Спраи анд дропс Рхиностоп: упутство за употребу, рецензије, аналоги

Рхиностоп је вазоконстриктивни лек препоручен за лечење ЕНТ болести код одраслих и деце од две године живота. Популарно је у отоларингологији, попут других носних лекова, заснованих на дејству активне супстанце ксилометазолина.

Има адреномиметички, вазоконстриктивни ефекат на капиларе лоциране у назалој слузокожи, смањујући феномене удубљења, хиперемију. Промовише ефикасно ослобађање носног дисања.

У овом чланку размотрићемо зашто лекари постављају Рхиностоп, укључујући упутства за употребу, аналогије и цене за овај лек у апотекама. РЕАЛ КОМЕНТЕ људи који су већ користили Рхиностоп могу се читати у коментарима.

Састав и облик ослобађања

Лек се производи у следећим дозним облицима:

  • Капљице Рхиностоп. Као и спреј, лек у облику капи за нос се ослобађа у концентрацији од 0,1% и 0,05%. Лек се ставља у посуду са запремином од 10, 15 и 20 мл.
  • Спраи Риностоп. Произведено у два облика - 0,1% и 0,05%, намењено одраслима и дјеци 2-6 година, респективно. Лијек се ставља у пластичне бочице са дозирним капицама у запремини од 10, 15, 20, 30 мл.
  • Таблете Риностоп. Препарат садржи 251 мг парацетамола, 61 мг псеудоефедрин хидрохлорида, 2,5 мг хлорфенамин малеата. Лек се може користити за одрасле и децу од 6 година.

Фармаколошка дејства: лек има локални вазоконстриктивни ефекат, ублажава едем, смањује симптоме прехладе и длачице носу.

Шта помаже Рхиностоп?

Упутство за употребу Рхиностоп предлаже његову употребу за лечење и превенцију следећих болести код ЕНТ:

  • хронични ринитис;
  • обичан алергијски ринитис;
  • АРВИ;
  • синуситис;
  • хронични отитис медиа;
  • Поллиноза;
  • ринитис.

Често Рхиностоп спреј се користи у припреми за дијагностичке процедуре у носним пролазима.

Фармакодинамика и фармакокинетика

Састав медицине Риностоп укључује такве елементе:

  • Активни састојак је парацетамол. Њен главни задатак је смањити телесну температуру, антиинфламаторни ефекат.
  • Активна супстанца је псеудоефедрин. Овај елемент помаже у сужењу крвних судова у носној шупљини, у назалним синусима, смањује количину секрета у носној шупљини;
  • Супстанца хлорфенамин има слаби седативни ефекат, који има за циљ смањење стопе развоја алергијског процеса. И ова супстанца смањује пропустљивост капилара у носне шупљине, смањује прекомерни слузи у носу, елиминише Рхинитис симптоме као што су свраб, кијање, лакримација.

Терапеутски ефекат се развија у року од 10 минута након примене лека и остаје у трајању од око 10 сати. Ксилометазолин се делимично апсорбује са површине слузнице у системску циркулацију.

Упутства за употребу

Према инструкцијама за употребу, Рхиностоп се узима интранасално, односно, у зависности од облика, разблажи или ињектира у носну шупљину.

  • Одрасли и деца од 6 година: 1-2 капи 0,1% раствора или 1 ињекција прскалице 0,1% спреј 2-3 пута дневно у сваком носном пролазу;
  • Дјеца 2-6 година: 1-2 капи од 0,05% раствора или 1 ињекција од распршивача 0.05% спреј 1-2 пута дневно у сваком носном пролазу (максимално - 3 пута дневно).

Максимално трајање континуиране употребе Рхиностоп-а је 3-5 дана. Пре наставка лечења, потребно је да зауставите 5 дана.

Дјеца спраи и капи прописани:

Имајте на уму да Рхиностоп не лечи болест. То је средство за симптоматску терапију. Другим речима, као и сваки други вазоконстриктор, привремено уклања осећај загушења назалне линије.

Пронађио заклетог непријатеља Фунгус нокте! Нокти ће се очистити за 3 дана! Узми га.

Колико брзо нормализује артеријски притисак након 40 година? Рецепт је једноставан, запиши.

Уморан од хемороида? Постоји излаз! Може се излечити код куће за неколико дана, то је неопходно.

Присуство црва каже СМЕЛЛ из уста! Једном дневно пије воду капи.

Контраиндикације

Немојте користити лек у таквим случајевима:

  1. Нетолеранција до ксилометазолина.
  2. Лактација, трудноћа.
  3. Пацијенти млађи од две године.
  4. Артеријска хипертензија.
  5. Различити облици тахикардије.
  6. Декомпензирани дијабетес мелитус.
  7. Системске атеросклеротске лезије.
  8. Хипертироидизам (повећана синтеза тироидних хормона).
  9. Контраиндиковани симултани састанак са антидепресивним средствима трицикличне серије, препарати МАО.

Нежељени ефекти

Независно повећање многострукости или трајања третмана такође води до нежељених ефеката. Оне могу бити локалне и уобичајене.

Локални нежељени ефекти:

  • кијање;
  • повећано формирање слузничких секрета;
  • запаљење и сувоће у носу;
  • црвенило слузокоже;
  • осећај нелагодности.

Уобичајене нежељене реакције:

  • главобоље;
  • мучнина, повраћање;
  • повећање А / Д;
  • повећана срчана фреквенција;
  • смањена визуелна оштрина;
  • несаница или поспаност;
  • депресија.

Овердосе доводи до развоја напада, халуцинација, грознице, језа, сува уста, коже испирање, мидријаза, тахикардија, повишеног крвног притиска и аритмије, хепатотоксичним ефектима, у тежим случајевима - до некрозе пецхени.В случај предозирања потребно је предузети хитне мере за 4 х. Повратите или исперите стомак. У првих 10 сати Н-ацетилцистеин се користи као антидот парацетамола. Ако је потребно, препоручите антиконвулзенте (диазепам ив / ин полако).

