Рхиностоп

Рхиностоп је вазоконстриктивни лек препоручен за лечење ЕНТ болести код одраслих и деце од две године живота.

Популарно је у отоларингологији, попут других носних лекова, заснованих на дејству активне супстанце ксилометазолина. У хладној сезони тешко је избјећи уобичајену прехладу. Да бисте третирали ринитис било које етиологије, неопходно је, јер компликације могу утицати на оближње ЕНТ органе, а затим уместо обичног прехлада морат ћете лијечити отитис, синуситис или фарингитис.

Капљице Рхиностопа помажу у убрзавању процеса зарастања елиминацијом клиничке слике ринитиса током неколико дана континуалне терапије.

Клиничка и фармаколошка група

Васоконстриктор за локалну примену у ЕНТ пракси. Алфа-адреномиметик.

Услови продаје из апотека

Можете купити без лекарског рецепта.

Колико Рхиностоп кошта у апотекама? Просечна цена је на нивоу од 30 рубаља по капи и 80 рубаља за спреј.

Састав и облик ослобађања

Лек се производи у следећим дозним облицима:

  1. Спраи Риностоп. Произведено у два облика - 0,1% и 0,05%, намењено одраслима и дјеци 2-6 година, респективно. Лијек се ставља у пластичне бочице са дозирним капицама у запремини од 10, 15, 20, 30 мл.
  2. Капљице Рхиностоп. Као и спреј, лек у облику капи за нос се ослобађа у концентрацији од 0,1% и 0,05%. Лек се ставља у посуду са запремином од 10, 15 и 20 мл.
  3. Таблете Риностоп. Препарат садржи 251 мг парацетамола, 61 мг псеудоефедрин хидрохлорида, 2,5 мг хлорфенамин малеата. Лек се може користити за одрасле и децу од 6 година.

Фармаколошка акција

Састав капи и спреј укључује ксилометазолин, који показује локалне алфа-адреномиметске особине. Током употребе сваког облика лека елиминишу се капилари у назалним пролазима, едему и изразитој хиперемији. У контексту ове акције нормализује се носно дисање, ефективност се одржава 10 сати.

Таблете и сируп препарати се комбинују са композицијом (аналгизируиусцхим супстанца блокатора Х1-рецептора и симпатхомиметиц). Лек помаже у елиминацији бола и кашља, има антихистаминичка својства, има ефекат бронходилације. Са правилним лековима, могуће је потпуно елиминисати посматрану симптоматологију развијене прехладе.

Парацетамол помаже у смањењу телесне температуре, ублажава упале. Акција псеудоефедрина се заснива на сужењу малих судова у носној шупљини, смањујући експресију ексудативних процеса. Хлорфенамин има умирујуће дејство, смањује симптоме алергијске реакције, јача капиларну мрежу, омогућавајући да се ослободи повећане ексудације, јак свраб, цурење симптома нос. Ефекат употребе лекова траје не више од 4 сата.

Индикације за употребу

Шта помаже? Рхиностоп се прописује као симптоматска терапија у следећим условима и болестима:

  1. Синусити;
  2. Акутни алергијски ринитис;
  3. Акутна респираторна обољења с феноменом ринитиса (ринитис);
  4. Отитис медији (у комбинацији са другим лековима, како би се смањио едем назофарингеалне слузокоже).

Лек се такође користи за припремање пацијента за дијагностичке процедуре у носним пролазима.

Контраиндикације

  • анамнестички подаци о хируршким интервенцијама на менингима;
  • глауком;
  • атрофични ринитис;
  • тахикардија;
  • артеријска хипертензија;
  • тешка атеросклероза;
  • хипертироидизам;
  • истовремена употреба трицикличних антидепресива, инхибитора моноамин оксидазе и 14 дана након њиховог повлачења;
  • деца млађа од 2 године - за решење од 0,05%, до 6 година - за решење од 0,1%;
  • период трудноће и дојења;
  • преосјетљивост на компоненте Рхиностоп.
  • феохромоцитом;
  • дијабетес мелитус;
  • хиперплазија простате;
  • хипертироидизам;
  • болести кардиоваскуларног система (укључујући исхемичну болест срца);
  • период лактације;
  • повећана осетљивост на адреномиметике, праћена несаницом и вртоглавицом.

Предвиђена употреба за трудноћу и дојење

У трудноћи, Рхиностоп је контраиндикована јер изазива спазу малих крвних судова. Ово ствара повећани ризик од гестозе.

Дозирање и начин примене

Као што је наведено у упутствима за употребу, Рхиностоп се примјењује интраназално.

Капи

По правилу, деци старијим од шест година и одраслима су прописане капне капи од 0,1% 1-2 капи по назални пролаз три пута дневно.

Деца од две до шест година су препоручене капи назала 0,05% 1-2 капи у свакој носној пролазу два пута дневно.

Према прегледима, Риностоп се не сме користити више од три пута дневно. Терапија не би требало да траје дуже од седам дана. У случају дуготрајне употребе лека, потребно је да направите паузу од пет дана.

Спраи

Прскање се врши након уклањања заштитног поклопца са прскалице. Распршивач се убризгава у нос и притиском на њу се прскају 1 секунду. Током уношења лека, бочицу треба држати прскалицом.

  1. Насалски спреј 0,1% је прописан за одрасле и децу старије од 6 година за 1 ињекцију од небулизатора у сваки носни пролаз. Обично 3-4 ињекције дневно су довољне; Немојте користити лек више од 3 пута дневно.
  2. Носећи спреј 0.05% је прописан за децу узраста од 2 до 6 година за 1 ињекцију од небулизатора у сваком носном прозору 1-2 пута дневно; Немојте користити лек више од 3 пута дневно.

Немојте користити лек без прекида више од 3-5 дана.

Нежељени ефекат

Са продуженом или честом применом Рхиностопа може се развити: сувоћа и / или надражај слузокоже нозофаринкса, тегаваца, пуцања, хиперсекретије, кихање.

Понекад може доћи до: замагљен вид, повишен крвни притисак, едем назалне мукозе, главобоља, повраћање, несаница, палпитације, депресија (са дужег коришћења при високим дозама).

