс" и модерне Мерцедес-.

Шта помаже

У складу са упутствима за употребу Називин, деца до 1 године лијека препоручује првенствено олакшавање дисања са блокираним носом - ринитисом, који често прате различите заразне болести, како вирусне тако и бактеријске, као и друге запаљенске процесе који утичу на горњи дисајни тракт.

  • инфекција параназалних синуса (синуситис);
  • синуситис (очистити излив из слузи);
  • поремећаји у регулацији тона у крвним судовима носне конхе (вазомоторски ринитис);
  • тубо-отитис (еустацхиитис);
  • отитис медиа средњег ува;
  • алергијски ринитис.
Поред тога, Називин, као благи и брзодржавни вазоконстриктор, капљује деци како би олакшао дијагнозу и исправну дијагнозу.

Као модерна дрога Називин почиње да делује брзо: после само петнаестак минута након уливања дисање кроз нос бебу много лакше, а ефекат траје од шест до дванаест сати, па ако користите капи за нос у вечерњим сатима, постоји свака могућност да ће ноћ бити тихи.

Могу ли га користити за бебе

Ако је употреба Називин за одрасле и децу од једне године до шест година, генерално, посебан подиже нема приговора, онда о могућности коришћења лека за лечење новорођенчади, упркос присуству посебним дечјих облика и директне резервације са упутствима, жестоке дебате у току међу педијатара.

Ардент противници ове врсте лекова (обично ови доктори су против сваке капи за нос, не само Називин) говоре о агресивне акције, има вазоконстриктором на слузницу, што доводи до цурење из носа постаје хронична, а у односу на лек беба постаје зависан.

Супротно томе, други стручњаци обраћају пажњу на чињеницу да Називин је посебно развијен у неколико дечијих облика, погодан за употребу у сваком узрасту, захваљујући пажљиво одабраној концентрацији активног састојка, гарантујући сигурност и максималну мекоћу уз високу ефикасност.

На жалост, истина је да су обоје у праву. Намера дјеце, заиста, је намијењена да помогне, а не штети. Међутим, као што смо рекли, само ако се правилно користи.

У међувремену, наша прекомерно самопоуздање, немарност и укупна незнање доводи до тога да себе и своју децу повређен, неконтролисано користе банална "капи у нос", купљен у локалној апотеци без упута и рецепта, није заинтересована за колико дана и који су њихови интервали може пасти, а затим почињу да критикују било невино произвођача и квалитета производа, јер да призна своје грешке нису хтели да.

Међутим, оно што је речено уопште не значи да се ринитис у беби може игнорисати. Напротив.

Дозирање и администрација

Дакле, како је већ поменуто, препарат има неколико облика који садрже различите концентрације активне супстанце. Приступ оваквог произвођача олакшава употребу капи, јер је лекару много лакше израчунати дозу коректно, у зависности од старости малих пацијената. С друге стране, родитељи треба посебно бити пажљиви у овом случају, набавши у апотеци тачно онај облик који одговара њиховој беби.

До месец дана

У овом добу, наравно, коришћење било каквих лекова треба урадити с највећом пажњом. Међутим, као што смо већ рекли, носни носач у новорођенчади носи огромну опасност, ако се то догоди, неопходно је помоћи беби да обнови носно дисање.

Једна доза именин (као што је већ поменуто, користи се само "осјетљива" ("беба") - један пад у свакој ноздрви. Број процедура током дана - један (увече), два (ујутру и увече), максимално три, у зависности од стања бебе. Трајање лечења - три до пет, али не више од седам дана.

Међутим, настављају да користе лек се може постићи само ако стварно помаже, или хитна потреба да се обратите лекару и прилагодити третман или да замени лекове у том периоду. Ако се стање бебе побољша, користите капи за превенцију не би требало, у овом случају, краћи терапијски третман, то боље.

Месец до 1 године

У принципу, начин примене и дозу после бебе пуне четири недеље не промени, али у зависности од стања детета и његовог или њеног узраста у месецима, једнократно доза лека (да се користи и даље најслабија концентрација) можете повећати до две капи у свакој носници, а број пријема током дана - до три.

Од 1 до 6 година

У овом добу Користи се већа концентрација капљица (0,025% раствора), појединачна доза и број пријема током дана не би требало да се мења (још увек 1-2 капи 2-3 пута дневно). Закопавање носа није најпријатнији поступак, тако да се вриједи захвалити произвођачу за његову предвиђање.

Предострожности

Називин, као што је већ поменуто, је изузетан лек са низом предности у односу на друге носне капи. Његова може се користити скоро од првог дана живота. Делује већ дуже време, а ефекат се дешава скоро одмах. Уместо повећања дозе са узрастом, довољно је само изабрати праву форму и сипати само најмањи, а мало одрасли нос са само неколико капи.