Аналоги Риностопа

Структурни аналоги за активну супстанцу:

  • Бриисолин;
  • Халазолин;
  • Гриппостад Рино;
  • Форнос;
  • Др. Тхисс Назолин;
  • Др. Тхеисс Ринотхеисс;
  • Астериск НОЗ;
  • Инфлурин;
  • Ксилен;
  • Ксилобене;
  • Ксилометазолин;
  • Ксилометазолин хидрохлорид;
  • Ксимелин;
  • Ксимелин Ецо;
  • Ксимелин Ецо са ментолом;
  • Носолине;
  • Балзам за балзам;
  • Олинт;
  • Отривин;
  • Рхиномарис;
  • Ринонорм;
  • Рхинорус;
  • Санорин Ксило;
  • Снооп;
  • Суприма НОЗ;
  • Тизин Ксило;
  • Тизин Ксило Био;
  • Фармазолин;
  • Еуказолине Акуа;
  • Еспазолин.

Пажња: примена аналога мора бити договорена са лекарима који долазе.

Просечна цена РИНОСТОП, пада у апотекама (Москва) 35 рубаља. Спраи кошта 100 рубаља.

Услови продаје

Лек се односи на лекове ОТЦ.

Рхиностоп

Упутства за употребу:

Цене у онлине апотекама:

Рхиностоп је вазоконстриктивни лек за локалну примену.

Састав и облик ослобађања

Лијек се ослобађа у облику капи за нос од 0,05% или 0,1%. У 1 мл капи садржи активну компоненту - ксилометазолин хидрохлорид 0,5 мг или 1 мг, респективно.

Фармаколошка дејства Рхиностопа

Алфа-адреномиметик за топикалну примену, деконгентант. Ужима крвне судове носне слузнице, смањује испирање и отицање назалне слузокоже. Олакшава носно дисање и враћа пролазност кроз назалне пролазе.

Према прегледима, Риностоп почиње да дјелује неколико минута након употребе. Ефекат траје десет сати.

Индикације за употребу Рхиностопа

Према упутствима, Риностоп се приказује када:

  • акутни алергијски ринитис;
  • акутне респираторне инфекције, праћене хладном;
  • отитис медиа и синуситис (у комбинацији са другим лековима).

Рхиностоп се такође користи за олакшавање риноскопије.

Начин примене и режим дозирања

Према упутствима, Рхиностоп се примењује интраназално. По правилу, деци старијим од шест година и одраслима су прописане капне капи од 0,1% 1-2 капи по назални пролаз три пута дневно.

Деца од две до шест година су препоручене капи назала 0,05% 1-2 капи у свакој носној пролазу два пута дневно.

Према прегледима, Риностоп се не сме користити више од три пута дневно. Терапија не би требало да траје дуже од седам дана. У случају дуготрајне употребе лека, потребно је да направите паузу од пет дана.

Контраиндикације

Према упутствима, Риностоп је контраиндикована када:

  • тешка атеросклероза;
  • хипертироидизам;
  • артеријска хипертензија;
  • преосјетљивост на активну супстанцу лијека;
  • глауком;
  • тахикардија;
  • хируршке интервенције на менингима;
  • атрофични ринитис;
  • у детињству до две године.

Уз опрез треба поставити Риностоп у складу са упутствима за дијабетес.

Према прегледима, Рхиностоп се не може комбиновати са трицикличним антидепресивима и МАО инхибиторима.

Примена Рхиностопа током трудноће и дојења

У периоду дојења и трудноће, Риностоп је контраиндикована.

Нежељени догађаји

Према прегледима, Риностоп узрокује следеће нежељене ефекте:

  • мршављење, пецкање, сувоћа и иритација носне слузокоже;
  • главобоља;
  • палпитатион;
  • отицање слузнице нозофаринкса;
  • оштећен вид;
  • кијање;
  • несаница;
  • повећан крвни притисак;
  • повраћање.

Према прегледима, са продуженом и честом употребом, Рхиностоп може изазвати депресију, хиперсекретију.

Прекомерна доза

Прекомерно излучивање Рхиностоп-а на прегледима узрокује повећање озбиљности нежељених ефеката. У овом случају неопходно је извршити симптоматски третман.

Услови складиштења

Риностоп се односи на лекове са листе Б. Чувати лек на хладном и сувом месту не дуже од 36 месеци.

Рхиностоп капи се зову. 0.05% 10мл н1

Риностоп 0,1% капљица за нос 10мл боце

Рхиностоп 0,05% капљице назалне 10мл боце

Рхиностоп пада 0,05% 10 мл за децу

Рхиностоп пада 0,1% 10 мл

Рхиностоп назални капи 0,1% 10 мл

Рхиностоп капне капи 0.05% 10 мл

Информације о припреми су генерализоване, обезбеђене у информативне сврхе и не замењују службено упутство. Самотретање је опасно за здравље!

Тежина човечаног мозга је око 2% укупне телесне тежине, али она троши око 20% кисеоника који улазе у крв. Ова чињеница чине људски мозак изузетно подложном оштећењу узрокованом недостатком кисеоника.

Људи који су навикли на редовни доручак, много је мање вероватно да ће доживети гојазност.

74-годишњи становник Аустралије, Џејмс Харисон, постао је давалац крви око 1000 пута. Има ретку крвну групу, чија антитела помажу преживљавању новорођенчади са тешком анемијом. Тако је аустралијски спасио око два милиона деце.

Некада је било да зевање обогаћује тело кисеоником. Међутим, ово мишљење је одбачено. Научници су доказали да зивање, особа хлади мозак и побољшава његове перформансе.

Највиша температура тела забележена је у Виллие Јонес (САД), која је у болницу ушла на температуру од 46,5 ° Ц

Људске кости су четири пута јаче од бетона.

Већина жена може добити више задовољства од размишљања о свом лепом телу у огледалу него од секса. Значи, жене теже хармонији.

Чак и ако срце особе не победи, онда он још увијек може живети дуго времена, што нам је показао норвешки рибар Јан Ревсдал. Његов "мотор" је стао 4 сата након што се рибар изгубио и заспао у снегу.

Поред људи, само једна жива ствар на планети Земљи - пса - пати од простатитиса. То су наши најтраженији пријатељи.

Каријес је најчешћа заразна болест у свету, која чак ни грипу не може да се такмичи.

Падајући се из дупета, вероватније је да ћете вратити врат него пасти са коња. Само не покушавајте да одбаците ову изјаву.

Током живота, просечна особа производи два или више великих пљувачних зуба.