Прекомерна доза

У случају значајног вишка препоручене терапеутске дозе капљица или спреја, Риностоп развија локалне и системске нежељене реакције. Лечење врши лекар, садржи мјере у циљу смањења тежине симптома превенције (симптоматска терапија).

Посебна упутства

Пре свега, ксилометазолин је прописан за дјецу млађу од 2 године (гел - до 7 година).

Немојте дуго користити, на пример, са хроничним ринитисом. У случајевима прехладе, у случајевима када су коријени у носу, препоручљиво је да се преписују у облику гела.

У случају системских споредних ефеката (главобоља, палпитације, повишен крвни притисак, замућен вид) уздржите се од вожње и других активности потенцијално опасне активности које захтевају високу концентрацију и реакције брзине психомоторни.

Интеракција са другим лековима

Коментари

Нудимо вам да прочитате преглед људи који су користили лек Рхиностоп:

  1. Лилиа. Нормални спреј. Максимално се може користити 10 дана. Са лакоћом руковања, али са протоком носа није посебно.
  2. Нина. Нећу то рећи лошим прскањем, али акваријум ми је помогао много боље током трудноће, добро је што су моји пријатељи саветовали! Ако сте раније знали за то, можете га користити за превенцију, у половини трудноће можда неће бити хладноће!
  3. Таниа. То су прозирне капи за нос и веома јефтини. Преписао ме је локални терапеут када сам боловао од хроничног синуситиса. Капци су врло ефикасни, нос почиње да дише прилично брзо, па чак и у најнеповољнијим случајевима. Једном, током следећег млазног носа, користио сам други лек и добио отицање. Још једном сам пила Риностоп и спасио ме поново. Ја увек саветујем своје познанике и више пута сам се захвалио за ово.

Аналоги

Производ можете заменити другим лековима вазоконстриктора, али тек након консултације са специјалистом.

Аналоги Риностопа су:

  1. Ксилен. Васоконстриктивни лекови који се користе за лечење прехладе. Активна супстанца је ксилометазолин. Лек брзо нормализује носно дисање, ефекат његове употребе траје најмање 10 сати. Препоручује се за акутни ринитис, синузитис, алергијски ринитис и пре риноскопије. Може се користити код деце од рођења у одговарајућој дози и концентрацији ксилометазолина. Не препоручује се током трудноће и дојења.
  2. Отривин. Локални вазоконстриктор, често прописан у отоларингологији. Активни састојак је такође ксилометазолин. Отривин је прописан за лечење инфективног и алергијског ринитиса, синуситиса, еустахитиса. Може се користити од рођења стриктно у складу са индикацијама лекара. Код трудноће и грудног храњења из апликације Отривин боље је одбити.

Пре куповине аналогног, консултујте свог лекара.

Рок трајања и услови складиштења

Рок трајања капи и спреј Риностоп је 3 године од датума производње. Важно је складиштити лек на тамном, сувом месту за децу без присуства на температури ваздуха од + 25 ° Ц.

Рхиностоп

Опис је тренутно укључен 08.08.2014

  • Латинско име: Риностоп
  • АТКС код: Р01АА07
  • Активни састојак: Ксилометазолин (ксилометазолин)
  • Произвођач: ОАО "Фармстандард", Россиа

Састав

  • активни састојак ксилометазолин хидрохлорид - 0,50 мг или 1,00 мг;
  • помоћне супстанце: едетат динатријум, натријум хлорид, бензалконијум хлорид, калијум дихидроген фосфат, натријум додекахидрат хидрофосфат, пречишћена вода до 1 мл.
  • активни састојак ксилометазолин хидрохлорид - 0,50 мг или 1,00 мг;
  • помоћне супстанце: бензалконијум хлорид, едетат, мононатријев фосфат, динатријев фосфат, натријум хлорид, пречишћена вода до 1 мл.

Облик издавања

  • носни спреј 0,1% за одрасле и 0,05% за дјецу од 2 до 6 година за 10, 15, 20 или 30 мл у пластичним бочицама у картонској амбалажи;
  • капи за нос Рхиностоп 0,1% за одрасле 0,05% за децу од 2 до 6 година за 10, 15 и 20 мл у бочицама с капалном капом, смештене у картонску амбалажу.

Фармаколошка акција

Лек има локални вазоконстриктивни ефекат, ублажава едем, смањује симптоме хладне и назалне конгестије.

Фармакодинамика и фармакокинетика

Активна супстанца Риностопа ксилометазолин припада групи алфа-адреномиметици са локалном вазоконстриктивном акцијом. Алфа-адреномиметици су лекови који стимулишу алфа-адренергични рецептори, који се налазе у зидовима крвних судова и реагују на адреналин, норепинефрин и друге супстанце са сличним ефектом.

Када се наноси на назалне мукозе лека узрокује сужење уређен њима крвне судове, али тешко апсорбује у крв и нема општу (системско) ацтион на људско тело. То доприноси смањењу крвотока у венама и значајном смањењу потресности течног дела крви кроз зидове посуда. Као резултат тога, отицање слузнице се брзо уклања, обновљено је носно дисање. Количина пражњења из носа такође се смањује. Елиминација едема у носној шупљини такође утиче на стање слушног апарата.

Тако је препарат нема негативан ефекат на слузокожу, укључујући и на њеном Цилијарне епител чишћење носне шупљине од страних тела. Продужена употреба капи или спреја (5 - 7 узастопних дана) може довести до пареза глатким мишићима крвних судова и њиховог дугорочног експанзије пратњи упорним отоком и носне загушења.

Акција лекова почиње неколико минута након наношења на слузницу носу и може трајати неколико сати.

Индикације за употребу Рхиностопа

  • са назалним загушењем и млазним носом на позадини акутна респираторна болест;
  • са хроничним, укључујући алергијски ринитис, праћен загушењем назалне линије на кратким курсевима;
  • акутни и хронични синуситис (синуситис, фронтитис), праћено загушењем назалне линије на кратким курсевима;
  • акутни и хронични отитис за уклањање отока слушне цеви, повезујући средње уво са назофаринксом;
  • приликом извођења дијагностичких студија (на примјер, риноскопија) ЕНТ органе.