Немојте погрешити са дозом дозвољава специјална пипета, продају заједно са флашом. Капи не иритирају слузницу и припрему за малима, јер садржи глицерол, додатно штити носну шупљину од сушења и црвенила. Коначно, лек не узрокује зависност.

Али све ове предности "раде" само када посматрају елементарне мере предострожности. Уопштено говорећи, о њима смо већ говорили, али за самоконтролу ћемо поновити:

  1. Користите назалне капљице само ако је то прописао лекар, независно лечење је понекад дозвољено у односу на себе, али никако у односу на бебу неколико месеци.
  2. Уверите се да сте стекли имеин у тој концентрацији, који је погодан за узрасту вашег детета, а не прелази одређена доза доктора - као један, и свакодневно (потоња под каквим околностима не може бити више од три пута дневно).
  3. Ток лијечења идеално је - три дана. У сваком случају, он не би требало да прелази седам дана, у сваком случају, без директних упутстава од лекара, додатно потврдити након што је недеља прошла, а нос је и даље положен. У ствари, таква ситуација може настати ако је лечење болести из неког разлога се испоставило да неефикасна (јер, као што знате, хладно, ако се не лечи, пролази кроз недељу дана, а ако се са њом - после седам дана тако подношљива доза Називин треба бити довољан за цело време болести). Али, чак и ако је лекар препоручује да и даље сахрањивање још једну недељу, можда ћете желети да се консултујете са другим стручњаком, јер, у ствари, то је тај период као максимум наведен од стране произвођача, као и лекара, као и сви људи, они понекад праве грешке.
  4. Престаните са лечењем и консултујте лекара за савет ако лек не помаже, или ако се стање, расположење или изглед вашег детета променило од почетка лечења. Сваки нежељени ефекат, индивидуална нетолеранција и друге непријатне последице лијечења најпре треба примијетити родитељи. И звучни аларм.

Контраиндикације и нежељени ефекти

Упркос проглашен сигурности, одређене контраиндикације за примену Називин постоје и, нажалост, није увек је то због кршења препорука лекара за његово коришћење.

Такве контраиндикације укључују:

  • присуство алергије (индивидуалне нетолеранције) на оксиметазолин, као и друге помоћне особе које су део лека;
  • отказивање бубрега;
  • срчана инсуфицијенција;
  • висок крвни притисак;
  • дијабетес мелитус;
  • метаболички поремећаји;
  • повећање нивоа тироидних хормона (тиротоксикоза);
  • феохромоцитом (хормонално активни тумор);
  • глауком затвореног угла;
  • озона или атрофични ринитис (специфична запаљења носне слузнице хроничне природе, срећом, ретка је код беба);
  • истовремена примена лекова који садрже супстанцу која је способна да инхибира моноамин оксидазе (али углавном се ради о антидепресива, који се користе у алкохолизам, депресије и Паркинсонове болести, тако да је мало вероватно да би неко ће доћи на памет њихова деца).

Нежељени ефекти - то је обично последица превелике дозе или игнорирања знакова који указују на нетолеранцију компоненти лека. Нема потребе да бринете, иако би требало да покаже посебну пажњу, ако беба после усађивања јавља кијање, благи кашаљ или анксиозност која може бити због непријатне сензације у носу, спаљивање или сушење слузокоже.

Међутим, брзо или неправилан рад срца, несаница, мучнина и повраћање, губитак даха, плаве усне и носа, сузхеннние ученика, повишен крвни притисак, необично летаргија или, обрнуто, јак ћудљивост - свакако забрињавајуће симптоме, у случају да хитна потреба да се престане са леком и консултујте лекара.

Још одрасло дете може се жалити на главобољу, поремећај свести, вртоглавицу и друге промене у стању, што указује на то да нешто с њим није у реду.

Али новорођенче у том смислу је потпуно беспомоћна пред претњом, тако да благовремено откривање негативних ефеката од лекова почива искључиво на раменима родитеља. Игнорисање најмањих знакова проблема може довести до веома озбиљних посљедица, чак и до коми. Називин је модеран и ефикасан лек с прилично благим ефектом, који се успешно користи за лечење дечијег хладног времена од раног узраста. Међутим, овај лек није потпуно сигуран. Да би се то не проузрокује штету, неопходно је да се користи искључиво у складу са преписује лек, избегавајући вишак дозе, као и пажљиво пратити и најмање промене у стању бебе.

Ово ће омогућити да на време открију прве знакове нежељених ефеката и спрече појаву стварног проблема. Будите мудри и одговорни родитељи, а ваша деца ће одрастати здрава и срећна!