Особа која узима антидепресиве, у већини случајева, опет ће патити од депресије. Ако се особа сама суочила с депресијом, има сваку прилику заувек заборавити на ову државу.

У Великој Британији постоји закон по коме хирург може одбити да изврши операцију пацијенту ако пуши или има прекомерну тежину. Човек мора да одустане од лоших навика, а онда му можда неће бити потребна операција.

Научници са Оксфорд универзитета спровели су низ студија, током којих су закључили да вегетаријанство може бити штетно за људски мозак, јер доводи до смањења његове масе. Према томе, научници препоручују да у потпуности не искључе рибе и месо из своје дијете.

Многи људи знају ситуацију када беба "не излази" од прехладе. Ако је у првој години посете вртићу то нормална реакција тела, онда се појављује.

Рхиностоп за децу: опис и употреба лека

Упутство и дозирање

Упутства за употребу Рхиностоп-а за дјецу се разликују, зависно од дозирања активног састојка и облика ослобађања лека. 0,1% спреј је погодан за дете старије од 6 година и одраслу особу, може се користити до 3-4 пута дневно. Пацијент у седи или стојећој позицији прскати 1 секунду. Упутство за употребу дечијег Риностоп-а у облику аеросола 0,05% омогућава примену лијека не чешће од 3 пута дневно, а трајање прскања се смањује на 30-40 секунди.

Упутства за употребу капи Рхиностоп за дјецу препоручује стављање на склон положај. Припрема у дози од 0,1% се користи до 3 пута дневно за 1-2 капи у сваку ноздрву, док лек који поседују концентрацију активне супстанце 0,05% може се улио не више од 2 пута дневно.

Спреј и капи за децу Риностоп водич препоручује употребу после прелиминарног пречишћавања коришћењем фиразствора или лекове са изотонични раствор морске соли, јер ће то убрзати почетак ефекта и смањити лекове губитака уз мукозне секрета.

Индикације и контраиндикације

Индикације дроге укључују:

  • Рхинитис за прехладе или акутне респираторне инфекције;
  • хронични алергијски ринитис, оштећен након излагања алергену; више информација о алергијском ринитису →
  • акутна или хронична варијација синуситиса, отитиса, синуситиса или фронталитиса;
  • хардверски дијагностички преглед ЕНТ органа за елиминацију едема.

Контраиндикована деца Риностоп и деца млађа од две године, као и његова употреба забрањена су када:

  • атрофични ринитис (сухи ринитис);
  • болести кардиоваскуларног система (хипертензија, тахикардија);
  • глауком;
  • алергије на компоненте лекова.

Могућа нежељена дејства

Ако игноришете контраиндикације или премашите дозвољену дневну дозу лекова, можда ћете доживети нежељене ефекте:

  • сувоћа унутрашње површине назалне конве;
  • спаљивање и иритација слузнице;
  • са константним вишком дневне норме лека, даје супротан ефекат: постоји оштро ширење посуда слузог слоја, који узрокује едем, појачава производњу течности;
  • повреде носног дисања, осећај краткотрајног удисања.

Дозвољени децји аналоги

Постоји велики број Риностопа аналози, који су такође одобрен за лечење деце, али родитељи треба да се сетимо да њихови заменици лекове које педијатар је немогуће, као да на истим лековима и обим утицаја, активне супстанце и њене дозе, састав помоћне компоненте могу да се разликују. Листа сличних лекова укључује:

Рхиностоп за дјецу помаже у отклањању едема и загушења назалне линије, зауставља проток ноктију, што у великој мјери олакшава лијечење болести која је узроковала ринитис. Различити облици ослобађања и дозе лека ће омогућити да одаберу адекватну терапију за децу различитих узраста. Важно је да родитељи запамте да лекар треба да прописује Рхиностоп, јер лек има контраиндикације и нежељене ефекте.

Рхиностоп

Рхиностоп је вазоконстриктивни лек препоручен за лечење ЕНТ болести код одраслих и деце од две године живота.

Популарно је у отоларингологији, попут других носних лекова, заснованих на дејству активне супстанце ксилометазолина. У хладној сезони тешко је избјећи уобичајену прехладу. Да бисте третирали ринитис било које етиологије, неопходно је, јер компликације могу утицати на оближње ЕНТ органе, а затим уместо обичног прехлада морат ћете лијечити отитис, синуситис или фарингитис.

Капљице Рхиностопа помажу у убрзавању процеса зарастања елиминацијом клиничке слике ринитиса током неколико дана континуалне терапије.

Клиничка и фармаколошка група

Васоконстриктор за локалну примену у ЕНТ пракси. Алфа-адреномиметик.

Услови продаје из апотека

Можете купити без лекарског рецепта.

Колико Рхиностоп кошта у апотекама? Просечна цена је на нивоу од 30 рубаља по капи и 80 рубаља за спреј.

Састав и облик ослобађања

Лек се производи у следећим дозним облицима:

  1. Спраи Риностоп. Произведено у два облика - 0,1% и 0,05%, намењено одраслима и дјеци 2-6 година, респективно. Лијек се ставља у пластичне бочице са дозирним капицама у запремини од 10, 15, 20, 30 мл.
  2. Капљице Рхиностоп. Као и спреј, лек у облику капи за нос се ослобађа у концентрацији од 0,1% и 0,05%. Лек се ставља у посуду са запремином од 10, 15 и 20 мл.
  3. Таблете Риностоп. Препарат садржи 251 мг парацетамола, 61 мг псеудоефедрин хидрохлорида, 2,5 мг хлорфенамин малеата. Лек се може користити за одрасле и децу од 6 година.

Фармаколошка акција

Састав капи и спреј укључује ксилометазолин, који показује локалне алфа-адреномиметске особине. Током употребе сваког облика лека елиминишу се капилари у назалним пролазима, едему и изразитој хиперемији. У контексту ове акције нормализује се носно дисање, ефективност се одржава 10 сати.

Таблете и сируп препарати се комбинују са композицијом (аналгизируиусцхим супстанца блокатора Х1-рецептора и симпатхомиметиц). Лек помаже у елиминацији бола и кашља, има антихистаминичка својства, има ефекат бронходилације. Са правилним лековима, могуће је потпуно елиминисати посматрану симптоматологију развијене прехладе.