Контраиндикације за примену Рхиностопа

Дрога је контраиндикована када:

  • глауком;
  • хронични атрофични (са смањењем волумена слузокоже), излијечени нос;
  • висок крвни притисак;
  • тахикардија;
  • преосјетљивост на компоненте лијека;
  • уз истовремену примену одређених лекова за лечење депресије (МАО инхибитори и трициклични антидепресиви);
  • након операције на менингима;
  • деца до 2 године.

Пажљиво вазоконстриктивно капљице и спреј треба користити када:

Рхиностоп током трудноће

У трудноћи, Рхиностоп је контраиндикована јер изазива спазу малих крвних судова. Ово ствара повећани ризик развоја гестоза.

Нежељени ефекти Рхиностопа

Нежељени ефекти се манифестују углавном у превеликим дозама, дуготрајним (више од 5 узастопних дана) употребе или у присуству контраиндикација за употребу овог лијека. У таквим случајевима најчешће се појављују сувоће у носу, горење, кијање, Понекад је ринитис гори.

Мање терм усе нуспојаве манифестују као оштру ширење крвних судова назалну мукозу, који је праћен отицање слузнице, назално загушења и изобиљу секрета и поремећаја назалне дисање.

Поред тога, уз дуготрајно, непрекидно коришћење капи и спреја, може доћи до промене расположења у облику депресије.

Упутство за Риностоп

0,1% спреј примјењују се на одрасле и дјецу након 6 година. Прскање се прска након уклањања поклопца из флаше. Распршивач се убризгава у један носни пролаз, након чега се притиска на базу и припрема се примењује на секунд. Небулизатор се затим уноси у други носни пролаз и понављају се манипулације. Поновите поступак може бити не више од 3 - 4 пута дневно. Упутство за употребу Рхиностоп-а у облику прскања за дјецу од 2 до 6 година омогућава примјену 0,05% спреја не више од три пута дневно.

0,1% пада у нос Такође примјењују се на одрасле и дјецу након 6 година на 1 - 2 капи у сваком носном пролазу не чешће од три пута дневно. 0.05% дијете Рхиностоп се примјењује 1 до 2 капи у сваком носном пролазу не више него два пута дневно.

Рхиностоп - да ли је могуће превелико давање?

Прекомерно дозирање је могуће, манифестује се у виду повећаних нежељених ефеката. Лечење - отказивање лека.

Интеракција Рхиностоп-а са другим лековима

Рхиностоп се не може узимати истовремено са одређеним лековима намењеним лијечењу депресије - МАО инхибитора и трицикличних антидепресива.

Услови продаје

Лек се односи на лекове ОТЦ.

Услови складиштења

Рхиностоп треба чувати ван домашаја деце на температури од најмање 2 и не преко 25 ° Ц.

Датум истека

Рок употребе лека је 2 године од датума производње.

Аналоги Рхиностопуса

Аналоги су препарати различитих лековитих група које се користе за лечење истих болести. Аналоги Рхиностоп-а су лекови који олакшавају едем носне слузокоже: нафазолин (Напхтхисине, Санорин), Окиметазолине (Називин, Назол, Кнок Спраи), фенилефрин (Назол Баби), тетризолин (Тетрин), трамазолин (Лазолван Рено), диметинден + фенилефрин.

Коментари о Рхиностоп

Коментари о Рхиностоп су углавном позитивни. Лек брзо уклања оток у носној шупљини и значајно смањује испус из носа. Нежељени ефекти се јављају само уз дуготрајну употребу у великим дозама.

Негативни прегледи Рхиностоп-а су ретки и повезани су са превеликим издацима и продуженом употребом.

Цена Риностопа

Цена Риностопа у Москви:

  • Рхиностоп капи за нос 0,1% и 0,05% 10 мл - 21-25 рубла;
  • носни спреј 0,1% И 0,05% 15 мл - 56 - 65 руб.

Таблете Риностоп, фармацеутска Мануфацтуринг Цомпани Босналек (Босна и Херцеговина) нису синоними Риностоп капљице прскају и зато имају различит састав.

Рхиностоп - брза помоћ са хладном и назално загушеном. Све што треба да знате о леку...

Лек Рхиностоп је често прописан да се ослободи симптома обичне прехладе са грипом и прехладом. Производ домаће фармацеутске индустрије има изузетно позитивне прегледе. Али да ли је стварно добро? Шта треба да знате када користите овај лек? Може ли се Рхиностоп дати деци и трудницама? О свему овоме и не само да ћете научити из овог чланка.

>> Страница представља широк избор лекови за лечење синуситиса и других болести носу. Користите своје здравље!

Рхиностоп у облику назалног гела прописан је за дјецу од 7 година и одрасле особе. Насалски пролази су подмазани гелом 3-4 пута дневно.

Просјечно трајање лечења је 5 дана. Максимално је 10 дана. Понекад се лијек поставља са прекидним курсом: првих 5 дана, онда - паузе 5 дана и поново 5 дана.

Контраиндикације

Риностоп показује само користи од дроге. Што је сасвим природно. Али има и недостатака. И једна од најзначајнијих - велика листа контраиндикација. Дакле, не додељујте га када:

  • глауком затвореног угла;
  • атрофични ринитис;
  • атеросклероза;
  • хипертироидизам;
  • висок крвни притисак;
  • тахикардија;
  • индивидуална нетолеранција до ксилометазолина.

Не можете Риностоп током трудноће и дојења, као и бебе до две године.

Зашто је важно држати режима

Још један недостатак лекова на бази ксилометазолина је зависност. Не можете га дуго користити. Игнорисање овог важног правила доводи до зависности или медицинског ринитиса. Да бисте то спречили, пратите савет лекара о режиму.

Независно повећање многострукости или трајања третмана такође води до нежељених ефеката. Оне могу бити локалне и уобичајене.

  • кијање;
  • повећано формирање слузничких секрета;
  • запаљење и сувоће у носу;
  • црвенило слузокоже;
  • осећај нелагодности.
  • главобоље;
  • мучнина, повраћање;
  • повећање А / Д;
  • повећана срчана фреквенција;
  • смањена визуелна оштрина;
  • несаница или поспаност;
  • депресија.

Немојте користити лекове више од наведеног времена, ако се појаве неки неугодни симптоми, престаните да је узимате и консултујете доктора.

Остали облици дозе

Поред капи, гела и спреја, постоје и други облици дозе. Рхиностоп у таблетама и сирупу укључује парацетамол, псеудоефедрин хидрохлорид и малехлорхлорамин. Има читав скуп својстава:

  • снижава температуру;
  • олакшава бол;
  • олакшава кашаљ;
  • побољшава испуштање излива из бронхија;
  • смањује запаљење;
  • има антихистамински и седативни ефекат.

Таблете и сируп се користе за грипа, прехладу и друге услове, праћене грозницом, млаким носом и кашљем.

Посебна упутства

Када користите Рхиностоп, треба узети у обзир следеће:

  • Пре испуштања капљица, прскања или постављања гела у нос, темељито очистите носне пролазе;
  • Рхиностоп се не може користити заједно са трицикличним антидепресивима и МАО инхибиторима;
  • ако је болест пропраћена формирањем кракова у носу, онда ће гел бити најефикаснији од капи;
  • ако вам је прописано да капирате Рхиностоп у року од 10 дана, боље је након 5 дана употребе да направите паузу 5 дана, а затим наставите са лечењем;
  • капи и употреба спреја више од 3 пута дневно се не препоручује. Изузетак је гел, који се може чувати у носу до 4 пута дневно;
  • Пацијенти са дијабетесом Рхиностоп постављају са опрезом.

Упркос чињеници да се лек продаје без рецепта, све радње за употребу морају бити координиране са доктором.

Најпопуларнији аналоги Рхиностопа

Комплетни аналоги (препарати који садрже сличну активну супстанцу), који се карактеришу истим индикацијама, контраиндикацијама и нежељеним ефектима - доста.

Најпознатији - Галазолин, Бризолин, Ксилобене, Ксимелин, Отривин, Носолин, Ринонорм, Снооп Фармазолин, Тизин ксилитол, Еспазолин.

Наведена средства су углавном идентична. Разлика је само у производној земљи и помоћним компонентама (неки спрејеви и капи садрже ментол, еукалиптус, морску воду).

Закључак: Рхиностоп је ефикасан лек за уобичајену прехладу и хладноћу, ослобађајући се у облику капљица, спреја, гела, таблета и сирупа. Насални облици лекова брзо ослобађају хладноћу и загушење носа.

Рхиностоп за децу: опис и употреба лека

Упутство и дозирање

Упутства за употребу Рхиностоп-а за дјецу се разликују, зависно од дозирања активног састојка и облика ослобађања лека. 0,1% спреј је погодан за дете старије од 6 година и одраслу особу, може се користити до 3-4 пута дневно. Пацијент у седи или стојећој позицији прскати 1 секунду. Упутство за употребу дечијег Риностоп-а у облику аеросола 0,05% омогућава примену лијека не чешће од 3 пута дневно, а трајање прскања се смањује на 30-40 секунди.

Упутства за употребу капи Рхиностоп за дјецу препоручује стављање на склон положај. Припрема у дози од 0,1% се користи до 3 пута дневно за 1-2 капи у сваку ноздрву, док лек који поседују концентрацију активне супстанце 0,05% може се улио не више од 2 пута дневно.

Спреј и капи за децу Риностоп водич препоручује употребу после прелиминарног пречишћавања коришћењем фиразствора или лекове са изотонични раствор морске соли, јер ће то убрзати почетак ефекта и смањити лекове губитака уз мукозне секрета.

Индикације и контраиндикације

Индикације дроге укључују:

  • Рхинитис за прехладе или акутне респираторне инфекције;
  • хронични алергијски ринитис, оштећен након излагања алергену; више информација о алергијском ринитису →
  • акутна или хронична варијација синуситиса, отитиса, синуситиса или фронталитиса;
  • хардверски дијагностички преглед ЕНТ органа за елиминацију едема.

Контраиндикована деца Риностоп и деца млађа од две године, као и његова употреба забрањена су када:

  • атрофични ринитис (сухи ринитис);
  • болести кардиоваскуларног система (хипертензија, тахикардија);
  • глауком;
  • алергије на компоненте лекова.

Могућа нежељена дејства

Ако игноришете контраиндикације или премашите дозвољену дневну дозу лекова, можда ћете доживети нежељене ефекте:

  • сувоћа унутрашње површине назалне конве;
  • спаљивање и иритација слузнице;
  • са константним вишком дневне норме лека, даје супротан ефекат: постоји оштро ширење посуда слузог слоја, који узрокује едем, појачава производњу течности;
  • повреде носног дисања, осећај краткотрајног удисања.

Дозвољени децји аналоги

Постоји велики број Риностопа аналози, који су такође одобрен за лечење деце, али родитељи треба да се сетимо да њихови заменици лекове које педијатар је немогуће, као да на истим лековима и обим утицаја, активне супстанце и њене дозе, састав помоћне компоненте могу да се разликују. Листа сличних лекова укључује:

Рхиностоп за дјецу помаже у отклањању едема и загушења назалне линије, зауставља проток ноктију, што у великој мјери олакшава лијечење болести која је узроковала ринитис. Различити облици ослобађања и дозе лека ће омогућити да одаберу адекватну терапију за децу различитих узраста. Важно је да родитељи запамте да лекар треба да прописује Рхиностоп, јер лек има контраиндикације и нежељене ефекте.

Може ли дјеца "Риностоп"?

У лечењу респираторних болести потребна је квалификована медицинска њега, нарочито када је реч о малим пацијентима. Неугодни симптоми потискују нормално стање, а без компетентних терапијских манипулација може изазвати озбиљне компликације.

За нормализацију респираторног процеса и олакшање упале ЕНТ органа, не може се учинити без вазоконстриктивних лекова, укључујући "Риностоп". Многи родитељи су забринути због питања, да ли је могуће да су деца "Риностоп" и која дозирања да је користе?