Парацетамол помаже у смањењу телесне температуре, ублажава упале. Акција псеудоефедрина се заснива на сужењу малих судова у носној шупљини, смањујући експресију ексудативних процеса. Хлорфенамин има умирујуће дејство, смањује симптоме алергијске реакције, јача капиларну мрежу, омогућавајући да се ослободи повећане ексудације, јак свраб, цурење симптома нос. Ефекат употребе лекова траје не више од 4 сата.

Индикације за употребу

Шта помаже? Рхиностоп се прописује као симптоматска терапија у следећим условима и болестима:

  1. Синусити;
  2. Акутни алергијски ринитис;
  3. Акутна респираторна обољења с феноменом ринитиса (ринитис);
  4. Отитис медији (у комбинацији са другим лековима, како би се смањио едем назофарингеалне слузокоже).

Лек се такође користи за припремање пацијента за дијагностичке процедуре у носним пролазима.

Контраиндикације

  • анамнестички подаци о хируршким интервенцијама на менингима;
  • глауком;
  • атрофични ринитис;
  • тахикардија;
  • артеријска хипертензија;
  • тешка атеросклероза;
  • хипертироидизам;
  • истовремена употреба трицикличних антидепресива, инхибитора моноамин оксидазе и 14 дана након њиховог повлачења;
  • деца млађа од 2 године - за решење од 0,05%, до 6 година - за решење од 0,1%;
  • период трудноће и дојења;
  • преосјетљивост на компоненте Рхиностоп.
  • феохромоцитом;
  • дијабетес мелитус;
  • хиперплазија простате;
  • хипертироидизам;
  • болести кардиоваскуларног система (укључујући исхемичну болест срца);
  • период лактације;
  • повећана осетљивост на адреномиметике, праћена несаницом и вртоглавицом.

Предвиђена употреба за трудноћу и дојење

У трудноћи, Рхиностоп је контраиндикована јер изазива спазу малих крвних судова. Ово ствара повећани ризик од гестозе.

Дозирање и начин примене

Као што је наведено у упутствима за употребу, Рхиностоп се примјењује интраназално.

Капи

По правилу, деци старијим од шест година и одраслима су прописане капне капи од 0,1% 1-2 капи по назални пролаз три пута дневно.

Деца од две до шест година су препоручене капи назала 0,05% 1-2 капи у свакој носној пролазу два пута дневно.

Према прегледима, Риностоп се не сме користити више од три пута дневно. Терапија не би требало да траје дуже од седам дана. У случају дуготрајне употребе лека, потребно је да направите паузу од пет дана.

Спраи

Прскање се врши након уклањања заштитног поклопца са прскалице. Распршивач се убризгава у нос и притиском на њу се прскају 1 секунду. Током уношења лека, бочицу треба држати прскалицом.

  1. Насалски спреј 0,1% је прописан за одрасле и децу старије од 6 година за 1 ињекцију од небулизатора у сваки носни пролаз. Обично 3-4 ињекције дневно су довољне; Немојте користити лек више од 3 пута дневно.
  2. Носећи спреј 0.05% је прописан за децу узраста од 2 до 6 година за 1 ињекцију од небулизатора у сваком носном прозору 1-2 пута дневно; Немојте користити лек више од 3 пута дневно.

Немојте користити лек без прекида више од 3-5 дана.

Нежељени ефекат

Са продуженом или честом применом Рхиностопа може се развити: сувоћа и / или надражај слузокоже нозофаринкса, тегаваца, пуцања, хиперсекретије, кихање.

Понекад може доћи до: замагљен вид, повишен крвни притисак, едем назалне мукозе, главобоља, повраћање, несаница, палпитације, депресија (са дужег коришћења при високим дозама).

Прекомерна доза

У случају значајног вишка препоручене терапеутске дозе капљица или спреја, Риностоп развија локалне и системске нежељене реакције. Лечење врши лекар, садржи мјере у циљу смањења тежине симптома превенције (симптоматска терапија).

Посебна упутства

Пре свега, ксилометазолин је прописан за дјецу млађу од 2 године (гел - до 7 година).

Немојте дуго користити, на пример, са хроничним ринитисом. У случајевима прехладе, у случајевима када су коријени у носу, препоручљиво је да се преписују у облику гела.

У случају системских споредних ефеката (главобоља, палпитације, повишен крвни притисак, замућен вид) уздржите се од вожње и других активности потенцијално опасне активности које захтевају високу концентрацију и реакције брзине психомоторни.

Интеракција са другим лековима

Коментари

Нудимо вам да прочитате преглед људи који су користили лек Рхиностоп:

  1. Лилиа. Нормални спреј. Максимално се може користити 10 дана. Са лакоћом руковања, али са протоком носа није посебно.
  2. Нина. Нећу то рећи лошим прскањем, али акваријум ми је помогао много боље током трудноће, добро је што су моји пријатељи саветовали! Ако сте раније знали за то, можете га користити за превенцију, у половини трудноће можда неће бити хладноће!
  3. Таниа. То су прозирне капи за нос и веома јефтини. Преписао ме је локални терапеут када сам боловао од хроничног синуситиса. Капци су врло ефикасни, нос почиње да дише прилично брзо, па чак и у најнеповољнијим случајевима. Једном, током следећег млазног носа, користио сам други лек и добио отицање. Још једном сам пила Риностоп и спасио ме поново. Ја увек саветујем своје познанике и више пута сам се захвалио за ово.

Аналоги

Производ можете заменити другим лековима вазоконстриктора, али тек након консултације са специјалистом.

Аналоги Риностопа су:

  1. Ксилен. Васоконстриктивни лекови који се користе за лечење прехладе. Активна супстанца је ксилометазолин. Лек брзо нормализује носно дисање, ефекат његове употребе траје најмање 10 сати. Препоручује се за акутни ринитис, синузитис, алергијски ринитис и пре риноскопије. Може се користити код деце од рођења у одговарајућој дози и концентрацији ксилометазолина. Не препоручује се током трудноће и дојења.
  2. Отривин. Локални вазоконстриктор, често прописан у отоларингологији. Активни састојак је такође ксилометазолин. Отривин је прописан за лечење инфективног и алергијског ринитиса, синуситиса, еустахитиса. Може се користити од рођења стриктно у складу са индикацијама лекара. Код трудноће и грудног храњења из апликације Отривин боље је одбити.