Фармаколошка својства

"Рхиностоп" је назални, вазоконстриктивни производ актуелне примене. Приказана је композиција лека главни активни састојак је ксилометазолин хидрохлорид, под утицајем којих се смањује капиларе, смањује се крв и оток. Концентрација у композицији одређује дозу лека: 0,05% и 0,1%.

Садржај препарата - прозирна течност уједначене конзистенције без акутног мириса у облику прскања или назалних капљица.

За референцу! "Рхиностоп" сируп или таблете имају другачији фармацеутски састав и низ акција.

Прскање и капљице "Риностоп" обезбеђују благи антиинфламаторни, седативни, антихистамински и бронходилаторски ефекат. Употреба лекова олакшава дисање, смањује манифестацију алергијске реакције и количину ексудативних формација, смањује телесну температуру.

Могу ли користити "Рхиностоп" у педијатрији

Фармаколошки производ је добио широку примену у отоларингологији. Он ефикасно елиминише симптоме хроничног и алергијског ринитиса, синуситиса, медија отитиса. "Рхиностоп" се прописује пре ултразвука назалних синуса.

У складу са упутствима за апликацију "Риностоп" за децу дозвољено је од двогодишњег доба (доза 0,05%) и од шестог узраста (доза 0,1%).
Опрез је прописан лек Пацијенти са дијагностификованим следећим абнормалностима:

  • болести органа ЕНТ са променама грла, назофаринкса (атрофични ринитис);
  • интраокуларни притисак;
  • тахикардија срца;
  • висок крвни притисак;
  • хиперфункција ендокрине жлезде;
  • дијабетес мелитус.

Индивидуална преосјетљивост на појединачне компоненте је контраиндикација за употребу "Рхиностопа".

Важно! "Риностоп" се не може користити паралелно са МАО инхибиторима и психотропним лековима.

Препоручује се ограничити контакт са фармаколошким производом при појави нуспојава:

  • алергијска реакција;
  • мучнина;
  • вртоглавица, бол у врату и ткив;
  • осјећај сувоће у носу;
  • повећавајући количину слузи.

У неким клиничким случајевима, плављење насолабијског троугла, спуштање телесне температуре.

Како узети "Рхиностоп" деци

Прегледи о деци "Риностоп" у већини случајева, позитивни. Ако се посматра доза и терапија лечења, пацијент осјећа побољшање на 3. дан давања.

Да би се постигао најбољи терапеутски ефекат, слиједеће препоруке треба поштовати:

  1. Прочистити физиолошку физиолошку салину или "Акуамарис" (препарат базиран на морској води). Акције доприносе побољшању апсорпције лековитих супстанци из слузнице. Ако дијете не може сами означити, потребан је аспиратор.
  2. Погодно покопајте носне капи у положају склоног. Када врши манипулације са левом носом, глава се окреће у супротном правцу, са наводњавањем левог канала - на десној страни. Дете старости од 2 до 6 година додели 1 кап у сваком носном отвору два пута дневно, преко 6 година - вишеструка процедура је повећана до 3-4 пута 2 капљице у свакој носници.
  3. Спраи је погоднији за употребу у седећи или стојећој позицији. Глава детета је благо нагнута напред, а инхалација репродукује ињекцију. Пацијенти од 6 година препоручује са дозом од 0,1% за 1 ињекцију сваких 4-5 сати, али не више од 3 пута дневно, од 2 до 6 година - једно наводњавање "Рхиностоп 0,05%" 2 пута дневно.

Лијек почиње да делује пола сата након инстилације, ефекат се наставља 5 сати.

Фармацеутски производ може бити зависна, па ток лечења не прелази пет дана, Идеално је 3 дана довољно.

Коментари

Олга. "Риностоп" се користи за лечење респираторних болести код свих чланова породице. Дете у доби од пет година је ограничено на једну ињекцију ноћу за одмор у миру. Поподне, фокусирам се на ВЦ шкољку са морском водом. Међу предностима лека - брза акција и дуготрајан ефекат. Лијек активно потискује запаљен процес, уклања отапање. Нисам приметио никакве нежељене ефекте.

Татиана. Пре него што се упознао са "Риностопом" пробао је много скупих аналога за третирање прехладе у седмогодишњој ћерки. Другог дана примене, приметио сам да су мукозни секрети постали мањи, да се нормализује дисање, дете је мирно почело да спава. Купио сам капне капке и спреј, други су лакши за употребу и мање потрошни.

Закључак

"Риностоп" је ефикасан у поразу патогена ЕНТ органа. Међу заслугама производа је ниска цена са високом ефективношћу акције.

Лијек ће брзо елиминисати симптоме загушења назалне линије, нормализирати дисање, али је немогуће предвидјети реакцију неформалног имунитета детета. Због тога су деца млађа од две године категорички забрањена.

Риностоп - упутство за употребу, аналоге, мишљења и ослобађање облика (капи за нос, назални спреј или аеросол за 0,05% и 0,1%) лекова за лечење ринитис, синуситис и поленска грозница код одраслих, деце иу трудноћи. Састав

У овом чланку можете прочитати упутства за коришћење лека Рхиностоп. Приказани су посетиоци сајта - потрошачи овог лекова, као и мишљења стручњака о употреби Рхиностоп-а у њиховој пракси. Велики захтев је да активно додају своје повратне информације о леку: лек је помогао или није помогао да се отараси болест, на којој су примећене компликације и нежељени ефекти, који произвођач можда није изјавио у напомени. Аналоги Рхиностоп-а са доступним структурним аналогама. Користи се за лечење прехладе, синузитиса, отитиса и поллинозе код одраслих, деце, као иу току трудноће и лактације. Састав препарата.

Рхиностоп - вазоконстриктивна припрема за локалну примену у ЕНТ-пракси. Ксилометазолин (активни састојак лека Риностоп) припада групи деконгестаната са алфа-адреномиметичком активношћу. Изазива сужавање крвних судова од носне слузнице, чиме се елиминише, едем и хиперемија од носне слузнице, назално враћа пролазности, лакше дисање кроз нос.

Ефекат лека долази за неколико минута након наношења и траје до 10 сати.

Састав

Ксилометазолин хидрохлорид + ексципијенти.

Фармакокинетика

Код локалних примена, лек се практично не апсорбује, па је његова концентрација у плазми у крви веома мала (није одређена савременим аналитичким методама).

Индикације

  • акутна респираторна обољења с феноменом ринитиса (ринитис);
  • акутни алергијски ринитис;
  • Поллиноза (сијена грозница);
  • синузитис (синуситис);
  • отитис медиа (као део комбиноване терапије за смањење едема назофаринкса слузокоже);
  • Припрема пацијента за дијагностичку манипулацију у носним пролазима.

Облици ослобађања

Капљице у носу су 0,05% и 0,1%.

Спрејни носни 0.05% и 0.1% (понекад мистично названи аеросол).

Упутства за употребу и како их користити

Лијек се користи интраназално (у носу). Прскање се врши након уклањања заштитног поклопца са прскалице. Распршивач се убризгава у нос и притиском на његову базу се прскају 1 секунду. Током уношења лека, бочицу треба држати прскалицом.

Насалски спреј 0,1% је прописан за одрасле и децу старије од 6 година за 1 ињекцију од небулизатора у сваки носни пролаз. Обично 3-4 ињекције дневно су довољне; Немојте користити лек више од 3 пута дневно.

Спреј 0.05% се прописује за децу узраста од 2 до 6 година за 1 ињекцију од небулизатора у сваком носном прозору 1-2 пута дневно; Немојте користити лек више од 3 пута дневно.

Немојте користити лек без прекида више од 3-5 дана.

Одрасли и деца преко 6 година - 2-3 капи 0,1% раствора у свакој носници 4 пута дневно (обично), деца млађа од 6 година - 1-2 капи 0,05% раствора у свакој носници 1 или 2 (не више од 3) пута дневно.

Нежељени ефекат

  • иритација и / или сувоћа назофаринкса слузокоже;
  • запаљење и парестезија слузнице мокре мембране носне шупљине;
  • кијање;
  • хиперсекретија слузнице мокре мембране носне шупљине;
  • едем носне слузнице;
  • осећај палпитације;
  • повећан крвни притисак;
  • тахикардија;
  • аритмија;
  • главобоља;
  • несаница;
  • депресија;
  • повраћање;
  • оштећен вид.

Контраиндикације

  • артеријска хипертензија;
  • тахикардија;
  • тешка атеросклероза;
  • глауком;
  • атрофични ринитис;
  • хируршке интервенције на менингима (у анамнези);
  • стање након трансфеноидне хипофизектомије;
  • трудноћа;
  • Деца млађа од 2 године (за лек Рхиностоп 0,05%);
  • Деца млађа од 6 година (за лек Рхиностоп 0,1%);
  • повећана осетљивост на ксилометазолин и друге компоненте лека.

Примена у трудноћи и лактацији

У трудноћи, лек Риностоп је контраиндициран.

Током периода лактације, лек треба давати само ако је предвиђена корист за мајку већа од потенцијалног ризика за дијете. Не прелазите препоручену дозу.

Употреба код деце

Контраиндиковала се употреба лека у детињству до 2 године (за лек Рхиностоп 0,05%), код деце до 6 година (за лек Риностоп 0,1%).

Посебна упутства

Немојте дуго користити лек (више од 7 дана), на пример, са хроничним ринитисом.

Избегавајте контакт са очима (лек делује на вид).

Са продуженом употребом (више од 1 недеље), могуће је наставити симптоме загушења назалне линије.

Мере опреза требало би прописати код пацијената са дијабетесом, хипертиреозом, феохромоцитом, болести кардиоваскуларног система (укључујући исхемијске болести срца), хиперплазије простате, лактацију, пацијенти са преосетљивости на адраиномиметики пратњи несанице и вртоглавице.

Утицај на способност управљања возилом и управљање механизмима

У случају системских споредних ефеката (главобоља, палпитације, повишен крвни притисак, замућен вид) уздржите се од вожње и других активности потенцијално опасне активности које захтевају високу концентрацију и реакције брзине психомоторни.

Интеракције лекова

Немојте користити са терапијом са инхибиторима МАО и трицикличним антидепресивима (укључујући период од 14 дана након њиховог повлачења).

Аналоги лека Риностоп

Структурни аналоги за активну супстанцу:

  • Бриисолин;
  • Халазолин;
  • Гриппостад Рино;
  • Форнос;
  • Др. Тхисс Назолин;
  • Др. Тхеисс Ринотхеисс;
  • Астериск НОЗ;
  • Инфлурин;
  • Ксилен;
  • Ксилобене;
  • Ксилометазолин;
  • Ксилометазолин хидрохлорид;
  • Ксимелин;
  • Ксимелин Ецо;
  • Ксимелин Ецо са ментолом;
  • Носолине;
  • Балзам за балзам;
  • Олинт;
  • Отривин;
  • Рхиномарис;
  • Ринонорм;
  • Рхинорус;
  • Санорин Ксило;
  • Снооп;
  • Суприма НОЗ;
  • Тизин Ксило;
  • Тизин Ксило Био;
  • Фармазолин;
  • Еуказолине Акуа;
  • Еспазолин.

Рхинестоп за децу: упутство за употребу

Нажалост, дечији прехлади су прилично чести, посебно у хладној сезони. Субцоолинг смањује имунитет, тело добија инфекцију, а дете се разболи. За лијечење беба постоји много различитих начина. "Риностоп" се издваја међу њима у томе што је доступан у различитим облицима и погодан је за третирање свих манифестација обичне прехладе и грипа.

Облик издавања

Под именом "Риностоп" производе се капне капи, спреј, гел, као и таблете и сируп. Насалски агенси се дају у посебним дозама за дојенчад. Гел се користи за дјецу која имају 7 година.

За децу млађу од шест година, неопходно је користити назалне агенсе са концентрацијом активне супстанце од 0,05%. У милилитру раствора назалног препарата "Риностоп" са овом концентрацијом садржи 5 мг ксилометазолина.