Пре куповине аналогног, консултујте свог лекара.

Рок трајања и услови складиштења

Рок трајања капи и спреј Риностоп је 3 године од датума производње. Важно је складиштити лек на тамном, сувом месту за децу без присуства на температури ваздуха од + 25 ° Ц.

Риностоп - упутство за употребу, аналоге, мишљења и ослобађање облика (капи за нос, назални спреј или аеросол за 0,05% и 0,1%) лекова за лечење ринитис, синуситис и поленска грозница код одраслих, деце иу трудноћи. Састав

У овом чланку можете прочитати упутства за коришћење лека Рхиностоп. Приказани су посетиоци сајта - потрошачи овог лекова, као и мишљења стручњака о употреби Рхиностоп-а у њиховој пракси. Велики захтев је да активно додају своје повратне информације о леку: лек је помогао или није помогао да се отараси болест, на којој су примећене компликације и нежељени ефекти, који произвођач можда није изјавио у напомени. Аналоги Рхиностоп-а са доступним структурним аналогама. Користи се за лечење прехладе, синузитиса, отитиса и поллинозе код одраслих, деце, као иу току трудноће и лактације. Састав препарата.

Рхиностоп - вазоконстриктивна припрема за локалну примену у ЕНТ-пракси. Ксилометазолин (активни састојак лека Риностоп) припада групи деконгестаната са алфа-адреномиметичком активношћу. Изазива сужавање крвних судова од носне слузнице, чиме се елиминише, едем и хиперемија од носне слузнице, назално враћа пролазности, лакше дисање кроз нос.

Ефекат лека долази за неколико минута након наношења и траје до 10 сати.

Састав

Ксилометазолин хидрохлорид + ексципијенти.

Фармакокинетика

Код локалних примена, лек се практично не апсорбује, па је његова концентрација у плазми у крви веома мала (није одређена савременим аналитичким методама).

Индикације

  • акутна респираторна обољења с феноменом ринитиса (ринитис);
  • акутни алергијски ринитис;
  • Поллиноза (сијена грозница);
  • синузитис (синуситис);
  • отитис медиа (као део комбиноване терапије за смањење едема назофаринкса слузокоже);
  • Припрема пацијента за дијагностичку манипулацију у носним пролазима.

Облици ослобађања

Капљице у носу су 0,05% и 0,1%.

Спрејни носни 0.05% и 0.1% (понекад мистично названи аеросол).

Упутства за употребу и како их користити

Лијек се користи интраназално (у носу). Прскање се врши након уклањања заштитног поклопца са прскалице. Распршивач се убризгава у нос и притиском на његову базу се прскају 1 секунду. Током уношења лека, бочицу треба држати прскалицом.

Насалски спреј 0,1% је прописан за одрасле и децу старије од 6 година за 1 ињекцију од небулизатора у сваки носни пролаз. Обично 3-4 ињекције дневно су довољне; Немојте користити лек више од 3 пута дневно.

Спреј 0.05% се прописује за децу узраста од 2 до 6 година за 1 ињекцију од небулизатора у сваком носном прозору 1-2 пута дневно; Немојте користити лек више од 3 пута дневно.

Немојте користити лек без прекида више од 3-5 дана.

Одрасли и деца преко 6 година - 2-3 капи 0,1% раствора у свакој носници 4 пута дневно (обично), деца млађа од 6 година - 1-2 капи 0,05% раствора у свакој носници 1 или 2 (не више од 3) пута дневно.

Нежељени ефекат

  • иритација и / или сувоћа назофаринкса слузокоже;
  • запаљење и парестезија слузнице мокре мембране носне шупљине;
  • кијање;
  • хиперсекретија слузнице мокре мембране носне шупљине;
  • едем носне слузнице;
  • осећај палпитације;
  • повећан крвни притисак;
  • тахикардија;
  • аритмија;
  • главобоља;
  • несаница;
  • депресија;
  • повраћање;
  • оштећен вид.

Контраиндикације

  • артеријска хипертензија;
  • тахикардија;
  • тешка атеросклероза;
  • глауком;
  • атрофични ринитис;
  • хируршке интервенције на менингима (у анамнези);
  • стање након трансфеноидне хипофизектомије;
  • трудноћа;
  • Деца млађа од 2 године (за лек Рхиностоп 0,05%);
  • Деца млађа од 6 година (за лек Рхиностоп 0,1%);
  • повећана осетљивост на ксилометазолин и друге компоненте лека.

Примена у трудноћи и лактацији

У трудноћи, лек Риностоп је контраиндициран.

Током периода лактације, лек треба давати само ако је предвиђена корист за мајку већа од потенцијалног ризика за дијете. Не прелазите препоручену дозу.

Употреба код деце

Контраиндиковала се употреба лека у детињству до 2 године (за лек Рхиностоп 0,05%), код деце до 6 година (за лек Риностоп 0,1%).

Посебна упутства

Немојте дуго користити лек (више од 7 дана), на пример, са хроничним ринитисом.

Избегавајте контакт са очима (лек делује на вид).

Са продуженом употребом (више од 1 недеље), могуће је наставити симптоме загушења назалне линије.

Мере опреза требало би прописати код пацијената са дијабетесом, хипертиреозом, феохромоцитом, болести кардиоваскуларног система (укључујући исхемијске болести срца), хиперплазије простате, лактацију, пацијенти са преосетљивости на адраиномиметики пратњи несанице и вртоглавице.

Утицај на способност управљања возилом и управљање механизмима

У случају системских споредних ефеката (главобоља, палпитације, повишен крвни притисак, замућен вид) уздржите се од вожње и других активности потенцијално опасне активности које захтевају високу концентрацију и реакције брзине психомоторни.

Интеракције лекова

Немојте користити са терапијом са инхибиторима МАО и трицикличним антидепресивима (укључујући период од 14 дана након њиховог повлачења).