Капљице "Риностоп", у зависности од произвођача, доступне су иу стакленим и пластичним бочицама са пипетом. Прскање се производи у резервоарима са прскалицом. За удобност купаца, дечији производи (са мањом концентрацијом активног састојка) су украшени плавим етикетом. Средства за одрасле имају зелену ознаку.

Сируп се продаје у 100 мл бочице. Запремина од 5 мл је око једне кашичице сирупа. Садржи 101 мг парацетамола, 20,2 мг псеудоефедрина и 1,01 мг хлорфенамин малеата. Таблете "Риностоп" се производе у пластичним пакетима од 10 комада.

Поред тога, постоји и низ "Риностоп Акуа", који укључује спрејеве за прање и наводњавање носа на основу пречишћене морске воде. Опсег има спреј за посебне дечју која се може користити за новорођенчад, спреј за свакодневну употребу и за превенцију прехлада и алергија код деце, спреј против прехладе у акутним прехладе и средства за лечење хроничног ринитиса.

Прскалице се производе у алуминијумским цилиндрима са унутрашњим антисептичним премазом и прскалицама у запремини од 50 и 125 мл.

Састав

Главна активна компонента носних лекова "Риностоп" је ксилометазолин хидрохлорид. Овај алфа-адреностимулатор се широко користи у производњи лекова, укључујући оне које су индициране за лечење ринитиса различитих етиологија.

Састав капљица "Риностоп" поред главне супстанце укључује и помоћне компоненте. На пример, Трилон Б се користи не само у фармацеутској индустрији, већ иу индустрији парфема, јер је у стању да створи стабилна растворљива у води. Светска здравствена организација је увела Трилон Б на листу компоненти дозвољених за фармацеутску производњу.

Такође у саставу капљица налазе се и други конзерванси и стабилизатори, на примјер, чиста сол. Водени раствор се припрема на основу припремљене воде, тј. Пречишћеног од било које нечистоће. Скоро исту композицију има носни спреј "Риностоп" 0,05%.

Акција таблета и сирупа "Риностоп" заснива се на добро познатом производу као што је парацетамол. Друга важна супстанца у саставу лека је псеудоефедрин, који се ослобађа од пуцања епхедра грмље. Хлорфенамин малеат 1 је седатив који је често укључен у анти-хладне препарате за ублажавање отока носу, грла и грла.

Помоћна средства у сирупу и таблете су лактоза и кукурузни скроб. Такође у овом лечењу за децу додају се црвенкаст укус и црвена природна боја. Понекад дете може бити тешко дати лек, а пријатан мирис и боје берри помаже родитељима и чини третман угоднијим за дијете.

Средства из серије "Риностоп Акуа" садрже пречишћену морску воду, која је задржала све макро- и микроелементе. Садржај соли варира наводњавање значи у зависности од тога за децу и одрасле, они се користе и на целите примене (назално испирање, превенцији или лечењу прехладе, лечење хроничних болести).

Принцип рада

Пошто је главни активни састојак у назалне капи и спрејеви гела је алфа-агонисти, у контакту са леком на назалну мукозу јавља вазоконстрикцију. Помаже у уклањању отока и црвенила. Дрога почиње да делује за само 5-10 минута. Дијете постаје лакше дишати, често је носно дишење потпуно рестаурирано. Ово је посебно важно за децу прве године живота који још увек не знају како да дишу кроз уста.

Акција таблета и сирупа је последица три главне компоненте. Парацетамол смањује повишену телесну температуру, има антиинфламаторни ефекат. Псеудоефедрин сужава крвне судове. Хлорфенамин има благ седативни ефекат, смањује интензитет кихања, смањује свраб.

У комбинацији, ови лекови ефикасно ублажавају стање дјетета, омогућавају дању да се осећа боље, а ноћу - да у потпуности спавају, што доводи до опоравка.

Индикације

Главни симптом употребе капи за нос и прскања "Риностоп" (и за дјецу старију од 7 година - гел са сличним називом) је услов који се у свакодневном животу назива млијечним носем. Лекари разликују акутни ринитис, синузитис, поллинозу, алергијски ринитис. Тип болести се одређује у зависности од места едема и узрока појаве. "Рхиностоп" се може користити за било који млазни нос. Поред тога, "Рхиностоп" је ефикасан у лечењу отитиса узимајући друге лекове.

Лекари назама "Риностоп" (укључујући и серију "Риностоп Акуа" са морском водом) препоручују да се користе и припремају за различите процедуре и хируршке операције у носном пролазу.

Таблете и сируп се препоручују за лечење прехлада, који се манифестују симптоми као што су грозница, грозница, мрзлица, главобоља. Такви услови су често праћени млазним носем. Такође, "Риностоп" у облику таблета и сирупа су ефикасни у симптоматском третману грипа и алергијског ринитиса.

У којој доби они прописују?

У упутствима за употребу носних производа "Риностоп" произвођачи упозоравају да се лек може користити само за лечење деце старијих од 2 године. По препоруци доктора можете дати дозу лијекова и беба у доби од годину и по дана. Али боље је не доносити такве одлуке сами.

Сируп "Риностоп" се користи и након 2 године. Таблете и назални гел су погодни за дјецу старију од 6 година.

Контраиндикације

Лекови "Риностоп" нису прописани ако је дете раније осетљиво на једну или више главних или помоћних компоненти. На пример, нетолеранција лактозе је прилично честа.

Не можете користити носне фондове "Риностоп" ако дијете узима антидепресиве МАО или трицикличне антидепресиве, са атрофичним ринитисом. И носни и анти-хладни лекови се не препоручују за висок крвни притисак, тахикардију која се јавља код деце. Такође, лек неће радити ако дете има операцију у мозгу.

За децу са дијабетесом, лекови "Риностоп" се прописују само под надзором лекара.

Нежељени ефекти

Ако дете има индивидуалну осетљивост на компоненте "Рхиностоп", онда током лечења са носним лековима, може се повећати и млазни нос. Може бити црвенило носне слузокоже, осећај сувоће. Дете ће често кијати. Такође, беба може добити главобољу, може се појавити повраћање. Понекад дете не може заспати.