Аналоги лека Риностоп

Структурни аналоги за активну супстанцу:

  • Бриисолин;
  • Халазолин;
  • Гриппостад Рино;
  • Форнос;
  • Др. Тхисс Назолин;
  • Др. Тхеисс Ринотхеисс;
  • Астериск НОЗ;
  • Инфлурин;
  • Ксилен;
  • Ксилобене;
  • Ксилометазолин;
  • Ксилометазолин хидрохлорид;
  • Ксимелин;
  • Ксимелин Ецо;
  • Ксимелин Ецо са ментолом;
  • Носолине;
  • Балзам за балзам;
  • Олинт;
  • Отривин;
  • Рхиномарис;
  • Ринонорм;
  • Рхинорус;
  • Санорин Ксило;
  • Снооп;
  • Суприма НОЗ;
  • Тизин Ксило;
  • Тизин Ксило Био;
  • Фармазолин;
  • Еуказолине Акуа;
  • Еспазолин.

Рхиностоп

Опис је тренутно укључен 08.08.2014

  • Латинско име: Риностоп
  • АТКС код: Р01АА07
  • Активни састојак: Ксилометазолин (ксилометазолин)
  • Произвођач: ОАО "Фармстандард", Россиа

Састав

  • активни састојак ксилометазолин хидрохлорид - 0,50 мг или 1,00 мг;
  • помоћне супстанце: едетат динатријум, натријум хлорид, бензалконијум хлорид, калијум дихидроген фосфат, натријум додекахидрат хидрофосфат, пречишћена вода до 1 мл.
  • активни састојак ксилометазолин хидрохлорид - 0,50 мг или 1,00 мг;
  • помоћне супстанце: бензалконијум хлорид, едетат, мононатријев фосфат, динатријев фосфат, натријум хлорид, пречишћена вода до 1 мл.

Облик издавања

  • носни спреј 0,1% за одрасле и 0,05% за дјецу од 2 до 6 година за 10, 15, 20 или 30 мл у пластичним бочицама у картонској амбалажи;
  • капи за нос Рхиностоп 0,1% за одрасле 0,05% за децу од 2 до 6 година за 10, 15 и 20 мл у бочицама с капалном капом, смештене у картонску амбалажу.

Фармаколошка акција

Лек има локални вазоконстриктивни ефекат, ублажава едем, смањује симптоме хладне и назалне конгестије.

Фармакодинамика и фармакокинетика

Активна супстанца Риностопа ксилометазолин припада групи алфа-адреномиметици са локалном вазоконстриктивном акцијом. Алфа-адреномиметици су лекови који стимулишу алфа-адренергични рецептори, који се налазе у зидовима крвних судова и реагују на адреналин, норепинефрин и друге супстанце са сличним ефектом.

Када се наноси на назалне мукозе лека узрокује сужење уређен њима крвне судове, али тешко апсорбује у крв и нема општу (системско) ацтион на људско тело. То доприноси смањењу крвотока у венама и значајном смањењу потресности течног дела крви кроз зидове посуда. Као резултат тога, отицање слузнице се брзо уклања, обновљено је носно дисање. Количина пражњења из носа такође се смањује. Елиминација едема у носној шупљини такође утиче на стање слушног апарата.

Тако је препарат нема негативан ефекат на слузокожу, укључујући и на њеном Цилијарне епител чишћење носне шупљине од страних тела. Продужена употреба капи или спреја (5 - 7 узастопних дана) може довести до пареза глатким мишићима крвних судова и њиховог дугорочног експанзије пратњи упорним отоком и носне загушења.

Акција лекова почиње неколико минута након наношења на слузницу носу и може трајати неколико сати.

Индикације за употребу Рхиностопа

  • са назалним загушењем и млазним носом на позадини акутна респираторна болест;
  • са хроничним, укључујући алергијски ринитис, праћен загушењем назалне линије на кратким курсевима;
  • акутни и хронични синуситис (синуситис, фронтитис), праћено загушењем назалне линије на кратким курсевима;
  • акутни и хронични отитис за уклањање отока слушне цеви, повезујући средње уво са назофаринксом;
  • приликом извођења дијагностичких студија (на примјер, риноскопија) ЕНТ органе.

Контраиндикације за примену Рхиностопа

Дрога је контраиндикована када:

  • глауком;
  • хронични атрофични (са смањењем волумена слузокоже), излијечени нос;
  • висок крвни притисак;
  • тахикардија;
  • преосјетљивост на компоненте лијека;
  • уз истовремену примену одређених лекова за лечење депресије (МАО инхибитори и трициклични антидепресиви);
  • након операције на менингима;
  • деца до 2 године.

Пажљиво вазоконстриктивно капљице и спреј треба користити када:

Рхиностоп током трудноће

У трудноћи, Рхиностоп је контраиндикована јер изазива спазу малих крвних судова. Ово ствара повећани ризик развоја гестоза.

Нежељени ефекти Рхиностопа

Нежељени ефекти се манифестују углавном у превеликим дозама, дуготрајним (више од 5 узастопних дана) употребе или у присуству контраиндикација за употребу овог лијека. У таквим случајевима најчешће се појављују сувоће у носу, горење, кијање, Понекад је ринитис гори.

Мање терм усе нуспојаве манифестују као оштру ширење крвних судова назалну мукозу, који је праћен отицање слузнице, назално загушења и изобиљу секрета и поремећаја назалне дисање.

Поред тога, уз дуготрајно, непрекидно коришћење капи и спреја, може доћи до промене расположења у облику депресије.

Упутство за Риностоп

0,1% спреј примјењују се на одрасле и дјецу након 6 година. Прскање се прска након уклањања поклопца из флаше. Распршивач се убризгава у један носни пролаз, након чега се притиска на базу и припрема се примењује на секунд. Небулизатор се затим уноси у други носни пролаз и понављају се манипулације. Поновите поступак може бити не више од 3 - 4 пута дневно. Упутство за употребу Рхиностоп-а у облику прскања за дјецу од 2 до 6 година омогућава примјену 0,05% спреја не више од три пута дневно.

0,1% пада у нос Такође примјењују се на одрасле и дјецу након 6 година на 1 - 2 капи у сваком носном пролазу не чешће од три пута дневно. 0.05% дијете Рхиностоп се примјењује 1 до 2 капи у сваком носном пролазу не више него два пута дневно.

Рхиностоп - да ли је могуће превелико давање?

Прекомерно дозирање је могуће, манифестује се у виду повећаних нежељених ефеката. Лечење - отказивање лека.

Интеракција Рхиностоп-а са другим лековима

Рхиностоп се не може узимати истовремено са одређеним лековима намењеним лијечењу депресије - МАО инхибитора и трицикличних антидепресива.

Услови продаје

Лек се односи на лекове ОТЦ.

Услови складиштења

Рхиностоп треба чувати ван домашаја деце на температури од најмање 2 и не преко 25 ° Ц.

Датум истека

Рок употребе лека је 2 године од датума производње.

Аналоги Рхиностопуса

Аналоги су препарати различитих лековитих група које се користе за лечење истих болести. Аналоги Рхиностоп-а су лекови који олакшавају едем носне слузокоже: нафазолин (Напхтхисине, Санорин), Окиметазолине (Називин, Назол, Кнок Спраи), фенилефрин (Назол Баби), тетризолин (Тетрин), трамазолин (Лазолван Рено), диметинден + фенилефрин.

Коментари о Рхиностоп

Коментари о Рхиностоп су углавном позитивни. Лек брзо уклања оток у носној шупљини и значајно смањује испус из носа. Нежељени ефекти се јављају само уз дуготрајну употребу у великим дозама.

Негативни прегледи Рхиностоп-а су ретки и повезани су са превеликим издацима и продуженом употребом.

Цена Риностопа

Цена Риностопа у Москви:

  • Рхиностоп капи за нос 0,1% и 0,05% 10 мл - 21-25 рубла;
  • носни спреј 0,1% И 0,05% 15 мл - 56 - 65 руб.

Таблете Риностоп, фармацеутска Мануфацтуринг Цомпани Босналек (Босна и Херцеговина) нису синоними Риностоп капљице прскају и зато имају различит састав.

Рхиностоп: упутства за употребу

Капљице и спреј Рхиностоп спадају у фармаколошку групу лијекова како би се смањила озбиљност манифестација прехладе. Користе се као лек за симптоматску терапију.

Састав и облик ослобађања

Лек Рхиностоп је доступан у 2 дозне форме - спреј и кап по интраназалним апликацијама. Главна активна компонента лека је клилометизолин хидрохлорид, његов садржај у 1 мл спреј и капи је 0,5 мг (0,05% раствор) и 1 мг (0,1% раствор). Такође, састав препарата укључује помоћне компоненте, које укључују:

  • Натријум фосфат је дисупституисан.
  • Калијум фосфат је моносупституисан.
  • Бензоалконијум хлорид.
  • Натријум хлорид.
  • Динатријумова со етилендиаминететраацетатна киселина.
  • Прочишћена вода.

Спраи и капи Рхиностоп-а су у бочици од 10 мл опремљени капилицом или дозатором са млазницом. Картонски пакет садржи једну бочицу препарата и упутства за употребу.

Фармакодинамика и фармакокинетика

Главни активни састојак лека Риностоп ксилометазолин има стимулативно дејство на алфа-адренергичких рецептора судова, што доводи до сужења. То изазива развој деконгистивного терапијског ефекта, односно смањења тежине отока назалне мукозе, хиперемија (повећана прокрвљеност), чиме враћање дисање кроз нос.

Терапеутски ефекат се развија у року од 10 минута након примене лека и остаје у трајању од око 10 сати. Ксилометазолин се делимично апсорбује са површине слузнице у системску циркулацију.

Индикације за употребу

Спреј и капи Риностоп индикована као средство за симптоматско смањи озбиљност манифестација ринитиса код упале назалне мукозе (ринитис) вирус (респираторне инфекције), бактеријске и алергију (алергијског ринитиса, поллиносис) порекла, параназалних синуса (синузитис), средњег уха (средину отитис медиа). Такође, лек се користи за припрему пацијента пре него што изврши дијагностичке манипулације у носној шупљини и горњим респираторним трактовима.

Контраиндикације за употребу

Употреба лека Рхиностоп је контраиндикована са неколико патолошких и физиолошких стања организма, који укључују:

  • Индивидуална нетолеранција за ксилометазолин или ексципијенте лека.
  • Затворени угао главкома са повећаним интраокуларним притиском.
  • Разређивање, сувоћа назалне слузнице и параназални синуси (атрофични ринитис).
  • Повећана активност штитне жлезде са повећаном продукцијом његових хормона (хипертироидизам).
  • Срчана палпитација (тахикардија).
  • Повишен крвни притисак (артеријска хипертензија).
  • Одлагање холестерола у артеријским посудама различите локализације (атеросклероза).
  • Дјеца старости су до 2 године (за 0,05% раствора) и до 6 година (за 0,1% раствора) године.
  • Постоперативне интервенције на омотима мозга.

Пре наношења капи или распршивача Риностоп, важно је осигурати да нема контраиндикација.

Дозирање и администрација

Лек Рхиностоп је намењен интраназалној употреби. Капљице су сахрањене у носу помоћу капалице, а спреј се убризгава на рачун посебне млазнице. За одрасле и децу старију од 6 година примењено 0.1% раствор 1 кап или ињекцију 2-3 пута дневно за децу узраста од 2 до 6 година старости - 0,05% раствор 1-2 пута дневно. Максимална дневна доза је 3 администрације дневно. Не препоручује се употреба лека више од 3-5 дана без прекида.

Нежељени ефекти

У супротности са применом препарата Риностоп, могу се развити локалне и системске негативне реакције. Локални нежељени ефекти укључују сувоћу назалне слузокоже, запаљење, мршављење у њему, повећану секрецију слузи. Системски нежељени ефекти укључују повећан крвни притисак, повећану брзину срца, главобољу, повраћање, поремећај спавања, депресију (продужено смањење расположења). Уз развој нежељених реакција, лек треба прекинути и консултовати лекара.

Посебна упутства

Пре него што почнете да користите спреј или капи Рхиностоп-а, пажљиво прочитајте упутства за лек. Доктор одређује могућност коришћења лека за труднице и жене које доје индивидуално. Употреба лекова из других фармаколошких група је основа за консултацију са лекаром, с обзиром да активни састојак капи или спреј Рхиностоп може интераговати с њима. Лек не утиче на функционално стање церебралног кортекса, способност концентрирања и брзину психомоторних реакција. У апотекарској мрежи, капи и спреј Риностоп се издају без рецепта. Ако имате сумње или питања о њиховој употреби, обратите се свом лекару.