Приликом пријема таблете понекад имају осип по кожи, свраб, мучнина, повраћање и пролив, сува уста и нос, раздражљивост или, обрнуто, поспаност. У врло ретким случајевима, ангиоедем је могућ.

Дозирање

У упутствима за употребу речено је да се са интраназалном применом код деце од 2 до 6 година препоручује администрирање једне или двије капи "Рхиностоп" 0,05% не чешће од три пута дневно. Дјеци старијим од 6 година показују "Риностоп" 0,1% за двије до три капи или једну ињекцију до 4 пута дневно.

Насал гел се користи само за дјецу старијих од 7 година до 3-4 пута дневно (задњи пут прије спавања).

Када се лечи помоћу назалних средстава, трајање примене не сме бити веће од 5 дана.

Насилне капи, спреј и Рхиностоп таблете за децу и одрасле - састав, индикације, аналоги и цена

Погоршање еколошке ситуације у свету довело је до широког развоја алергијског ринитиса и синуситиса. Болује од упале носне слузокоже не само одрасли већ и деца. Ако се болест не лечи, онда она прелази у хроничну форму. Користите се са ринитисом и другим болестима назофаринкса који ће вам помоћи да избаците Рхиностоп - упутства за употребу која ће бити јасна чак и детету.

Шта је Рхиностоп

Лек садржи ксилометазолин, који је алфа-адреностимулатор. Супстанца сужава крвне судове слузнице, што доводи до смањења едема и нормализације густине ткива. Поред ксилометазолина, неки произвођачи додају парацетамол, псеудоефедрин, хлорфенамин до Риностопа. Ове супстанце се користе за елиминацију алергијске реакције.

Састав и облик ослобађања

У апотекама Риностоп се може наћи не само у облику капљица. Таблете и спреј са истим именом фармаколошких компанија производе за сузбијање јаке алергијске реакције и манифестације грипа. Насалне капи Рхиностоп са спрејом се користе за лијечење обичног прехлада, синуситиса и сенке грознице. Једна таблета дроге садржи:

  • парацетамол;
  • псеудоефедрин хидрохлорид;
  • хлорфенамин малеат.

Главне активне супстанце сирупа Риностоп су исте као код таблета. Црвену боју даје Цоцхинеал боја, а сахароза је одговорна за слатки укус. Фармакодинамика значи другачије. Комбиновани лекови у облику таблета и сирупа смањују тежину алергијских реакција због блокатора хистаминских рецептора, а капљице имају локални ефекат. Фармакокинетика агенаса није проучавана.

Индикације за употребу

Рхиностоп са обичног прехлада може користити одрасла особа без прописивања лекара. Деца и труднице морају најпре посјетити оториноларинголога. Капљице и спреј су прописани ако пацијент има акутни алергијски ринитис, отитис медиа, синуситис и млијецани нос. Кислометазолин помаже припремању пацијената за риноскопију. Сируп или таблете су приказани са:

  • грипа;
  • прехладе које узрокују благе болове синдром;
  • јака манифестација алергије.

Рхиностоп за децу показује велику ефикасност у лечењу акутних респираторних обољења. Дати лек за дијете у дозама које прописује лекар. Лек против сенене грознице је кратак и само 4 сата. Ако се након овог времена поново појави излазни нос, кошница и грозница, потребно је поново узети пилулу или сируп.

Контраиндикације и нежељени ефекти

Примедба каже да Рхиностоп није прописан ако је пацијент осетљив на компоненте капи, таблета или сирупа. Уз опрез, можете узети лекове ако пацијент има дијабетес, хиперплазију простате, исхемијску болест срца. Апсолутне контраиндикације на употребу лекова на бази ксилометазолина су:

  • тахикардија;
  • трудноћа;
  • атрофични ринитис;
  • хронични атрофични ринитис;
  • висок крвни притисак;
  • старост пацијента је мања од 2 године;
  • Пептички чир гастроинтестиналног тракта;
  • примена инхибитора МАО;
  • хипертироидизам;
  • глауком;
  • тешка атеросклероза;
  • операција у мозгу;
  • дојење.

Спраи и капи у носу Рхиностоп-а могу изазвати тахикардију, повишен крвни притисак, кијање, едем слузокоже, пецкање сензација. Ако је главна активна супстанца нетолерантна, пацијент може имати главобољу и повраћање. Таблете и сируп изазивају сличне нежељене ефекте. После њихове примене, неки пацијенти почињу патити од анемије, запртја и дијареје.

Инструкција Риностоп

Без лекарског савета, дозвољено је да се лек користи у облику капљица и прскања да би се борио против прехладе. Када се појави сјена грозница, пре наношења спреја Риностоп, особа треба да се консултује са алергијом или имунологом. Интеракција лекова је детаљно описана у упутствима за употребу. Не може се користити са антидепресантима трицикличне структуре и инхибитора моноаминог оксидазе.

Капи

Производи се у концентрацијама од 0,05% и 0,1%. Одрасли, деца старија од 6 година, треба узимати 1-2 капљице лека 3 пута дневно. Капљице не могу се користити дуже од једне седмице; могу бити нежељени ефекти. Ако се након употребе капи дође до алергијске реакције, исперите нос с хладном водом помоћу сапуна или других средстава за чишћење.

Спраи

Лијек се примјењује интраназално. Прије прскања мало потресите контејнер, а затим уклоните поклопац. Одрасли треба да изврше једну ињекцију у сваком носном пролазу. Дању је дозвољено да ради не више од 4 ињекције. Ако се појаве симптоми предозирања или алергијске реакције, неопходно је опрати назални пролаз.

Таблете

Одрасли треба узимати 1 пилулу сваких 6 сати. Ток третмана не би требало да прелази 5 дана. Ако пацијент има хроничне проблеме са бубрезима, интервал између таблета се повећава на 8 сати. Када прекомерну дозу лијека треба опрати стомак, а затим узети антидот. Сличне акције су потребне ако пацијент показује озбиљну алергијску реакцију.