Прекомерна доза

У случају значајног вишка препоручене терапеутске дозе капљица или спреја, Риностоп развија локалне и системске нежељене реакције. Лечење врши лекар, садржи мјере у циљу смањења тежине симптома превенције (симптоматска терапија).

Аналоги капљица и спреј Риностоп

Структура и исти терапеутски ефекат за капи или спреј се Риностоп Галазолин препарати Бризолин, Ринорус, Ринонорм, Инфлиурен, ксилитол.

Услови складиштења

Рок трајања капи и спреј Риностоп је 3 године од датума производње. Важно је складиштити лек на тамном, сувом месту за децу без присуства на температури ваздуха од + 25 ° Ц.

Рхиностоп капи, спреј: цена

Просјечни трошкови лијечења Риностоп у апотекама у Москви зависе од дозног облика и дозе:

  • 0.05% дропс - 34-38 руб.
  • 0.05% спреј је 94-104 рубља.
  • 0,1% пада - 37-39 рублеј.
  • 0,1% спреј - 110-122 руб.

Може ли дјеца "Риностоп"?

У лечењу респираторних болести потребна је квалификована медицинска њега, нарочито када је реч о малим пацијентима. Неугодни симптоми потискују нормално стање, а без компетентних терапијских манипулација може изазвати озбиљне компликације.

За нормализацију респираторног процеса и олакшање упале ЕНТ органа, не може се учинити без вазоконстриктивних лекова, укључујући "Риностоп". Многи родитељи су забринути због питања, да ли је могуће да су деца "Риностоп" и која дозирања да је користе?

Фармаколошка својства

"Рхиностоп" је назални, вазоконстриктивни производ актуелне примене. Приказана је композиција лека главни активни састојак је ксилометазолин хидрохлорид, под утицајем којих се смањује капиларе, смањује се крв и оток. Концентрација у композицији одређује дозу лека: 0,05% и 0,1%.

Садржај препарата - прозирна течност уједначене конзистенције без акутног мириса у облику прскања или назалних капљица.

За референцу! "Рхиностоп" сируп или таблете имају другачији фармацеутски састав и низ акција.

Прскање и капљице "Риностоп" обезбеђују благи антиинфламаторни, седативни, антихистамински и бронходилаторски ефекат. Употреба лекова олакшава дисање, смањује манифестацију алергијске реакције и количину ексудативних формација, смањује телесну температуру.

Могу ли користити "Рхиностоп" у педијатрији

Фармаколошки производ је добио широку примену у отоларингологији. Он ефикасно елиминише симптоме хроничног и алергијског ринитиса, синуситиса, медија отитиса. "Рхиностоп" се прописује пре ултразвука назалних синуса.

У складу са упутствима за апликацију "Риностоп" за децу дозвољено је од двогодишњег доба (доза 0,05%) и од шестог узраста (доза 0,1%).
Опрез је прописан лек Пацијенти са дијагностификованим следећим абнормалностима:

  • болести органа ЕНТ са променама грла, назофаринкса (атрофични ринитис);
  • интраокуларни притисак;
  • тахикардија срца;
  • висок крвни притисак;
  • хиперфункција ендокрине жлезде;
  • дијабетес мелитус.

Индивидуална преосјетљивост на појединачне компоненте је контраиндикација за употребу "Рхиностопа".

Важно! "Риностоп" се не може користити паралелно са МАО инхибиторима и психотропним лековима.

Препоручује се ограничити контакт са фармаколошким производом при појави нуспојава:

  • алергијска реакција;
  • мучнина;
  • вртоглавица, бол у врату и ткив;
  • осјећај сувоће у носу;
  • повећавајући количину слузи.

У неким клиничким случајевима, плављење насолабијског троугла, спуштање телесне температуре.

Како узети "Рхиностоп" деци

Прегледи о деци "Риностоп" у већини случајева, позитивни. Ако се посматра доза и терапија лечења, пацијент осјећа побољшање на 3. дан давања.

Да би се постигао најбољи терапеутски ефекат, слиједеће препоруке треба поштовати:

  1. Прочистити физиолошку физиолошку салину или "Акуамарис" (препарат базиран на морској води). Акције доприносе побољшању апсорпције лековитих супстанци из слузнице. Ако дијете не може сами означити, потребан је аспиратор.
  2. Погодно покопајте носне капи у положају склоног. Када врши манипулације са левом носом, глава се окреће у супротном правцу, са наводњавањем левог канала - на десној страни. Дете старости од 2 до 6 година додели 1 кап у сваком носном отвору два пута дневно, преко 6 година - вишеструка процедура је повећана до 3-4 пута 2 капљице у свакој носници.
  3. Спраи је погоднији за употребу у седећи или стојећој позицији. Глава детета је благо нагнута напред, а инхалација репродукује ињекцију. Пацијенти од 6 година препоручује са дозом од 0,1% за 1 ињекцију сваких 4-5 сати, али не више од 3 пута дневно, од 2 до 6 година - једно наводњавање "Рхиностоп 0,05%" 2 пута дневно.

Лијек почиње да делује пола сата након инстилације, ефекат се наставља 5 сати.

Фармацеутски производ може бити зависна, па ток лечења не прелази пет дана, Идеално је 3 дана довољно.

Коментари

Олга. "Риностоп" се користи за лечење респираторних болести код свих чланова породице. Дете у доби од пет година је ограничено на једну ињекцију ноћу за одмор у миру. Поподне, фокусирам се на ВЦ шкољку са морском водом. Међу предностима лека - брза акција и дуготрајан ефекат. Лијек активно потискује запаљен процес, уклања отапање. Нисам приметио никакве нежељене ефекте.

Татиана. Пре него што се упознао са "Риностопом" пробао је много скупих аналога за третирање прехладе у седмогодишњој ћерки. Другог дана примене, приметио сам да су мукозни секрети постали мањи, да се нормализује дисање, дете је мирно почело да спава. Купио сам капне капке и спреј, други су лакши за употребу и мање потрошни.

Закључак

"Риностоп" је ефикасан у поразу патогена ЕНТ органа. Међу заслугама производа је ниска цена са високом ефективношћу акције.

Лијек ће брзо елиминисати симптоме загушења назалне линије, нормализирати дисање, али је немогуће предвидјети реакцију неформалног имунитета детета. Због тога су деца млађа од две године категорички забрањена.